Můžu začít s kašičkami a šťávičkami dříve?

zurage
15. pro 2014

Ahoj maminky, chci se zeptat mam doma 2mesicni dcerku jsme na UM. Manzela maminka rika ze stavicky muzu klidne davat ze je davala v 6nedeli a kasicky davala uz od 2 a pul mesice. Nechci zase nejak spechat, ale kdyz to nenkdy ctu ze davaji ve 2mesicich uz i Lipanka...

jaja01k
15. pro 2014

Já bych teda dvouměsíčnímu dítěti šťávičky ani kašičky rozhodně nedávala.

blahova_andrea
15. pro 2014

já bych se tedy rozhodně neřídila tím, jak to dělaly naše maminky a tchýně před 30-ti lety 😉 😅 řídila bych se vlastním rozumem a svým dítětem. každý začíná v jinou dobu s různými potravinami, ale ve dvou měsících má mít dítě opravdu jen a jen mlíčko a nic víc nepotřebuje. šťávičky vlastně nepotřebuje vůbec. když už chceš dávat něco jiného než UM, tak čistou vodu nebo neslazené dětské čaje, třeba na prdíky 😉 a kašičky? na to má taky každý jiný názor. podle mě času dost, ještě se toho navaříš a namícháš...fakt není kam spěchat. o lipáncích se tu teď diskutuje nějak moc 😅 no za mě rozhodně až po prvním roce 😀 když chceš začít s příkrmy brzy, tak ve 4m, ne ve 2m. já vždy začínala zeleninkou, nějak mi to přijde nejlepší. taky vím, že moje máma nám dávala od 3m zeleninové polévky a kdo ví co. to ale neznamená, že půjdu v jejích stopách. vyslechnu si, přeberu si, vyhodnotím a jedu si stejně podle svého 😀 co kdy dávala tchýně raději ani nezjišťuji, naštěstí mi do toho moc nekecá 😅

fykyska
15. pro 2014

NE NE NE NE NE 🙂 Kaše když se dá pár dní pře koncem 4 měsíce se nic nestane, ale lepší od 4 m dál - PROČ ?! Zažívací trakt dítěte po porodu dozrává a s něčím jako je kaše si prostě neumí poradit myšleno v jejím věku. Zabetonuje ho to a nebo způsobí bolení. Jasný i my na ,,komára" dostali vomáčku na půl roce a žijem, ale už žádná maminka neřekne jestli jsme se po tom neposss jak aminy , jak moc nás bolelo břicho, nebo kolik z toho bylo a mohlo být jiných zdravotních problémů..Dřív se to neřešilo, jo něco neřešit bylo príma, ale zrovna v tom jídle různých způsobech třeba aktivní otužování kojenců u otevřeného okna, nebo dudlíky v medu to prostě byla přeháňka.. Všechno má svůj čas, a ty 4 měsíce jsou optimální na to, POČKAT. Šťávičky je taky lepší dávat kolem 4 měsíce když už má maminka tu potřebu je zkoušet, dřív taky ne, ať je to hrušková nebo mrkvová jsou kyselé, a zbytečně to zatíží miminko...Beztak se ze začátku davá pár ml a zbytek voda.
Bohatě jí stačí UM, a pokud by měla problém s kakáním může dostat převařenou vodu, čaj... fenykl, kmín, heřmánek...

tarra27
15. pro 2014

nedala bych...naše holky byly kojené, jedna cca 8mes a druhá cca 1rok...a začínali jsme až když jsme videla, že chce co my, přibývaly obe hezky nebo normálně...

já si myslím, že zatěžovat trakt pozdeji...máme zkušenost i dnes, kdy jim jsou 2 a 3roky, že jim dáme džus a jsou nekdy opruzene....a to jsou velké slečny....

Takže za mě zustat na UM na mléku - u jiných kjení....užívej si, že zatím nemusíš vymýšlet žádné složitosti....to vše přijde 😉

katyxq
15. pro 2014

Takto malému miminku nic jiného než mlíčko do pusy nepatří ... jeho trávicí trakt na nic jiného není připraven (zvyšuje se roziko vzniku alergií, celiakie, metabolickým problémů, obezity), s příkrmy se začíná po ukončeném 4. až 6. měsíci, ideálně v době, kdy začne dítě o jídlo jevit zájem. A Lipánek - nejdřív tak v roce, je v tom tvaroh a cukr, pro kinence naprosto nevhodná strava, která mu přetěžuje ledviny, může způsobovat přemnožení kvasinek a učí na sladké (do budoucna cukrovka, obezita, kazivost zubů).
https://www.modrykonik.cz/zavadeni-detskych-pri...

mandala
15. pro 2014

Dříve se tak dělalo a bylo to normální, dnes už jsou na to jiné názory a souhlasím s tím, že opravdu není kam spěchat. Možná jseš už natěšená a zvědavá, jak bude malá papkat něco jiného, ale neboj, to uteče jak voda, nijak ji tím neprospěješ. 😉

lenicka07
15. pro 2014

Ne, dneska se to takto nedělá. Generace našich maminek měla jiné instrukce 🙂 vím že se v 6 týdnech např. začínaly dávat šťávičky. No přežila jsem to 🙂 bylo to prostě úplně jinak. Řiď se současnými poznatky 🙂 Zatím jen mlíčko, příkrmy nejdříve od ukončeného 4. měsíce.

lrg
16. pro 2014

Proč probůh? :-O

madre1
16. pro 2014

Já bych se řídila tím,co řekně pediatr-ten má více zkušeností s malými dětmi,než Tvoje tchýně 😉

pavcza
16. pro 2014

Také jsem slyšela o mamině, co rodila v den jako já a v měsíci už dávala lipánka, z toho jsem málem omdlívala. Podobné věci rozhodně až po roce. A naše malá byla plně kojená jen 6 týdnů, pak jsme přikrmovali s UM, šťávičky jsem nedávala ani jednomu, kaši jsem dcerce začla dávat od 4 měsíců, protože málo přibírala, ale dřív bych určitě nedala. Také jsem slyšela od tchýně, jak to a to dávala už brzy (třeba tvaroh od 4 měsíců), ale rozhodně jsem se tím neřídila, naopak jsem si řekla chudáci děti

pkolin
16. pro 2014

Nechápu, jak v dnešní době vůbec může někdo někomu poradit, ať přikrmuje tak malé miminko... pošli tchýni s prominutím někam! V poslední době se dokonce už nahlíží s přikrmováním stejně na kojené i uměle živené děti. Tzn. pokud dítě přibírá, nejeví známky hladu a nevyžaduje za den více než 1000ml mléka, pak začít s příkrmy (jakýmikoli) až od ukončeného 6. měsíce!!! Šťávy dítě rozhodně vůbec nepotřebuje, je to jen cukr, stačí voda či čaj a to je v případě, že má žízeň nebo jsou velká horka. Lipánek, proboha, to není vhodná potravina pro nikoho! Vždť je to jen přeslazený tvaroh! Já synovi nedávala téměř vůbec, občas koupily babičky, nebo někde na cestách jsem svolila, ale rozhodně po 1 roce věku a mnohem vhodnější je kvalitní jogurt nebo domáci ušlehaný tvaroh!!! A s přikrmováním začínat s nesladkými věcmi, tzn. zeleninou a ne ovocem (čerstvé či přesnídávky), děti se naučí na sladkou chuť a pak nechtějí zeleninu a maso ale jen ovoce (příp. přesnídávky). Až tak po měsíci krmení zeleninou bych dala ovoce!

pavlusa01
16. pro 2014

Já bych také tak malému miminku nic nedávala,vždyt má mléko a tam má spoustu potřebných látek...Jestli tomu nevěříte,tak se i zeptejte lékaře a ten to nemůže také doporučit....Na to má miminko času dost...Kašičky co já znám a dávala jsem malé,ale až později tak třeba sunarky jsou určeny od ukončeného 4 měsíce a dřív bych do toho určitě nešla,ale určitě bych je doporučila raději,než třeba ten lipánek co se o něm zminujete,že ho někdo dává už od druhého měsíce... ☹
Ne ne ne za mně určitě ještě ne.... 😠

radulka57
16. pro 2014

od 1. týdne se může dávat maximálně fenyklový čaj, žádný štávy, tchýně se asi zbláznila! Opovaž se ji poslechnout, 2 měsíční miminko neumí zpracovat takovou zátěž jako kaše.

23363
19. pro 2014

Ahoj, takhle malé miminko opravdu víc než mléko nepotřebuje. Nenech se ukecat. S příkrmama můžeš začít až po 4. měsíci a to zeleninou. Moje dr. dokonce kaše doporučila až po 8. měsíci. A neni úplně pravda, že když začneš ovocem nebude jíst zeleninu. Každé mimi je jiné. I když se obecně doporučuje pro první příkrmy právě zelenina.

mecoun
29. pro 2014

Ahoj, urcite jen mlicko, to miminku vystaci uplne az do pul roku - pak teprve zvazovat nejake prikrmy jako kasicky nebo rozmixovanou jednoduchou zeleninu. Navic ty kase jsou doporucovany nejdriv od 4.mesice, ja jsem Sunarku zacala davat male az v 7 mesicich...kazdopadne ono si to miminko rekne samo 🙂 dlouho jsme s prikrmy na zacatku bojovaly 🙂.