Jáhlová kaše. Nemohla jsem batoleti ublížit, když byla nahořklá?

saraca
7. led 2024

Ahoj,

zakoupila jsem 2 balení bio jáhlové kaše protože je zdravá.
Zdála se mi nahořklá ale říkala jsem si že jehly jsou slupky, tak že trochu nahořklá může být.
Měla zásaditý zápach ale stále jsem si říkala tak jehly no..
Smíchala jsem ji s kukuřičnou a dala trochu medu a podala 1,5 starému batoleti. Snědl 3 - 4 lžičky. Pak jsem ale googlila a někde je napsáno že je to starou moukou.
Nemohla jsem mu nějak ublížit kromě průjmu?

Děkuji za rady

janaaanna
8. led 2024

@saraca jahly jsou nachylne na zluknuti, to bude tim. Ta jahlova kase se kazi rada, uz se mi to mockrat stalo, myslim, ze mu nic nebude. A nezanevrete na ni, je zdrava a dobra 🙂

saraca
autor
8. led 2024

@janaaanna no ale kde ji kupovat? Koupila jsem bio 2 balíky a oba byly stejné. Rozčiluje mne to.

janaaanna
8. led 2024

@saraca ja kupovala v dm, nebo ve zdrave vyzive kasi Nominal. Z dm se mi uz stalo, ze byla zlukla, asi by se dala reklamovat, ale nestalo mi to za to. Ja se snazila nedelat velke zasoby a vzdy ji rychle spotrebovat. Asi jste mela smulu, pokud jste ji kupovala nedavno, tak bych reklamovala, je to jejich chyba pri skladovani

miryp
8. led 2024

Jáhly snadno žluknou a jakmile z nich uděláš instantní vločky, mouku či kaši, je ten proces ještě rychlejší. Proto doporučuji kupovat celá zrna, ta večer namočit, ráno slít, propláchnout, zalít vroucí vodou a rozvařit na kaši. Navíc takto připravené jáhly jsou zbavené antinutrientů a s ohledem na výrobu instantních kaší mají i lepší vyživovací vlastnosti.
Určitě bych se nebála toho, že krom průjmu, který ani nemusí dorazit, bys mu jakkoliv ublížila.

michaela666
8. led 2024

Mám dobrou zkušenost s Nominal kašemi - pohanková a jáhlová jsou top. Koupíš ve zdravé výživě, ale má ji i Lidl a Albert. Brala jsme, ale jen po jedné krabici abychom ji stihli brzy sníst.

trilien
8. led 2024

@saraca jahly podobně ako ryža, quinoa, kuskus,… nezapachaju, Akonáhle ma potravina zmenu v senzorickej kvalite, nemala by sa používať. Ak by hnačky pretrvávali, kontaktovala by som lekára. K otázke, či si mu mohla ublížiť by som povedala, netráp sa tým, každá mama robí maximum pre svoje dieťa a každá z nas občas robí prešľapy. Ja ochutnávam pred podaním dcére jedlo.

eviicka
8. led 2024

@michaela666 také nedám dopustit na tyto dvě kaše, a to mám hodně mlsné děti.
Kupuju ji už sedmým rokem i do zásoby a nikdy jsem nezaregistrovala, že by zhořkla. Mají je teď už všude-Lidl, Globus, Albert i v Penny se dají koupit.