Kdy jste dávali příkrmy?

12. črc 2024

Ahoj maminky
Chtěla bych se zeptat, kdy jste začali dávat příkrmy? Za týden je našemu drobkovi už 5 měsíců, plně kojím, ale už bych v 5. měsíci chtěla zkusit dávat po troškách příkrmy, je to brzy? Jde mi spíš o to, aby mu moje mléko stačilo. A s čím jste začínali? A kojeneckou vodu na pití jste dávali kdy prosím? Děkuji za odpovědi

junomcgaff
12. črc 2024

Začali jsme od ukončeného 5. měsíce cuketou. Vodu na pití jsem začala dávat až v 6ti/ 7mi měsících

sorboni30
12. črc 2024

Začali jsme od 6 měsíce s příkrmy.

marketa1218
12. črc 2024

Dcera byla teda spíš na UM, ale také jsem začínala od ukončeného 5 měsíce, dýni. Vodu hodně dlouho žádnou nechtěla, ředila jsem hodně UM, rozpila se snad až na roce možná i déle.

konidana
12. črc 2024

Zacala jsem az po ukoncenem 6.mesici a holka toho stejne moc nesnedla, dokud jsem kojila. Par lzicek denne, jo banan dala i cely. Atak az do rokabyla spis prevazne kojena. Mliko ji bohate stacilo. Nabizela jsem k prikrmum vodu a te dala taky tak max dve lzice za den. Vodu jsem v tom pul roce davala uz normalni z kohoutku. Neprevarenou.

elesse
12. črc 2024

Kojene deti zavinaji ukoncenym sestym mesicem, ja zacinala nekdy v prubehu, blw kdyz projevili zajem. MM je dostacujici urcite do roku

konidana
12. črc 2024

@elesse jj, kdyz to je zrout tak muze ochutnavat uz drive. Mladsi synek mi asi v 7.mesici venku omylem nasel nejakou buchtu (piknik/vecere s partou na dece) a zpucoval pekny kus😅. Takovy neplanovany prikrm🤣

emillyhk
12. črc 2024

Syn byl teda na UM, ale začali jsme ve 4,5 měsících, protože už docela dlouho dost hladově koukal na každého, kdo jedl 😁 K pití jsem dávala pár lžiček vody, ale to že začátku vůbec nechtěl. Z lahvičky se vody občas napil. Čaje, apod. odmítal ještě v 1,5 letech.

areh
12. črc 2024

Já u obou plně kojených děti začala cca v 5,5 m, když se mi sápali do talíře. Dávala jsem pak vodu, ale to s létem... Byli dlouho kojené...

malytlustyhroch
12. črc 2024

Zacatkem pateho mesice, ale to byla lzicka, dve, tri, do roka byly starsi dva hlavne kojeni. Treti ma uz ted rozmery jak rocni dite a doufam, ze se rozji lip a rychleji, protoze jeho predstavy o tom, kolik potrebuje mleka se teda s tem mymi moc neshoduji 😆 takze se rada necham castecne nahradit.

malytlustyhroch
12. črc 2024

Jedli tak malo, ze kojeneckou jsem u zadneho zatim nedavala, kdyz uz meli i nejake krupky atd, tak kolem trictvrte roka uz pili normalni vodu z vodovodu, ale taky spis tak cucnout ode me z hrnku, nebo zapit krupku na prochazce.

me_druhe_ja
12. črc 2024

Oba plně kojeny, u obou jsem začala s ukončeným 5.mesicem. ve 4 měsících mi to přišlo brzo a v 6 pozdě. 😀
U obou jsem zacala dýní. Jela jsem klasiku, ne blw.

chlapecektehu
12. črc 2024

já dávala malýmu příkrmy od 4. měsíce. Byl na UM a všechno v pořádku. Nějaký čaje a podobně jel malej od toho půl roku 🙂

lis6
13. črc 2024

Záleží jak je miminko připravené. Ve čtvrtém mi přijde hodně brzo. Ten pátý je dle mého optimální. Sice WHO píše že od šestýho, ale píše tam kolik dítě má sníst (jakože hodně). Dle mého minimálně ten měsíc je jen o pár lžičkách. Vodu bych klidně v těch vedrech nabízela.

zmrzlinka
13. črc 2024

Můžeš už začít.Vetsinou miminka ze začátku jenom ochutnávají.Sni možná pár lžiček a pak můžeš normálně nakojit.

jannym
13. črc 2024

U dcery jsem zacala na konci 5 mesice, u syna nekdy okolo 9 mesice, do ty doby vypadal, ze vubec nechape co s jidlem na v puse delat