Jakou přílohu kromě brambor pro 6měsíční mimčo?

lenkalenka666
14. říj 2015

Ahoj maminky, potřebuju poradit, už přes měsíc přikrmujeme a dávám, zeleninu, maso ale vždy s bramborem. Přijde mi že má pořád to samé. Může už něco jiného než jen brambory? Např. kuskus, jáhly? Moc děkuji za rady.

bajana
14. říj 2015

Samozrejme, aj trošku cestovín, ryžu. Inak v tomto veku som žiadne prílohy neriešila a k mäsu som mixovala rôzne druhy zeleniny.

lv
15. říj 2015

taky jsem vzhledem k množství zeleniny neřešila přílohu, tak jak jsme zvyklí my dospělí, klidně jen dýni s masem, apod. Dávat můžeš jáhly, pohanku, rýži, bezlep.těstoviny, a quinoa, amarant třeba..kuskus je s lepkem, pokud už máš zavedený tak ano, ale ne moc..

pety91
15. říj 2015

Já souhlasím s holkama viz. rady výše. U nás to bylo podobné.

dankakotrbova
15. říj 2015

Taky jsem začala s bramborem, pak jsem si koupila rýžové vločky, to byla rychlovka (dá se z toho i kaše s ovocem), jako další kukuřičnou polentu, pohanku lámanku nebo pohank. vločky, jáhly, trochu později těstoviny.

zuzaaanka
15. říj 2015

Ja davam i bataty, ty malymu moooooc chutnaji 🙂

lenkalenka666
autor
15. říj 2015

Moc děkuji za vaše rady, ještě se zeptám, takže stačí když k masu dám např. jen zeleninu a nemusím ani brambory a zasytí ho to?

bajana
15. říj 2015

@lenkalenka666 samozrejme, ak zje okolo 150-200g...však doteraz pil len mlieko...aj ľudí na delenej strave zasýti "len" zelenina + mäso

dankakotrbova
16. říj 2015

@zuzaaanka na ty jsme zapomněla, ze začátku jsem dávala často, ted to už nějak šidím ...