3leté dítě na 14dní k babičce?

reilu
16. čer 2016

Dobrý den, přes samé výčitky svědomí už nemůžu ani spát, tak potřebuji nějaký nestranný názor.
Slíbila jsem tchýni,že k ní ( na chalupu do Krkonoš) pošlu 3letého syna na 2 týdny. Já bych tou dobou odjela za známou do Německa,takže bych ani nebyla po ruce,kdyby se něco stalo (co asi,ja vím!)
Ale není to příliš? Nejsem krkavčí matka? Děkuji vám za názory!

denousek
16. čer 2016

jééééééé poslala bych hned :D vždyt si to s babičkou užijou no a?bud ráda že máš babičku co má zájem,neváhala bych vubec na tom nevidim nic špatného 🙂

hansed
16. čer 2016

Já bych si položila pár otázek - je dítě na babičku zvyklé? Zvládne babička 14 dní dítě? Bude po ruce třeba tatínek, teta apod.? Pokud na vše odpovíte ANO, dala bych dítě babičce a jela 😉

prdecek
16. čer 2016

Pokud víš, že si to s babičkou užije a ona ho zvládne, je na ni zvyklý, tak proč ne? co bych za to dala 🙂 je jasné , že stýskat se budou oboum, ale pro dítě je také dobré být někdy bez mámy.

mr_falko
16. čer 2016

naprosto bez problemu 😉 krkavci matka ani smykem, jen rozumna a davajici prostor. Uzijete si to vsichni

bonulinka
16. čer 2016

Pokud je dítě na babičku zvyklé, ona zná jeho návyky, tak je to v pohodě. Dcera byla u jedné babičky týden, když jsme předělávali byt a byla úplně v pohodě, babička jí chválila atd. To byly dceři necelé 3 roky a nestýskalo se jí. Další rok chtěla tchýně, aby k nim dcera na týden jela. Nebyla na tchýni zvyklá, ona dceru prakticky také neznala, dceři se tam nelíbilo, chtěla domů. Nakonec mě mrzelo, že tam vůbec jela...

ann_87
16. čer 2016

Mně osobně to přijde na dost dlouho, hlavně pro to dítě...

rainbow_x
16. čer 2016

Za mě ani prdlačku. Na pár dní max. a to bych ještě hódně přemýšlela.

puresin
16. čer 2016

Za me taky bez problemu, pokud mas k babicce duveru, ale to uz za ty roky vis nejlip sama. Odpocnes si, dite ziska zazitky, ktere by s Tebou nemelo a budete se na sebe tesit. 🙂
My byli poprve od dcerky na 7 dni v zahranici, kdyz ji bylo 2 a pul a popravde to davala tisickrat lip nez my. 😀

kristyna90
16. čer 2016

pokud je dite zvykle tak proc ne🙂 ja letos musim poslat na tyden maleho k babicce protoze musim do prace a nemam hlidani.. :( babicka prijede na dva tydny sem a tyden si ho veme s sebou... a po ruce taky nebudu.. je to 1000km...
jinak minuly rok to udelala kamoska taky v lete🙂 maly mel 10 mesicu a jel na 3 tydny k babicce sice s 3 letym braskou takze nebyl sam.. ale na maminku si pomalu ani nevzpomneli🙂 myslim ze se taky potrebujes zrelaxovat🙂 ja uz jsem hotova z toho tydne co pojede.. je mu 15 mesicu... ale taky je to kvuli tomu ze my tu zijeme sami takze maly je zvykly na me a na pritele a prave na tu babicku ktera sem kdyz to vyjde dojizdi...
a tva tchyne taky mela male deti🙂 vi jak se postarat ne?:🙂 ale musis vedet jak se k malemu chova kdyz jste na navsteve🙂 ja bych treba sve tchyni maleho nedala ani na 3 dny... je porad na pocitaci nebo mobilu... a maleho si skoro nevsima... a pak furt proc neprijedeme a ze se ji po malem styska a tak.. ted mela prijet hlidat ten tyden co pojede maly k nasim a rekla mi ze nemuze ze pojede na dovolenou.. ne ze bych ji to neprala ale uz jsme to meli domluvene a ja s tim pocitala...
ale pokud ty vis ze tva tchyne se tvemu diteti venuje tak bych se toho vubec nebala a sverila ji ho🙂) pro nej to bude taky zazitek🙂 a pak ten navrat🙂)

kuliocka17
16. čer 2016

Pokud je na babičku zvyklej, tak proč ne...můj malej jezdil od roka v rozmezí 7-12 dnů k babičce každé dva měsíce a pohoda...Máma (babička) na to ráda vzpomíná a malej babičku miluje těší se tam pořád....

bielanevesta
16. čer 2016

Moja malá bola na týždeň u babičky už v necelých 2 rokoch a žiadny problém. Síce to bolo kvôli mojej nečakanej hospitalizácii, ale malá to vtedy zvládla krásne a ja som vedela, že by nebol problém to kedykoľvek zopakovať. 😉

veronika182
16. čer 2016

Jak píšou holky, pokud je na babičku zvyklý a hlídá ho normálně, tak proč ne 🙂 Taky teda záleží, kolik je babičce let, v jaké je kondici a jaký máte vztah, zda by ses o syna nebála. Nás babička hlídala už od jednoho roku hodně často, a tak jsme u ní trávily se setrou léto klidně obě dvě. 🙂

kacikaci
16. čer 2016

Nechápu, proč bys byla krkavčí matka, když své dítě necháš trávit čas s prarodiči???
Je někde psáno, že dokonalí rodiče jsou ti, kteří tráví každičkou vteřinu až do školní docházky se svými dětmi a stojí jim za zadkem???
Je snad dobře pro dítě, když pozná i jiné lidi než rodiče, bude mít od nich jiné podněty, jiný přístup, zvykne si na společnost, zvykne si, že je samostatný..
Dcera jezdí už od necelých dvou let, vždy na pár dní a je maximálně spokojená.. 😉

evulinka27
16. čer 2016

Jasan že bych poslala.. tříleté dítě ani nechápe tolik čas a je mu jedno, jestli je to na týden, nebo dva.. dny utíkají, s babi bude sranda, zvlášť v horách.. zažije něco nového..
A pokud se něco stane, nebo bude komplikace, do dne můžeš přijet a být dítěti po ruce.. takže bych dítě připravila na to, že pojede na úžasné prázdniny, povídala mu jak se babi těší aby bylo připravené a hotovo 🙂

zuzineckah
16. čer 2016

Jasně, že bych poslala 🙂 Evidentně máte s babičkou hezký vztah a víš, že si poradí, když o tom takhle uvažuješ, takže bez problémů 🙂 A Německo není konec světa, kdyby bylo potřeba do druhého dne můžeš být na místě 🙂

alisek
16. čer 2016

Můj mladší syn (nyní 3r.) jezdí k babičce take ale max na 1týden, poslední dobou ale už 5den si stýská a hodně mluví o nás, takže mi přijde jak je starší že si to víc uvědomuje než byl menší a je to pro něj náročnější aby tam zůstal tak dlouho ikdyž tam jezdí často a je tam moc rád a nic mu tam (kromě nás) nechybí. Za sebe bych na tak dlouho dítě nedala pokud není u babičky zvyklé být celý týden v kuse.

soyevita
16. čer 2016

Rozhodně krkavčí matka nejsi,já jsem poslala 3letou dceru z Kanárů za prarodiči na měsíc do Čech.A to je třeba půl roku před tím neviděla a úplně v pohodě.Těšila se.Ona to odloučení snášela bezvadně.Ale každé dítě je jiné.
Každopádně neměj výčitky a pobyt v Německu si užij 🙂

sara84
16. čer 2016

Muj syn by to nedal, ani ted a to je mu skoro 5! Sam rika ze max na 1 noc a pak me vyzvednes maminko. A to ma dedu hooodne rad!

micaella23
16. čer 2016

Pohoda, kdyz jsme rekonstruovali byt nemohl prtous byt u nas, spali jsme na kameni a betonu, jedine hlidani bylo u nasich, sice tyden ale pohoda, 3.den byl krizovy, ale jinak si to uzila a nas si ani nevzpomnela

verusky
16. čer 2016

ja bych mozna také premyslela spis nad týdnem... pokud je zvykly byt sam u druhé babicky takovou dobu... muze mu 14 dni pripadat jako vecnost... na druhou stranu taky to utece. mozna domluvte tyden urcite a druhy podle situace... pripadne byste tedy prijela dřív...

andy80
16. čer 2016

A proč ne? Moje děti jezdily v roce na týden, od dvou let klidně i na 14 dní

nuninove
16. čer 2016

pokud je maly zvykly a tchni duverujes tak proc ne..ja jsem pustila loni syna na 11 dni s nasima k mori a to rovnou na Kypr..byli mu dva roky..a letos leti s nima zas na Kypr na 12 dni..nasim duveruju a syn je na ne zvykly od narozeni..nikomu jinemu nez jim bych ho nesverila..

nikar
16. čer 2016

Můj syn má babičku moc rád, často se vídají, ale na 14 dní bych ho nedala, taktéž si myslím, že ani on by tam nedal těch 14 dni, takže ano, k babičce ano, ale jen na pád dnů.

anushka111
16. čer 2016

Jestli jsou na sebe zvyklý a syn není stýskavé dítko, tak ano, ale já bych tedy volila tak ten týden 😉

hejsa
1. srp 2016

Jak napsala Hansed - pokud babi zvládne 14 dní vnoučka,bude tam telefon na ,rychlou,/+1 navíc,protože ,když o něco jde,většinou telefon je vybitý nebo k nenalezení/, + auto a ještě 1 dospělý tak ano.Ostatně budeš mít mobil u sebe na kontrolu s číslem na dospělého dalšího v ČR. 😵

bamishop
1. srp 2016

dcery jezdi na 14 dnu k prarodicum od cca roka. Kdyz jela prvorozena prvne, myslela sem jaka jsem krkavci matka a jake z toho bude mit trauma, ale jediny, kdo z toho mel trauma sem byla ja, dite nadsene a druhe v brisku sem diky tomu donosila, od te doby deti jezdi kazdy rok a pristi rok pojede i nejmladsi pokud uz nebude kojeny. Mam ale mlade rodice s 3mi dospivajicimi detmi v baraku, tak se to tam hezky rozlozi, pokud je babicka starsi, jen zvaz, zda to zvladne, ale jedno by zvladnout mela

maybe72
1. srp 2016

Pokud to dají obě zúčastněné strany (myslím babičku i syna), nevidím v tom problém. Zrovna teď mám u nás tříletou neteřinku (rodiče vzdáleni 80km), všichni si to užíváme a je nám letně-prázdninově fajn (a rozhodně si nemyslím, že švagrová je krkavčice...). Pěkné léto! 😉

gabriella85871316
1. srp 2016

My dali syna na týden k babiččce a dědovi a klidně bych ho tam ještě týden nechala. Jen mě bylo den před příjezdem už smutno 😉