Příkrm. Je lepší nemléčná kaše?

krnovacka1402
7. zář 2024

Dobrý den. Mohu radu ohledně kasiček. Malá se začala dost budit v noci
Má 6 měsíců a budí se co 1.5 hod. Asi to vypadá na hlad. Bylo mi doporučeno začít s kaší, ale nechci na noc. Občas má problémy s prdíky večer. Co prosím doporučujete. Jinak kojime. Takže je lepší nemlecna kaše? Jaký je v tom rozdíl. Je lepší domácí kaše nebo nějaké kupované.Máme zatím jen ovoce a zelenina maso. Oběd a svačiny. Moc děkuji

misha31
7. zář 2024

Proc nechces na noc, kdyz ma evidentne v noci hlad?

j.a.n.i
7. zář 2024

@misha31 No, moje zkušenost je, že noční hlad nevyřeší kaše na noc, ale více jídla přes den, měly to tak obě moje děti, když malo jedlý přes den, tak se pak dojidaly v noci, ale zrovna ta kaše večer už to dohnat nestíhala a buzení bylo plus mínus stejný.

misha31
7. zář 2024

Mam 7mi mesicniho chlapecka a jidlo pres den urcite uz v zaludku v noci neni. Je treba dat veceri. Davam kasi a budi se pak jen kolem 2-3 rano na mleko, jinak spi.
Zkus si jit spat bez vecere 😁

somalicats
7. zář 2024

@misha31 Kaše se pomaleji tráví, takže přes noc to může těm prckům dělat v bříšku paseku. Kaše jsou lepší ráno jako startér, pak máš dost energie minimálně do svačiny. To, že se kojené děti v noci častěji budí i v tomhle věku, je normální, zase v těch 6 měsících bych už klidně začala s klasickými příkrmy přes den, jak píše @j.a.n.i
P.S. Mám těch dětí 5 a taky jsem v průběhu jejich miminovských období řešila hlad v noci, kaše to nikdy nespravila, spíš naopak. Takže jsem je taky futrovala víc přes den, pak v noci líp spaly.

misha31
7. zář 2024

@somalicats ja mam deti 2 a obe od 6 mesicu maji snidani, obed i veceri (mezitim mleko). Nesouhlasim s nazorem nechat spat bez vecere

somalicats
7. zář 2024

@misha31 A píšu někde nechat spát bez večeře? Já píšu ohledně kaše.

miryp
7. zář 2024

V tomto věku může jít klidně o další růstový spurt, proto ta zvýšená potřeba kojení. Kaši bych 6měsíčnímu dítěti, které nemá střeva zralá na trávení obilovin a ještě na noc, když navíc trpí na prdíky, nedávala. Pokud chceš navýšit množství běžné stravy (na tento věk toho má už poměrně dost, což může být i důvod těch prdíků), volila bych raději zeleninový příkrm.

konidana
7. zář 2024

U nas kolem6.m rustovy spurt plus zacatek lezeni takze mraky pohybu pres den a zadny cas na jidlo. Byly zajimavejsi veci. Takze kojeni v noci co 2 h bylo az do roka😅

nelly_strokova
7. zář 2024

Kaši na noc bych teda taky nedávala, jak píší ostatní, špatně se tráví. Malá má půl roku, občas jsem jí udělala kaši ráno, ale bylo vidět, že ji z toho více bolí bříško a není to úplně ono. Dávám ji tedy jen výjimečně a nám noc bych ji rozhodně nedala.