Nebaví mě dělat příkrmy. Jsem divná?

13. dub 2024

U prvního dítka jsem příkrmy vařila a měla jich plný mrazák. Občas jsem koupila skleničku a to hlavně když se jelo na dovču a podobně. Teď u druhého jsem začala zkoušet dávat příkrmy před 10 dny. Uvařila jsem mrkev, batátů a dýní. Noo moc mu to nejelo ale zkusil s nenutila jsem. Jenže pak jsem koupila jednu v dm (první lžičku od hame) a dala mu ji. Ta mu samozřejmě chutná. Snědl tu malou skleničku v rámci tři obědu. No a dneska jsem automaticky načala další.... A tak nějak jsem si řekla že mě to vaření nebaví 😂😂😂. Přijde mi že nemám čas na nic. Vím není to omluva ale prostě to tak je... A já si říkám jsem jediná? Jsem špatná máma??? Když mi třeba máma řekla jak za našich let se žádný příkrmy ani nedělaly, že se dělalo husté mléko až se přešlo přes kaši ke klasickému jídlu... Tak si říkám asi se to prostě moc řeší dneska. Ale asi potřebuju uklidit, že nejsem skutečně jediná 😂 nebo naopak si rejpnete a já třeba začnu 😂😂

klokanka31
13. dub 2024

Taky jsem naší malé kupovala příkrmy ve skleničkách, a vůbec jsem z toho neměla špatný pocit 😊

nektarinka123
13. dub 2024

Ty prvni detske prikrmy jsou prave nejjednodussi. Zeleninu hodis do vody, das varit a hotovo. Neni treba nejak extra resit bilkoviny, lepek, tuky a pod. Pak to zacala jeste byt otrava🙈 jestli nemas pristup k “lepsi” zelenine a masu tak davej ve sklenicce. Jen toho odpadu a penez

xnikax1
13. dub 2024

Jela jsem skleničky u obou dětí a myslím, že trauma nemají.

lauriak
13. dub 2024

Moja prva dcera bola odchovana na sklenickach lebo jej odomna navarene jedlo nechutilo. A postupne ma to prestalo bavit vzdy pripravovat a potom vyhodit. Dneska ma 7 rokov a stale je slaby jedak. Mladsej dcere odomna chutilo vsetko tak som jej varila. Boli sme spokojne obidve. Sprav tak, ako to citis a hlavne aby vam to obom vyhovovalo.

pilzzee
13. dub 2024

Ne, neminim cistit, krajet, varit, mixovat nekolik druhu zeleniny a nedejboze vytvaret blivajs s masem a nevim cim jeste, aby mi to dite ofrflalo a skoncilo to v kosi. Sklenicky z obchodu to jisti. Je to jen docasny, nez prijde normalni jidlo, zadnej stres 🙂

gruyerre
13. dub 2024

Vždyť to nevadí, koukni na složení, v těch dětských příkrmech je všechno dobré. Dokonce jsou z výběrové zeleniny, což ta, kterou běžně nalezneme v supermarketu, není 🙂
Až budeš mít náladu, zase něco uvaříš, když nálada nebude, otevřeš skleničku. Žádný stresy 😀

veroniqess
13. dub 2024

Jídlo ze skleničky je v mnoha případech lepší, než uvařené doma, kdy většina lidí neřeší bio/nebio, původ surovin atd.

ajja87
13. dub 2024

Jee,tys to psala za mě viď 😁mela jsem to úplně stejně.U starší jsem vyvarovala,zamrazovala, jídelníček neskutečně pestrý a u druhé mě ti vuuubec ale vuuubec nebavilo, takže to převážně skleničky jistily.Je teda pravda, že starší není tolik vybíravá v jídle a mladší je vic rozmlsna,ale jestli je to sklenickama nevím 🤔😁no každopádně teď máme třetí, příkrmy se nám jistojistě blíží,tak jsem zvědavá jakým směrem se ubereme😀😀😀

elesse
13. dub 2024

U starsiho jsem zkousela varit, mixovat,… a vyhodit🙂) nekdy mel sklenicku, vetsinou jako blw to, co jsem mela ja. Mladsi na blw od zacatku, proste ji totez co my. Kdyz bylo neco, co se pro ni upravit nedalo nebo by to bylo narocne, byla sklenicka. Maso jsem dokonce dlouho kupovala sklenickove, abych se s nim nemusela hrabat doma, navic nektere druhy ani bezne nejime

sigyn
13. dub 2024

Za nás byl covid, takže jsme nemohli trajdat po obchodech. Navíc tu máme jen omezený výběr a bio maso, ryby či zelenina bylo sci-fi. Proto jsme kupovali příkrmy v bio kvalitě (vč. masových, rybích atd.) Za mě lepší než nějaké kuře v akci nadopované hormonama a kdovíjakým sajrajtem.

emillyhk
13. dub 2024

Já to měla tak napůl. Začala jsem se skleničkama, protože jsem si říkala, nač plýtvat energií na vaření něčeho, co dítě jíst nebude. Jenže synovi chutnalo, tak jsem zhruba po týdnu zkusila domácí a taky v pohodě. Vždycky jsem uvařila a umixovala jeden druh, zamrazila v kostkách, během jednoho dne jsem si připravila několik druhů a potom vždy jen kombinovala jednotlivé druhy. A když jsme zaváděli ryby, špenát, maso, tak jsem taky začínala se skleničkou. Dokonce jsem později občas použila i skleničku pro mladší děti a jen ji ohřála třeba jako omáčku k těstovinám 😉 Syn byl jedlík, snědl cokoli a snědl toho dost, takže jsem i z finančních důvodů čímdál víc vařila. Ale za skleničky se nestydím, bylo to rychlé, pro něj chutné a kvalitní 😊

goovana
13. dub 2024

Také jsem kupovala oboum dětem... vždyť o nic nejde

Určitě si nic nevyčítej.

kosi_cek
13. dub 2024

No, mě třeba nebaví dělat příkrmy a taky je nedělám, ale zároveň nekupuji ani příkrmy hotové 😀 Nemohu si to vynachválit 😉
Jednoduše kojím a kojím a kojím, a když jednoho dne zjistím, že na mém talíři už prakticky niz nezbylo, aniž bych se najedla, tak dítko dostane talíř svůj 😉

marketa1218
13. dub 2024

No stress skleničky jsou v pohodě 😄

blondynka400
13. dub 2024

Když tě to nebaví, tak to nedělej. S kvalitou skleniček to vyjde nastejno. Mně skleničky vždycky tak smrděly a holky to odmítaly jíst. Takže jsem "vařit" musela. Naštěstí mne to nikdy neotravovalo. Toto není vaření, jen to hodíš na páru a pax umixuješ, relativně brzy jsem přešla na "normální" jídlo a byl klid. Ale občas jsem "skleničkovým" matkám záviděla, že nebyl problém na cestách a pod 😀

drep
14. dub 2024

Já sice obvykle vařila, ale rozhodně mě skleničky neurážely. Však co, kontrolované suroviny, minimum práce. Mně na to vadil odpad a finance, ale nic špatného na nich není.

hanka_12345
14. dub 2024

Ja sem taky davala dost sklenicky a ted mi to zacne na podzim odznova. A.kurnik ty ceny ty jsou. Ale taky nesnasim varit kdyz to pak treba decko ani nejí

pampeliska1313
14. dub 2024

Dávala sem skleničky. Když už pak začalo “normální jídlo” jako těstoviny a něco, tak jsem teprve vařila, ze jsem udelala variantu pro nás a pro dítě. Nevim jestli bych to teď udelala jinak, kdy si sem jistější s jidlem (já měla silenej strach abych jako něco neudělala špatně, strašně sem potrebovala něco dodržovat) ale tehdy to pro mě bylo nejsnadnější, byla sem v klidu.)

daasqua
14. dub 2024

Já u obou dětí ty svoje rozmixované příkrmy mrazila (měla jsem i speciální přístroj, který uvařil na páře a pak rozmixoval, jednoduché). Pak jsem každý den vždy vytáhla pár zmrazených kostek, namixovala dle nálady a jelo se, netřeba vařit něco noveho. Oběma dětem chutnalo ode mne víc než z obchodu (mně tedy ty kupované nechutnaly). Spíš u druhého jsem o dost dřív začala dávat nemixované, bývali jsme dost na chalupách a tam jsem své zásoby neměla a já neměla náladu vařit druhá jídla. Trochu jsem mu to rozmačkala vidličkou a šlo to taky, plus potom žužlal ovoce.

me_druhe_ja
14. dub 2024

Naopak skleničky jsou většinou kvalitnější než domácí. 😀 jako udělat stejně kvalitní domácí příkrm jako skleničku znamená kupovat zeleninu od prověřených farmářů, to samé maso,.vejce....a upřímně: to nedělají všichni. 🙂
Skleničky prochází přísnou kontrolou.
Jedinej rozdíl je, že skleničky jsou drahý. 😀
Já prvnímu dítěti taky aktivně vařila a druhý bylo komplet na skleničkách do toho roku, roku a čtvrt než začla jíst normální jídlo. 🙂

amazienka
14. dub 2024

Mým dětem se ze skleniček navalovalo. Normálně jsem jim vařila jako sobě. Odebrala jsem před kořeněním, pokud bylo něco pikantního. Jinak jedly to, co my dospělí.

tasimia
14. dub 2024

Dávala jsem obojí. Skleničky, i jsem vařila. A je mi úplně buřta kdo si co o tom mysli😂.
Čím byla starší tak jsem vařila i jídla, které můžeme my i dítě. Jen jsem méně kořenila a solila. Ale malá je nejedlik, takže stejně si jen zobla :D.
Absolutně nevidím důvod, proč by si měla být špatná máma ;).

penny87
14. dub 2024

Dělej, jak to vyhovuje Tobě a dítěti 😊 já chtěla synovi dělat domácí (hlavně teda proto, že "by se mělo", než že by mi to bavilo), ale vše domácí odmítal a naopak skleničky miloval. Takže jsme kupovali a vůbec se za to nestydím 😁

mafulin
14. dub 2024

Mám dvě deti a nikdy jsem žádné příkrmy nedělala. Přišlo mi to jako hrozny opruz neco mixovat a jeste tim dítě krmit. Dostalo kousek uvařené zeleniny, ovoce, později vajíčko, různé karbanatky, těstoviny.. a navíc se zabavili a já se mohla v klidu najíst.

95newmommy2020
14. dub 2024

Mám jedno dítě a kupovala jsem skleničky a na skleničkách byl do 2 let. Pak jsem šla do práce a až pak dítě jedlo u babičky domácí stravu. 😂

teenyel
14. dub 2024

Jojo, taky jsem mela predstavu, jak budu delat domaci. No...poridila jsem si dokonce na to parni hrnec! 🤣 Vydrzela jsem chvili a presla na sklenicky. Chutnaji mu vic, cenove kdyz to propocitam to moc draz take nevyjde (mam maly mrazak, takze udelat ve vetsim a mrazit vetsi mnozstvi, aby se to vyplatilo, taky nehrozi). Navic zelenina, co tu casto vidim v obchodech vypada znacne "unavene", stejne tak maso ze supermarketu neni kdovijaka hitparada. A ani nemluvim o ovoci, kdyz v jedne sklenicce je treba jablko, jahoda, malina. Podtrzeno secteno - kdyz zohlednim cenu kvalitnich surovin, energii a cas, tak se mi to vazne vyplati koupit. Takovou pestrost bych mu urcite varenim nezajistila. Navic sklenicky jsou znacene dle mesicu, takze nestuduji tisic materialu, co mu vlastne kdy mam zacit davat. 🙂

lenerka1
14. dub 2024

Je to mě taky děsně nebavilo, pidiporcičky na ochutnání, znazane nádobí k ničemu a víc mu chutnalo, co ukradl z mého talíře...po 14 dnech jsem přešla na BLW a vyrůstá mi tak už třetí dítě. Za ten klid mi to stálo 🙂 Takže no stress, hlavně, když má co jíst 😉

l_
14. dub 2024

Dcera odmitala krmeni a mixovane, vyjma presnidavek ovocnych.. takze jsme jeli blw 🤷🏻‍♀️
Nakrmit se nechala az nekde kolem roka..
Takze cokoliv nakrajet na 'hranolky' a upect nebo povarit nebo syrove a hotovo.. a pak jsem taky odendavala pred korenim, to co jsem.varila sobe 🤷🏻‍♀️ ona stejne vzdy chtela to co jsem mela ja.. p

veru181
14. dub 2024

Bohužel u druhého taky převažovaly skleničky. Ne že by mě to nebavilo, ale nezvládala jsem to časově. Je mi to líto, ale nemyslím si, že by to kvalitou bylo horší. Spíš mě to štve kvůli “nespravedlnosti”, množství odpadu a vyšší ceně.

kacka1994
15. dub 2024

Pro me je dulezitejsi cas straveny s detmi (kdy se jim venuji) a vecer kdyz spi si chci taky odpocinout, ne stat u plotny 🙂 Takze jsem vdecna, ze sklenicky jsou a vubec to neresim ;) Az bude moct toho vic, tak to budu stridat, ale jednodruhove a zeleninove prikrmy vubec nehrotim 🙂