Využil někdo z vás kolébku? Nebo je to jen módní výstřelek?

cherie24
25. zář 2021

Maminky, je tu nějaká, která si koupila multifunkční nebo klasickou kolébku a opravdu jí využívala? Mě se to za prvé líbí a za druhé hledám něco, v čem bude miminko spinkat třeba v obýváku nebo prostě něco pojízdného. Líbí se mi i hojdavak, ale u nás nejde vrtat do stropu, se stojanem to zabere celkem dost místa a obývák nemáme nafukovací. 🙄 U první teda nebyla vůbec potřeba, za prvé se nedala vůbec odložit a spala jen u mě a taky jsme byli v malém bytě, takže to fakt nebylo nutné. Teď bydlíme v poměrně velkém domě. Ale co jsme zatím slyšela, tak v tom snad žádné dítě stejně nespalo a spala v tom kočka nebo to sloužilo jako odkladiště 😀

madaki31
25. zář 2021

@cherie24 já měla multifunkční u 3tí ho, využila jsem maximálně až do 6ti měsíců, vozila jsem kam jsem potřebovala
Teď na 4té jsem po devíti letech koupila zase, plánuji ještě Hnízdečko a opět budu prostě jezdit kam budu potřebovat 😊
Za mě, ano
M. miloval noční světýlko, vibrace i kolotoč...
A to že jde vše nastavit jak na výšku, tak ui síla vibrací nebo hlasitost hudby, já jsem byla maximálně spokojená 😊😊😊

felixfelicis
25. zář 2021

Přijde mi to docela drahé na to, že není jisté, jestli to využijete. Umím si to představit u prvního dítěte, ale u dalších bylo miminko vždycky zavrene v ložnici, aby mělo klid od hlucicich sourozenců (pokud tedy šlo odlozit). Takže postel/postýlka a chuvicka, když jste v domě. Ta doba, kdy mi deti spaly a dalo by se kolem nich dříví stipat, takže mohly být kdekoli, byla hrozně krátká. Takže nevím, kam bych ho v tom vozila.

mamikry
25. zář 2021

@cherie24 Za sebe doporucuji prouteny kosik. Ten jsme vyuzili u druheho prcka az do 8 mesicu (pak teda radeji podlozeny). Pri zubech nam zachranil spani. Ted v nem jezdi ctyrmesicni, spinka v nem pres den, kdyz byl nemocny, tak i v noci. Drevenou kolebku jsme meli, byla na chvilinku a mela mala kolecka, tak se s ni spatne jezdilo.

michaelarousova
25. zář 2021

@cherie24 mela jsem u prvniho s mam i ted u druheho syna a za me top vec☺️Kdyz clovek ma patrovej barak a pres den nechce davat do postylky☺️ Msme kolebku scarlett a je super☺️

malanoha
25. zář 2021

Meli jsme v obyvaku pojizdny kosik na koleckach s nebesy, byl nadherny ♥️ mela jsem ho z druhe ruky. Davala jsem do nej dite asi sest mesicu, pak uz jsem mela strach, ze z toho vyleze...

ejmate
25. zář 2021

@cherie24 já jsem kolébku pořídila až druhé dceři, která se teprve narodí. První jsem měla na gauči v obýváku, ale to by ji teď ta první umučila, ptz tam pořád skáče, tak jsem koupila do obýváku kolébku. Jestli v tom bude nebo ne se uvidí 😅

lida9
25. zář 2021

ano v obyvaku, z druhe ruky takze skoro zadara... misto postylky, kam bych jinam polozila male mimco?

mdch91
25. zář 2021

@felixfelicis u nas naopak miminko bylo stale s nami v obyvaku, kdyz bylo v hacce, nerusil ho hluk starsich. Ale strasne zalezi asi na diteti. Syn podle me uz z bricha byl na ten cirkus zvykly

madbetka
25. zář 2021

Měli jsme kolébku Scarlett (pořizovali jsme na druhé dítě, takže využita na dvě děti). Holky v ní spaly asi do půl roku a za nás je fakt skvělá, využili jsme ji maximálně. Spaly v ní v obýváku (spurozenci je nebudili, ale našim dětem na spaní nevadil nikdy žádný hluk), přejížděla jsem s ní po bytě, využili jsme i to houpání. Fakt jsme byli spokojení 🙂

mdch91
25. zář 2021

Nemeli jsme postylku, syn spi s nami. Ale v obyvaku jsme meli starou kolebku i hacku. Kdybych si mela vybrat 1, tak asi hacku.

felixfelicis
25. zář 2021

@mdch91 Mne děti spaly vždycky hrozně špatně a vyrusilo je cokoliv. Takže jsem je i uspavala kojením v posteli, abych s nimi nemusela potom už nijak manipulovat. Mít miminko se staršími v obýváku si neumím vůbec představit. A hlavne bych tyhle "zbytne" pomůcky porizovala až podle miminka - u druhého jsem se hrozně nadchla pro hacku, ještě štěstí že jsem ji měla jen pujcenou. Miminko tam usnulo jen jednou a pak už nikdy, byly by to vyhozené peníze. Kdybych měla nějakou výhodnou nabídku za kacku z bazaru nebo si to mohla vypůjčit od kamarádky, tak klidně, ale jinak je zrovna tohle pro mě krásný příklad, na čem se dají ušetřit dva tisíce...

mdch91
25. zář 2021

@felixfelicis ja ani nevim, kolik stoji, sila nam ji babicka + veci pro deti temer nikdy nekupuju nove, protoze se jich nadsenci, co musi mit vse, zbavuji za zlomek ceny :D

zrzeckas
25. zář 2021

Tak ja radeji kosik.... Prebalis, prevezes a tak.... Kolebka me prisla o nicem a slysela jsem, ze pak mimco nechtelo postylku.

merope
25. zář 2021

Kolíbku jsem měla, ale spíše proto, že byla na chalupě po partnerovi a on dost trval na tom, že se přiveze. Ale zase do té doby, než se začal stavět, tak byla super. Na druhou stranu bylo nutné nějak vyřešit aretaci (to ta kolíbka neměla), jinak jak začal být trošku těžší, tak se to šíleně převažovalo.