Vychytávky pro miminko😎. Můžete mi nějaké doporučit?

ebh
17. čer 2021

Zajímá mě, jaké máte různé vychytávky pro miminko, které vám ušetří čas a energii, kterou pak třeba věnujete ostatním dětem. Mám na mysli třeba samohoupací lehátko apod. Můžete mi nějaké vychytávky doporučit? Klidně i značku výrobku.. Děkuji🍀

janina228
17. čer 2021

Ahoj,mě se osvědčila hamaka pro miminko (Hojdavak nebo i jiná značka)

maggiele
17. čer 2021

Ahojky, hojdavak/hacka, nositko, pokud nebudes kojit tak ohrivacka na mliko,sterilizator lahvi, klin pod hlavu, perova zavinovacka 🙂

levandule_k
17. čer 2021

To samohoupací lehátko zrovna není úplně nejlepší z hlediska fyziologického vývoje. Dítě tam posiluje jeden typ břišních svalů, ostatní svaly vůbec, ty má pak oslabené. Nemůže se volně otáčet a to také není dobré z hlediska vývoje pohybu. Ale jako většinou v takových samohoupacích lehátkách nebrečí, má z odtamtud prima výhled.
Na trhu je velké množství nosítek, ale musí to být kvalitní nosítko. Špatný je úvaz miminka je zády k sobě, kdy se dítě kouká stejným směrem jako ty, to dítě tam visí jak hadrová panenka, to je pak visítko. (Cca 3 měsíce jsem tohle viděla na ulici asi u ročního dítěte (odhadem) )
Klidně šátek, nosítko, ale načíst si něco o úvazu.
Asi bych na určitou dobu hodně snížila standard úklidu, dle hesla bordel v bytě, šťastné dítě.

mamikry
17. čer 2021

@ebh Satek nebo nositko, bez nej bych doma neudelala nic. Jinak z tech mensich vychytavek doporucuji Lodger Swadler na utirani miminka, dostane se vsude a muzes pouzit i jako decku, zavinovacku nebo clonu pri kojeni. U nas lehatko absolutne propadlo u vsech tri deti. Ted jeste testujeme My Hummy medvidka s bilym sumem pro zklidneni prcka.

konidana
17. čer 2021

Jedina a naprosto dostacujuci vychatavka bylo ze jsem poridila ke kocaru i satek.

janina228
17. čer 2021

Taky souhlas s nosítkem/šátkem.. akorát já měla šátkové nosítko (moc jsem si nevěřila,že bych zvládla ten šátek uvázat 😄)

jjasmina
17. čer 2021

@ebh ja měla snad jen lehátko, uhoupala jsem tam malou ke spánku, já naopak šátek ani nositko nechtěla, ale to už záleží na každé mamince🙂 za mě by kočárek prostě Top

leniczka23
17. čer 2021

Za mě babyvak jak už je psáno a pak MyHummy simíci medvídek.

petulkadodo
17. čer 2021

@ebh Za nás lehátko s hrazdičkou, kde se mimčo může samo houpat, dostali jsme zděděné Fisher price a fungovalo skvěle. Pak šumící medvídek My Hummy, kolotoč hrající hezké melodie a stojan na vaničku, dost šetří záda. Ne všechny děti jsou nosící. Náš mrňous jako miminko nechtěl nosit vůbec, teď v 10 měsících ho občas vezmu do nosítka, když jdu pro balíček nebo pro rohlíky. Šátek jsme použili asi 2x, syn neměl trpělivost na vázání. Chce to s miminkem vyzkoušet.

cherie24
17. čer 2021

@ebh bez šátku ani ránu. Nejlepší investice. Houpátko jsme měli obyč a malá si v něm teda lebedila, ale nemůže tam být moc dlouho kvůli zádům. Ale jinak se jí v něm hrozně líbilo, všude jsem si jí nosila po bytě, ona na mě koukala a byla spokojená a když byla i maličko starší (cca 4. - 5. měsíc asi?) dokonce se v něm uměla sama rozhoupat a uspat se 😄 Ale známá měla samohoupací a říkala, že v něm holka vydržela celý den a jen jí nakojila a zas o ní 3 hodiny nevěděla. Taky teda s holkou lítají pořád po doktorech a po lázních, jestli to spolu souvisí nevím. Ona to měla takové divoké i v těhu a měla i další zdravotní problémy nesouvisející s celodenním ležením v houpátku. 🤷 Pro druhé teda celkem přemýšlím i o tom hojdavaku. 🙂

jako_mala_holka
18. čer 2021

U nás teda neprošel šátek, nositko, zavinovacka, nic, co by ji omezovalo na prostoru 😄 po nějaké době vzala na milost hnízdo (meli jsme ušité od paní z Fleru) a vydržela v něm spavat až snad do 10m, takže já můžu doporučit to... Pak ohrivacku (máme Lovi) na lahve/prikrmy, ale to se dá pořídit časem až v případě UM nebo se začátkem prikrmu, dobře se tom ohřívají sklenicky a je to super i na rozmrazovani navarene zeleniny apod z mrazáku... Super je i deka s hrazdickou, houpatko jsme nepoužívali
Jo a ještě mi hodně usnadnily život zavinovaci bodycka z Lindexu (teď už je dělá i H&m) a různé celorozepinaci overaly atd 🙂

lucca35
19. čer 2021

@ebh polohovatelné krmici židle. Po domě všude a vždy mimi na očích i v koupelně při relaxu ve vane a dotykové světlo