Dudlík na ovoce. Můžu tam dávat spařenou zeleninu?

5. únor 2022

Maminky co myslíte můžu do toho dávat i zeleninu ? Ovšem spařenou??Jde mi o to že mi psala kamarádka že davala malému už do toho hrozno bez slupky a pecky 🤔 Tak jestli nikde nedělám chybu jsme na UM a zatím sme příkrmy nedávali..Je nám 5m 🙂

tasimia
5. únor 2022

Tak v 5m by už jste začít měli 🙂. Jinak jo můžeš do toho dávat zeleninu, já malé dávala takhle mrkvičku s jablkem.

autor
5. únor 2022

@tasimia od zitra začínáme..A je lepší asi naučit na lžičku.
Jen mě zarazila že nedávala ještě zeleninu a hned začala hroznem 🤨

tasimia
5. únor 2022

No ja bych hroznem nezačínala, ale je to na ní.

jana_zofie
5. únor 2022

To je jen uzus, ta zelenina. I kdyz je pravda, ze deti jsou radsi, aspon ze zacatku, za neutralnejsi chute a ovoce je vcelku vyrazne. Jinak ja kombinovala lzicku a zeleninove prikrmy s ovocem v dudliku. Zacinala jsem s prikrmy zrovna v sezone a ono se blbe zerou treba maliny, kdyz na tebe dite civi.

merope
6. únor 2022

U nás jedno z prvních byla ostružina - jsem s sebou měla košík ostružin a malý se po tom šíleně sápal v prvním týdnu, co dostával příkrmy. 100% "bio" ze zahrádky. Ony ty děti na začátku dost ochutnávají a teda ten dudlík beru, že je opravdu spíše na ochutnávání chutí. Jídlo určitě na lžičku.

felixfelicis
6. únor 2022

Dala bych okurku do ruky a vybodla se na dudlik 🙂

jjasmina
6. únor 2022

Pokud jste příkrmy ani nezačali, ovocem bych stopro nezačínala teda..

intonace
7. únor 2022

Poprvé bych dala zeleninu a u nás se chutnalo na lžičce a v pohodě. Byl jedlík 🙂