Jogurt 9měsíčnímu dítěti. Je vhodný Activia bílý?

klokanka31
28. únor 2021

Malé je 9 měsíců a já přemýšlím že do jídelníčku zařadím jogurt, myslíte že bílá activie je vhodná pro takhle malé děti?

alilali
28. únor 2021

@klokanka31 Já dávám obyč bílý jogurt a do toho zamíchám ovocnou přesnídávku nebo nakrájím banán 🙂 a to snad od 7 měsíce malého. Teď je tady právě někde diskuze níže o jídelníčku 10m dítěte, zkus počíst. 🙂

jednaholkaa
28. únor 2021

@klokanka31 Nejlepsi je pry jogurt co ma jenom minimum slozek, myslim ze to byly snad ty dve zakladni slozky. Zkoumala jsem to tenkrat ve sklizenu a nasla jsem nejake farmarske co meli jednu nebo dve slozky, uz nevim jak se jmenovaly..

jako_mala_holka
28. únor 2021

Já dávám malé bílou holandii cca od 7m 🙂

guliii
28. únor 2021

Dávala jsem bílý jogurt taky asi od 7 měsíce. Nejdříve jedl malý asi čtvrt jogurtu, ale pak mu zachutnal. Chce to zkusit, první jogurt bych jí dala trochu, aby neměla třeba průjem a pak přidávat.

lv
28. únor 2021

Hollandia, choceňsky

87pavlina
28. únor 2021

Já taky dávám jogurt od 7. měsíce. Četla jsem, že by měl mít okolo 3,5 % tuku. Nejradši kupuji Choceňský a pak ve skle z Agroly, ten jí moc chutná, sní ho celý samotný. A když nejsou tyhle, tak vyberu jiný podle tučnosti.

jannym
28. únor 2021

Zacala jsem do presnidavky nebo rozmackaneho bananu pridavat holandii nejdriv lzici, pak dve a tri a postupne si zvykaly, nekdy jsem pridavala jogurt do kase...

veru181
28. únor 2021

Mně doktorka říkala, že musí být hlavně plnotučný. Dávám Hollandii, četla jsem na ni pozitivní hodnocení. Teď už do něj přidávám i ovoce.

aneta_v
28. únor 2021

@klokanka31 já dceři kupovala (kromě farmářských) bílou Hollandii. Choceňský je na takové prtě moc tučný. Ideálně tedy jogurt, který neobsahuje ani mléčnou bílkovinu ani sušené mléko, protože to značí horší kvalitu použitého mléka.

potaplice
28. únor 2021

@klokanka31 Nevím složení activie, ale jak už tu zaznělo, měl by mít minimum složek a kolem 3,5 procenta tuku. Smetanové jsou kvůli vysokému podílu tuku vhodné až tak od roku.