Jakou kaši na noc pro 5měsíčního kojence?

paja_paja
4. zář 2015

Zdravím holky, dnes jsme byli a paní dr. a máme začínat dávat příkrmy a na noc kašičky…chtěla jsem se zeptat jaká kaše je dle vás dobrá…dr nám říkala že mám zkoušet dát i kaši s lepkem?? Máte s tím zkušenost?? Děkuji za rady…

lauranosi
4. zář 2015

Na to je tisíc a jeden názor. Já osobně se řídím miminem, pokud je spokojené, tak příkrmy nedávám, dávám, až když je začno samo evidentně chtít... Rozdíl je taky jestli je plně kojené nebo na UM, tam se začíná s příkrmy a zaváděním alergenů do stravy dřív.

paja_paja
autor
4. zář 2015

No právě jsme na UM....

lauranosi
4. zář 2015

Tak pak se akorát mujsíte rozhodnout, jestli chcete spíš kupovat instantní nebo spíš připravovat domácí 🙂 POkud instantní, tak myslím, že je to jedno a je to jako s UM, musí se vyzkoušet, která miminku vyhovuje. Asi bych se držela značku UM, ktré používáte. Pokud chcete připravovat, ta bych začala s rozvařenou rýží rozmixovanou s UM, lepek bych třeba dala ve formě trochy rozmixovaných namočených vloček, nemusí ho být moc a nemusí být často, to je asi důležité říct 🙂 Já osobně ;) jiní na to budou mít jiný názor...

loc
4. zář 2015

@paja_paja Ahoj, ja ze zacatku kupovala nemlecne kase, do kterych jsem pridavala um nebo obcas i moje odstrikane - napr hami ryzova je vhodna pro zacatek. A potom jsem pridavala prichute - nejdriv bananovou a pak i dalsi ovocne, vanilkovou atd. A pak jsem najela i na mlecne kase. Ale hlidala jsem, aby nebyly doslazovane. A s lepkem jsem zacinala az v 7 mesicich, driv se to nedoporucuje, pry to zvysuje riziko celiakie... Ale pokud zavedes lepek hned, asi nic nezkazis...

lenjii
4. zář 2015

Dávala jsem kaše Hami 🙂 Pak jsme přešli i na UM Hami. Spokojenost do ted 🙂

alboo
4. zář 2015

Mam dite na Um od zacatku a dost sem to resila, cetla ruzne zdroje a nakonec delala asi tak: zavacala sem po 4.m zeleninou v dobe obeda, pak masozeleninou, po 5.m sem davala ka svacine ovoce dopoledne, do 7.m maji byt zavedeny alergeny, tak sem ty hlavni vyzkousela, treba lepek sem zkousela vlockama do ovoce ci obeda. Kasi jako takovou sem pridala az jako posledni jidli a to ke snidani a az po 9.m. Do te doby mela ke snidani pouze Um, k veceri cca od 8.m masozelenu. Kdyz nestihame tak vyjimecne kasi, ale zpravidla ji ma ke snidani.

ladyhacek
4. zář 2015

Já dávám rýžovou (mléčnou tolik si už neodstříkám a UM se mi nechce kupovat > takto to mám v 1). Že by v noci nějak výrazně spal déle to teda ne - stále se budí 2x kaši nedávám každý den - jeden den mi snědl plnou porci a druhý dne nechtěl vůbec. Já začala zeleninou na oběd a to také velký úspěch nemá, ale jsem o to aby ochutnal 🙂. Lepek- já zavedu určitě až po 6m a to jen trochu ve formě vloček > nevím zda do ovoce nebo kaše. - někde se uvádí zavádět až po 8.m a někde do 7m > takže každý má jiný názor a musíš to udlěat jako to cítíš ty 🙂.
Když jste na UM - zavedla bych zeleninu na oběd pak přidala tu nemléčnou rýžovou kaši (dělá se právě z UM). apk k obědu přidat maso a pak ovoce. (takto to dělám já - někdo třeba kaši zavádí až déle)
Já dávám kaši na 1.večeři > kolem 17-17:30 a pak na 19 dokojuji a pak mu usíná na ruce > někdo dává těsně před spaním, ale já se bojím aby to nebylo na večer těžké a nebolelo ho bříško > ale někdy vyzkouším těsně před spaním 🙂.

ojo
4. zář 2015

dneska už jen nekouká jestli je kojené nebo ne a doporučuje se začít s lepkem dříve, než před pár lety...teď jsou studie, že kvůli tomu oddalování zavedení do příkrmů to ty nemoci celiakie a alergie spíše vyvolává...s prvním synem se doporučovalo asi až od 6m ne-li déle...to bude vždy diskutabilní, každopádně teď je těch nemocných víc než bylo v naší éře, kdy nám naše mamky cpali vše možné snad od 4.měsíce 😅 😀 😀

jela jsem v tomhle zlatou střední cestu, příkrmy od 5.měsíce, kaši na noc jsem dávala taky od 5.tého nejdřív instantní a to rýžové, po měsíci jsem přešla na různé druhy, nejvíc jela hajaja asi od Hami a od 10m jsem najela na normální krupicovou kaši z mléka a dávala také z flašky...kluci krupičku milujou dodnes a z 80% jí stále chtějí na večeři 🙂

alboo
4. zář 2015

A teda kasi stylu Hami a podobne bych ji nedala ani nahodou a tl nejsem nejaka extra matka pres vyzivu, ale staci si precist slozeni