Přesnídávka z broskví. Jak dlouho vydrží zavařená?

krista71096
31. črc 2019

Ahoj,

máme možnost získat od tchána broskve a uvažuji, že bych z toho udělala malé přesnídávky. Jenže malá bude na světě až tak za 2 týdny, tak se chci zeptat jak dlouho vám takova zavařená přesnídávka vydrží, než začneme s příkrmy 🙂

Děkuji 😍

Děkuji

mku
31. črc 2019

Ovocne presnidavky bude v lepsim pripade davat v peti mesicich, spis sesti mesicich... vykaslala bych se na to... max je strc do mrazaku a pak udelat az to bude aktualni. Ale ja bych je nedelala vubec... ze zacatku je podle me lepsi kupovat, muzes davat ochutnavat ruzne druhy.

krista25
31. črc 2019

@krista71096 ahojda můžeš si je udělat, zavaris je a dáš je do sklepa 😊já mám takhle jablečný 😊malému je půl roku a presnidavkam nic není. Sama je občas testuji 😁😊

verace81
31. črc 2019

Ü nás dělá přesnídávky mamka a když vydrží tak jsou dobré i v zimě ale většinou je zdlábneme dřív.

zelenaesmolda
31. črc 2019

@mku
tak kupovanou presnidavku bych diteti nedala,je tam plno cukru.
Podle me super napad udelat presnidavky,v zime se budou hodit 🙂

mku
31. črc 2019

@zelenaesmolda zalezi jak ktera... moje deti na kupovanych vyrostli a nenechalo to na nich zadne nasledky ani psychicky ani fyzicky

michaelllas
31. črc 2019

@zelenaesmolda to není pravda, na trhu existuje spousty ovocných přesnídávek bez cukru 😉 a co se týče kvality jsou na stejné úrovni jako domácí. Troufám si říct, že mnohdy i kvalitnější (jelikož domácí přesnídávky tepelnou úravou většinu cenných látek z ovoce se zničí ). Navíc suroviny pro výrobu kupovaných přesnídávek (s věkovým označením) podléhají přísným podmínkám...😉🙂

zelenaesmolda
31. črc 2019

@mku
on nekdo mluvi o nasledcich?ja jenom rikam,ze jsou plne cukru,staci se podivat na slozeni.ted mluvim o klasickych presnidavkach,ne ovocnych prikrmech,v tech ten cukr neni.

@michaelllas
to je mozne,zase vsechny druhy jsem nezkoumala,ty co jsem videla mely v sobe hodne cukru.Ty kupovane presnidavky taky prece projdou tepelnou upravou takze v tomhle to vyjde nastejno at je kupovana ci domaci.
Ano,ty s vekovym oznacenim ano,vsak to pisu,ze prikrmy jsou bez cukru a ty suroviny jsou kvalitni.Asi jsme se spatne pochopily 🙂
Ja mela na mysli klasicke treba Hello presnidavky,v tech toho cukru je dost.Ovocne prikrmy jsou v pohode,tam pridany cukr neni.

michaelllas
31. črc 2019

@krista71096 ahojky jasně vydrží, ale souhlasím s @mku raději zamrazit (mražení patří mezi nejšetrnější metody konzervace)

michaelllas
31. črc 2019

@zelenaesmolda Jasně, tak to máš pravdu 🙂 Ještě dodám i kupované samozřejmě prochází tepelnou úpravou. Ale v dnešní době už výrobci často využívají vakua (podtlak - takže dochází ke snížení teploty varu), technologie je tím šetrnější. Také samozřejmě dochází ke ztrátám, proto výrobci pak produkty fortifikují např. vit. C.

bayt
31. črc 2019

@zelenaesmolda já ještě neviděla dětské ovocné příkrmy s přidaným cukrem, až se divím, jestli vůbec existují

zelnahlava
31. črc 2019

Presnídávky, co jsem zavařovala dopředu jsou stále výborné a to už tak 6-10 měsíců čekají na snědení (ty nejstarší). Občas nějakou sama slupnu a s koupenou se to nedá srovnat. Stačí ovoce rozvařit v trošce vody, pořádně mixnout a zavařit. Je hotovo, bez cukru, škrobu a dalších supersrajdiček 🙂

krista71096
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
krista71096
autor
31. črc 2019

Tak moc holky děkuji za všechny odpovědi 🙂 takže je lepší teda zamrazit než zavařit, jo? 🙂

pandabox
31. črc 2019

ja bych i zavarila🙂) https://www.nakupujemespolecne.cz/single-post/M... tady inspirace..

michaelllas
31. črc 2019

@krista71096 Jako podivej, určitě bude miminko jíst i něco jiného než tyhle broskvové přesnídávky (takže cenné látky získá i odjinud). Hlavně ze začátku budeš pravděpodobně dávat stejně po trošičkách. Jen co se týče vitaminů atd. je lepší zamrazit. Tím nechci říct, že zavařené jsou špatné...🙂

michaelllas
31. črc 2019

@krista71096 Nejsou špatné, jen jsou nutričně někde jinde, ale když dáš občas ničemu to nevadí.

ladyhacek
31. črc 2019

@zelenaesmolda já kupuji bez cukru a že jich na trhu je.
Já zavarela u prvního syna ale neumím to, zplesnivěli takže jsem to vzdala a kupuji.
Teď už i druhý syn jí kousky tak to začíná být bezva
Kousky jí cca od 8mesice.
Nebo dělám čerstvé na dva dny do lednice.

Takže já se přimlouval k mražení 🙂
Teď už mám plný šuplík našeho ovoce 😉

zelenaesmolda
31. črc 2019

@bayt
vzdyt to rikam,ze v prikrmech pridany cukr neni,ze je v klasickych presnidavkach 🙂

bayt
31. črc 2019

@zelenaesmolda No to asi ale nikdo dětem nedává, že jo. Nebo nevím o nikom, kdo by to dělal.

journals
31. črc 2019

@zelenaesmolda presnidavka je to same co prikrm, jen jinak nazvane 😉 jsou i presnidavky bez cukru a prikrmy s cukrem 😉

barchen
31. črc 2019

@krista71096 Já bych na tvém místě udělala přesnídávky, pokud tedy nemáš mega velký mrazák. A proč? Budeš mít srpnové miminko, já jedno mám také. Pokud budeš kojit, tak začneš s příkrmy až leden-únor, ovoce zařadíš někdy březen-duben. To žádné lokální vhodné ovoce ještě nebude, maximálně zimní jablka a hrušky. Takže ty broskve nebo broskvová přesnídávka se bude hodit jako zpestření. A klidně je uvař bez cukru a chemie, vydrží to klidně rok i víc při správném zpracování. Já vařím už roky bez cukru, pouze vždy jablečný základ (jako ve všech kupovaných), protože jablka obsahují hodně pektinu (rozpustného pektinu), což je vlastně 100% přírodní konzervant. Takže není nutné použít cukr ani chemický pektin (ty želírovací cukre z obchodů). Jablka povařím déle, pak mixuji, pak přidám ovoce, např. ty broskve, to stačí povařit chvíli aby se uchovala hodnota, tak promixovat a plnit tím čisté sklenice. Pořádně zavřít a ještě chvíli (pár minutek), sterilizovat aby chytli víčka a nekazilo se to. Tento rok jsem dělala už jahodové, borůvkové, broskvové, teď tady na mne smutně koukají meruňky a ještě budou švestky, hrušky.

zelenaesmolda
31. črc 2019

@bayt
ja uz bych se nedivila nicemu,obcas co ctu jak jsou maminy schopne dat ani ne rocnimu diteti parek nebo pizzu tak na me jdou mdloby

jancabr
31. črc 2019

Vloni v létě jsem udělala rozvary z jablek, meruněk a broskví, zavařila švestky na sucho. Dceři je 7 měsíců a postupně to teď otevíráme.

cinam
31. črc 2019

Já zavarovala v září a dávat jsem začala pak v červnu a úplně v pohodě 😊

pandabox
1. srp 2019

@zelenaesmolda tak zrovna pizza je neco jako rohlik s rajcatovym sosem (ja to taky nechapu, rocnimu diteti bych to taky nedalala, ale stejne jako ne tukovy rohlik, coz vetsina rodicu da a pak se pozastavi nad pizzou - za me je to stejne). Stejne jako tady namisto domacich presnidavek lide zminuji at se na to vykasloua koupi si Hami..to ja treba vubec nepochopim.. Kazdopadne klobouk dolu vsem co zavaruji a delaji domaci stravu.

bayt
1. srp 2019

@pandabox Ja sem.bezne davala kupovany prikrmy a i ten rohlik dam :D Vetsina domaci stravy byla ponekud nechutna pro me i syna :D Treba to umi nekdo lip.

zelenaesmolda
1. srp 2019

@pandabox
do me taky furt vsichni husti at dam male rohlik a ja jsem jim vzdycky odpovedela,ze nevidim duvod,ze je to akorat mouka a tuk,navic osahane v krame buhvi kym

bayt
1. srp 2019

@zelenaesmolda Jakože vůbec nehodláš dávat obiloviny a tuky nebo jak?:D

zelenaesmolda
1. srp 2019

@bayt
hodlam ale nevidim duvod,proc bych mela davat ani ne rocnimu diteti rohlik,neni to nic dobreho,vyzivova hodnota zadna.
dostava kousky chleba obcas ale rohlik ne.

bayt
1. srp 2019

@zelenaesmolda Jakože v obilí není žádná výživová hodnota? :D Ale v chlebu jo? Ty jo, co se tu člověk nedozví :D