Má dost mléka/mléčných výrobků?

matyldik
4. čer 2018

Ahoj holky,potřebuji poradit.
Mám téměř 9ti mesicni mimco a prave jsme nahradili odpolední kojení jogurtem.
Kojim tedy jen ráno a před spaním jen tak pocucat na dobrou noc..ráno den napije hezky,pak ještě usne..pak dáme svacinku ovoce,oběd masozeleninu s přílohou,svacinku jogurt,večeři kaši a přede spaním prso.
Jaká by měla být mléčná dávka u takto velkého dítěte? Je nějaká tabulka nebo něco? Přemýšlím,jestli mu to stačí. Když bych pak za čas chtěla místo ranního kojení už dat jen snídani pečivo s lucinou třeba,tak už nebudu mléko dávat v podstatě téměř vůbec. Není to brzo? Nebo mám ještě kojit? Děkuji za rady 🙂

bbubble
4. čer 2018

no tak je to na tebe ze jo, zavisi ci chces kojit alebo odstavit. Zrejme planujes v najblizsej dobe odstavit, tak potom je to asi dobry postup.. ak by si si chcela udrzat kojenie, urcite by som nezavadzala prikrmy tak rychlo vo velkom. Moj syn ma rok a v podstate stale len ochutnava, koji sa rovnako ako predtym ( na poziadanie). Netvrdim ze to je jedina spravna cesta, niekedy by som aj ocenila keby nieco zjedol, hlavne ked sa s tym hodinu piplem :D ale tak pytas sa na nazor. Tabulka neviem, WHO doporucuje kojit minimalne do 2 rokov..

matyldik
autor
5. čer 2018

Chtěla bych kojit max do roka,když to půjde..

ange_de_la_morte
5. čer 2018

@matyldik : tak pokud plánuješ do 3 měsíců odstavit úplně je postup asi adekvátní ... jinak k potřebě mléčných produktů - syn se odstavil kolem 10 měsíců ( po velkých urputných bojích a měsíční stávce jsem přišla o mlíko úplně, kdybych mohla kojila bych mnohem dýl - no to je jiná kapitola) .. každopádně UM jsem dávat rozhodně nechtěla a vzhledem k atopickému ekzému který jsme v té době řešili docela v akutní formě měl syn pouze rostlinná mléka a ten jogurt , jinak tedy mléčnou dávku neměl vůbec - naše DR. mi postup schválila a odmítání UM pochopila, syn má 5 let a vývojově i růstově odpovídá, a mimo jiné se mu atopák spravil natolik , že nyní už nás trápí jen výjmečně po nějaké dietní chybě

matyldik
autor
5. čer 2018

@ange_de_la_morte děkuji za komentář 🙂 naše dr teď 14 dni není,tak jsem neměla komu zavolat a poptat se..ale snad mu nic nechybí 😊

ange_de_la_morte
5. čer 2018

@matyldik : já myslím že snad ne 🙂 podle mne jsou UM do 3 let věku hlavně obchodní záležitost ( kdyby mohli napsali by že máme dětem dávat UM do 5 let) ... nicméně osobně bych kojila pokud by to šlo alespoň třeba na večer - i když po nutriční stránce je výživa vyvážená tak mateřské mléko má pořád hodně benefitů které jinak nenahradíš

matyldik
autor
5. čer 2018

Když bude mlicko,tak ju,ale prave citim i samozřejmě pokles laktace..ale nechci mu cpát prso přes den,když krásne papa 🙂

slunea
5. čer 2018

Mléčné dávky bych tolik nepočítala, stačí pestrá strava. Mám alergika na mléko a říká se, že od 12m dítě mléko nutně nepotřebuje.

ronja55
6. čer 2018

Já mám tedy 8 měsíčního a kojim o hodně víc než vy. Mléko má ráno v 7 hodin, pak v 9 kaši, kolem 11 hodiny Mléko, v půl jedné masozeleninový příkrm. Ve tři Mléko, v pět ovoce a pak už jen mléko až do rána. Přijde mi to málo kojit jen ráno a Večer, dítě je do roka převážně kojenec a mléko by mělo převažovat. Ale pokud chcete brzy odstavit tak je to asi Ok. Já chci tedy kojit co to půjde, klidně do 2 let, přijde mi to škoda když to jde tak nekojit.

matyldik
autor
6. čer 2018

Holky,všechno je jinak,začaly nás zlobit zoubky,rostou minimálně dva najednou,takže se vracíme k prsu 😀

mku
6. čer 2018

Tak nas odmita mleko od tri mesicu... mlecna davka 9m ditete by mela byt okolo 500ml, pocita se ale i jogurt, kase atd... my jsme treba jenom na lzicce, pije jen vodu. Denne ma kasi rano a vecer (aktualbe sni jenom kozi) a pres den pul az cely jogurt. Sem tam davam na doporuceni mudr pulku tablety vapniku a vic to neresim...

matkacekatelka
7. čer 2018

@ange_de_la_morte moje dítě 9.mesicu má ekzem na nožičkách, nikde jinde. Může to mít z jogurtu? Dávám mu občas jogurt nebo rohlík s lučinou. Doktorka vám poradila vysadit mléčné vyrobky,ale jogurt jste mohli? U doktora jsem zatím nebyla a na 8.mesicni nam mlecne vyrobky jeste nepovolil, tak nevim, jestli jsem tim jogurtem neco nezanedbala

ange_de_la_morte
8. čer 2018

@matkacekatelka : ono záleží jestli dělá problém bílkovina kravského mléka, nebo třeba jen laktoza ... při eliminační diětě jsme vysadili veškeré mléčné výrobky, až po úplném spravení ekzému jsme začli postupně věcí vracet - jogurt spíš až ke konci a kupovala jsem kvalitní ... ono u těch ekzémů to může a nemusí vadit - synovi vadilo hlavně čisté mléko / smetana, v té překvašené podobě už to bylo lepší

ange_de_la_morte
8. čer 2018

@matkacekatelka : no a nebo může ten ekzém být úplně z něčeho jiného, kdyžtak se dá i přes alergologii ale nám tam akorát napsali kortikoidy a ty já používat nechtěla, tak jsme s eliminační dietou sami našli potraviny které mu vadily ... zkus hlavně popřemýšlet kdy se ekzém objevil a jestli to nemůže mít spojitost s něčím novým v jídelníčku - to ti hodně napoví