Jaké množství příkrmů dávat 6měsíčnímu miminku?

anguly
17. črc 2015

Ahoj. Moc prosím o radu. Mojemu malýmu jsem začala v poledne dávat zeleninu... všude píšou, že se má dát jen tak ochutnat, zkoušet 2 - 3 dny kvůli alergiím. Tak jsem tedy zkusila dát mrkvičku... první lžičku od Hami (to nám vydrželo 3 dny). Pak jsem zkusila brokolici... no ale to už jsem mu dala půlku té malé skleničky a byl hrozný řev, že už mu nechci dát (myslim, že by jí klidně zbodnul celou)... No a potom byl (nepřeháním) 2 hodiny napojenej u mně na prsu jako kdybych ho mučila hlady...

A večer to je to samé, pořád by jedl (je schopný být s tak 5minutovýma přestávkama) být napojen u prsu 4 hodiny. Uvažovala jsem, že už mu dám večer i kašičku... ale trochu váhám, zeleninu papká sotva týden (a mam pocit, že má po ní ještě větší hlad - tohle mi předtím nedělal)

Naivně jsem si myslela, že mi poradí doktorka, ale ta mi dala nějakej blbej časopis, kde prý všechno najdu... přečetla jsem ho asi 3x ale nedozvěděla jsem se jaký mam dávat porce a už vůbec ne, kdy se mají začít dávat kašičky...

Mnohkrát děkuju za rady 🙂

ladyhacek
17. črc 2015

@anguly a co růstový spurt? Děti chtějí pořád papat trvá to cca 4 dny ( u nás opravdu 4 dny)
růstový spurt nastává kolem 3 a 6 týdne a pak kolem 3 a 6 měsíců ale záleží na dítěti

jinka tady je to hezky popsané
http://www.kojeni.net/zavadeni-prikrmu.html

lv
17. črc 2015

Taky myslím na.ten spurt. Jinak holky u zavádění příkrmů též chtěly víc - během pár dní byly na 190 /normální výživová sklenička, ne ta malá/ až i víc 🙂. Na kaši je čas, to raději víckrát tu zeleninu.

bajuse
17. črc 2015

Malé je teď také půl roku, každý druh zeleninky jsem nechali první den jen okoštovat, druhý trošku víc a třetí také, a pokaždé dokrm mlékem. Totéž s ovocem (jablíčko, banán, meruňka). A ted už papká i celou tu sklenku nebo misku, když uvařím. Takže to chce asi vydržet než vše okoštuje a pak podávat plnou porci. Kaše mi přijde, že po ní mají ještě větší hlad, takže být Tebou, tak dávám jen mléko nebo příp. do mléka troška rýžových vloček, aby to bylo hustší ale ne zas moc. Uvidíš no, chce to ozkoušet

cabo
18. črc 2015

U syna jsem zacala daval prikrmy ve 4mesicich. Tak jak pisete,par lzicek..... Ale bez sance 🙂
Prvni den pul sklenicky mrkve,druhy den druhou polovinu,tretu den celou sklenicku. A tak to bylo s kazdou zavadenou zeleninou. Takze v necelych 5 mesicich byla obedova porce min.125 g.
Pokud nema reakci a chce,dejte mu kolik si rekne. Ono se to casem upravi......
Kasi jsem zkousela na noc,ze treba bude dyl spat,ale nezabralo to. Spal mene nez po mlicko. Tak jsem kasi uplne odbourala a ani ted v roce ji v jidelnicku nema.

sonacha
18. črc 2015

S příkrmy jsme začali ve 4 měsících, první dny jsme měli mrkvičku všude 😀 , ale asi po 14 dnech už krásně papal. Někdy od 5. měsíce k obědu zbaští příkrm 190 ml, někdy dokonce i ten větší - 230 ml (teď je mu 7 měsíců). Ráno a dopoledne má UM, k obědu příkrm, odpoledne mu dáváme kaši, do které vpašuju trochu ovoce nebo přesnídávky (samotné to nevezme do pusinky) a večer má UM. Je to pro mimi nové, musí si zvyknout, bohužel i my si musíme zvykat 😀 Myslím si, že když má hlad, ať zbaští, kolik potřebuje. Někdy papá víc, někdy míň. Je to stejné jako u nás - taky někdy jím méně, jindy vyluxuju lednici a koukám, kde bych co zbodla 😀

lucka_zaoralova
18. črc 2015

@anguly Ahoj! Vůbec se netrap a malému dej prostě tolik o kolik si řekne. Nebála bych se ani kaše, bylo mu už půl roku, takže v pohodě. Dají se koupit mléčné i nemléčné. Záleží jen na tobě 🙂, tvém instinktu a malém prdískovi. Některé mamči to víc řeší a hrotí, jiné míň, nejlépe si sama najít svou vlastní "střední" cestu. Navíc u dětí to je tak, že se do cca 3 let všchny srovnají na zhruba stejnou úroveň - myslím to tak, že některé děti toho víc sní, jiné míň, další jsou víc buclaté, jiné rychleji mluví, chodí, ... Prostě bych se neohlížela okolo, malému dala dostatečně najíst, napít a ono se to všechno opravdu časem srovná.
Hlavu vzhůru a úsměv 🙂!