Kolik toho sní půlroční dítě?

3. pro 2021

Zdravim zkušenější matky 🙂🙂
Rada bych se zeptala na názor jestli má moje dítě dostatek jídla. Přijde mi, že je poslední dobou dost ubrečený i když nemá žádný důvod. Je mu půl roku.

Během dne sni 200g masozeleninoveho příkrmu a 150g ovocné přesnidavky. K tomu vypije hrnek čaje a cca 500-600ml umělého mléka/24hodin v 5 dávkách.

Je to na půlroční dítě hodně /málo /akorát? Na váze přibirá ale každou chvíli brečí a uklidní ho jedině lahev. Kolik toho snědly vaše půlroční děti?

mamikry
3. pro 2021

Nas maly s prikrmy teprve zacal, takze zbasti malo, ale napada me, jestli to nemuzou byt zoubky?

jako_mala_holka
Autor odpověď smazal
Zobraz
moonulka
3. pro 2021

Já začala s příkrmy až po půl roce a velmi pozvolna (dcera je ale kojená), nikdy jsem ale jídlo nevážila (hlavně jsem jela BLW, takže víc na ní a kolem ní než v ní), takže o množství jsem měla jen hrubý přehled. Nicméně pokud ho uklidní jen láhev, také bych se přiklonila k zubům. Příliš bych se množstvím nestresovala a řídila se dítětem, necpát do něj jídlo pokud nechce, může mu to být na ty dásně nepříjemné a při pití mléka si je promasíruje.

autor
3. pro 2021

@mamikry
@moonulka jsem to asi špatně popsala. On se uklidní jakymkoli jídlem - ať už lahví nebo příkrmem na lžícce. Od začátku vždycky sní všechno co mu dám a ještě hladově kouká 🙄 ale mně nějak přijde, že ji prostě moc 😂 Asi se bojim aby nebyl tlouštik po mně 🤷‍♀️

emamaira
3. pro 2021

Mám 7 měsíčního syna a jídlo přesně nevážím, ale myslím že sni tak polovinu. Ale je kojeny. Je to miminko, když chce, tak ať jí 😀 já u obou dětí řeším opačný problém 😀
Jen bych dala pozor, aby si nevybudoval reflex, že na každou nepohodu pomůže jídlo. Já to tak mám a bojuji s tím celý život.

cuuza
3. pro 2021

No, tak mu dělej větší dávku mléka, jako 100 ml ho fakt nezasytí, když píšeš 500ml v 5 dávkáach...

nazka
3. pro 2021

Moje mladší v tu dobu snědla pár krupek a občas ten masozeleninovy příkrm a když se dostala k 50g,tleskala jsem. Jinak byla plně kojena. Kaše zvracela. Byl to s ní hrozný boj.

krisstina93
3. pro 2021

Davala bych víc toho um, jakože větší dávku, jinak jidla má až dost, kolikrát děti v tomhle věku začínají teprv ochutnávat po 2 lžičkách za den.

jjasmina
3. pro 2021

Snědla pár lžiček, ale kojila jsem často a s příkrmy začali kolem 5,5mes

autor
3. pro 2021

Děkuju holky. Asi teda přidám na UM i když jsem myslela že příkrmy od 4 měsíce mají právě za úkol co nejdřív dávku UM snížít a nahradit pestrou stravou. Ale je možný, že má fakt hlad 🙈🙈

veruuu_kubesovic
3. pro 2021

Má ochutnávat, rozhodně ten příkrm nemá hned nahradit celé jídlo a 100ml UM 5x denně to je tak dávka pro 2mesicniho prcka...

klchudik
3. pro 2021

Hele náš malej s prominutím žere jak protrzenej 😄 je mu 7 měsíců, příkrmy jedeme od 3,5 měsíce. Ale ráno se vzbudí a vypije 180 mléka, pak má přesnídávku, pak oběd- sní toho fakt dost a ještě se dopije tak 150 mlékem, pak svačina jogurt a banán třebas a pak večer kaše cca 120ml vody, dopije se mlékem 150ml a v noci se budí jednou na mléko a to vypije 210. A přes den dá ještě tak 100ml čaje

autor
4. pro 2021

@veruuu_kubesovic nemá nahradit hned ale on už ji příkrmy dva měsíce. Jak dlouho má tedy ochutnávat?, 😳