Mléko a miminko. Jaké mléko použít na vaření?

martik222
3. led 2022

Ahojte , da se něčím nahradit normální krabicové mléko u miminka 10m. Jde mi o vaření, ráda bych občas použila mléko místo vody ,ale vím ze normální mléko ještě nemůže. Např k mléčné rýži, kaši krupicovou apod da se použít třeba umělé mléko k uvaření něčeho?děkuji

mamikry
3. led 2022

@martik222 Da se pouzit i umele. Pripadne se dela i ryzove mleko. Ale tam nevim, od kdy se smi.

biciklissie
3. led 2022

Tak nějak myslím, ze kdo kojí, tak dává odstrikane. Komu to nejde, tak zvolí nejske um. Kdo je na um, tak samozřejmě dá um. Co se týká výběru um, pokud jste zatím nepoužili, tak to chce zkusit, co bude vyhovovat. Ale předpokládala bych, že desetiměsíčnímu už snad většina druhu nebude dělat nějak zle. My dáváme hipp combiotik a spokojenost. A nebo třeba kendamilk, ten si hodně maminky chválí.

jjasmina
3. led 2022

@martik222 my sme v 10m dávali i kravske už

emamaira
3. led 2022

Dávala jsem UM nebo kefír.

alcar
3. led 2022

V tom veku jsem na piti a do kasi davala UM a kdyz jsem delala nejakou omacku, tak uz kravske.

jana_zofie
3. led 2022

Do kaší jsem v tom věku začala kombinovat mléko naředěné vodou nebo mléko a UM půl na půl. Do vaření (omáčky a tak) už pak normální kravské. Jako dá se zkusit i nějaké rostlinné, ale tam bacha, ne každé je zase vhodné (už nevím které od kdy). Na pití měla čaj nebo vodu + byla kojená.

katule1990
3. led 2022

@martik222 Já jsem zalila vodou a přidala jogurt nebo kysanou smetanu pro mléčnou chuť 🙂.