Kašička na noc, jak dlouho před spaním ji dát?

zrnkokavy
7. říj 2014

Dámy, které uspáváte u prsa, jak to děláte s kašičkama? Malé už je 6 měsíců pryč a stále se v noci několikrát budí na jídlo. Prý bych měla začít dávat večer kašičky aby se zasytila a vydržela déle spát. Jenže usíná u kojení, tak nevim jak dlouho předtím kašičku dát aby nebyla přecpaná a zda jí vůbec dávat? Děkuji

werunkaw123
7. říj 2014

Já dávám synovi 6m kaši a do půl hod na to prso 😀 nestěžuje si, neblindí... ale asi vás zklamu, spaní se nezlepšilo.. budí se stále stejně

zrnkokavy
autor
7. říj 2014

Děkuji za odpověď, tak to taky zkusim a uvidim.

blondynka400
7. říj 2014

@zrnkokavy Večeře (kaše) by měla být cca 2 hodiny před spaním, těsně před spaním kojení. Jinak může dítě naopak spát hůř, než bez kaše... Akorát podle mne to buzení v noci stejně nevyřeší, málokteré půlroční a starší dítě se budí skutečně hlady....

andelka
7. říj 2014

Kaše kole 18h a tak za hodinu bylo kojení a spaní. ale na spaní to nemělo vliv, stejně se budil.

gwennie
7. říj 2014

Kaše na noc jsou těžké... příliš mnoho sacharidů najednou, dítě naopak pak může spát hůře. Zkuste schválně někdy před spaním dát třeba jen dušenou zeleninu se lžičkou tuku (kvalitního) a pak nakojit, jestli se nebude spát lépe 🙂 Akorát teda nějakou nenadýmavou, nám se super osvědčila hokkaido dýně - aktuálně sezóna...

petule_1
11. říj 2014

kašičku dávám malé večer kolem 18 hod.a tak za hodku jí nakojím a spokojeně usne..spí teda celou noc až do rána do sedmi,ale to už spí od čtyř měsíců takže to nebude tou kaší 🙂 Někde jsem viděla přímo kašičky na dobrou noc co nadýl zasytí,tak by to třeba pomohlo..🙂

pisisvori
12. říj 2014

Většina kojených dětí se takhle budí. Myslím, že za 1. mají hlad okolo toho 5-6 měsíce, protože 1l mlíka už jim nestačí( a "nesmí" se přikrmovat🙂🙂...naštěstí už se to začíná měnit) a tak si navyknou prostě vstávat xxx krát za noc a za 2. když usínají u prsa tak v noci když se probudí (a to je normální, že se trochu jako proberou několikrát za noc, ale zase by měly usnout) tak prostě chtějí to co měly, když usínaly a samy bez toho usnout neumí. Kaše většinou moc nepomůžou ...jen víc zatíží trávení, takže se víc probouzí (a chtějí usnout znova tak jak usínaly večer🙂)....u většiny se to zlepší časem (tak okolo 12-13m už vstávají třeba jen 2-3x místo 8x) a jediné co u 99,9% (podle zkušenosti z koníka i z mého okolí) pomůže na spaní celou noc je až odstavení . Takže vydržet...teď ti nepřijde, ale ono to rychle uteče🙂

pisisvori
12. říj 2014

Jo zapomněla jsem, že odstavení pomůže jen tehdy, když se místo prsa v noci nenabízí voda, čaj, sunar z flašky🙂

A samozřejmě je možné naučit usínat místo u prsa v postýlce nebo prostě prso v noci nedat (nebo dát jen 2x-3x...), ale to předpokládá vydržet pláč a použít nějakou metodu "vyřvání" většinou☹.