Naboso, barefoot nebo klasické botky?

kkonikk
23. únor 2023

Zdravim, přemýšlím, do čeho obout 13-ti měsíční dcerku. Chodí asi měsíc, teď už asi 14 dni téměř jen po dvou (predtim to jeste střídala s lezenim). Doma máme dlažbu s podlahovym topením nebo palubky (koberce bohužel nikde). Doteď chodila bosa, ale nevím, zda je to dobre- rovna tvrdá podlaha (ale tepla). Jak byste to řešily?? Na ven chci koupit barefoot, ale na doma se neumím rozhodnout. Díky

veru181
23. únor 2023

Nechala bych naboso/ponozky

lida9
23. únor 2023

nejprirozenejsi je na boso ci v protiskluzove ponozce, at se noha muze vyvijet a zpevnovat sama... jsme prece z opic ne a ty zadne boty nemaji😀

jjasmina
23. únor 2023

@kkonikk naboso doma

ferda90
23. únor 2023

@kkonikk syn chodí doma na boso, ať je venku zima či teplo. Ponožky si sundáva,papucky taky nechce. Nechávali jsme mu ušít Barefoot botky a ty zatím na doma taky nechce. Nechala bych chodit na boso 🙂

terkezz
23. únor 2023

@kkonikk my doma necháváme na boso nebo jen ponožky, pak měl capáčky s protiskluzem na ven když začal chodit😃

konidana
23. únor 2023

Naboso doma a venku klidne taky co nejvic. Aspon pres leto. Ja treba deti zouvala na hřišti, na pisku, aspon nemely písek v botech. A prvni boty dcera teda po lete akceptovala az behem rijna v 10 mesicich. Do te doby lezla a mesic chodila bosa, protoze jsem ji nebyla schopna obout vubec nic😅

kkonikk
autor
23. únor 2023

@lida9 vím, naboso nejlepší, ale i po dlažbě? Rovna tvrdá (byt tepla). Opice chodily po lese, ne po betone. O nerovném stimulacnim povrchu nediskutuji, tam je to jasné

martinka_33
23. únor 2023

@kkonikk doma nenachodí kilometry, popojde, sedne si... Osobne moc nefandim barefoot botam na vycházky do mesta (po chodniku), ale doma fakt človek ani malý človíček nenabehá tolik.

martinka_33
23. únor 2023

@konidana jedno moje dítě neuznává boty ani v osmi letech 😅 Když jsme byli v léte kempovat, v páek při odjezdu jsem se jí ptala, kde má boty a ona, že je viděla naposledy v úterý u tamtoho stromu 😂😂😂 Naštěstí tam byly. Druhé moje díte nechtelo chodit bez bot po tráve ani na roce a půl, ani teď, ani nikdy. Bez bot nedá ani krok...

konidana
23. únor 2023

@martinka_33 Tak při kempování to je normál, to i já po X dnech hledám boty 😎 (nehledám, narozdíl od dětí si je většinou nechám na určitém logickém místě). Je fakt dobrá, že věděla kde by asi tak mohly být🙂

martinka_33
23. únor 2023

@konidana spis se divim ze je tam nekdo nesebral jako zapomenuté, kdyz se tam válely tri dny 😀 Jinak to ona v tom chaosu má pořádek, aspon myslim 😅 Vecne neco nemuze najit 😀

helinkaaa
23. únor 2023

Ahoj, já nechala syna na boso a pak jsem mu střídala capáčky a barefoot. Hlavně když začal svižněji chodit, tak aby neuklouznul v ponožkách.
A osobně bych nejlíp hodnotila ty barefoot. Koupili jsme 2 páry ale bohatě stačily jen jedny. Pokud chceš, můžu ti ty nové nechat za nějakou kačku nebo i výměnou 🙂

palja
23. únor 2023

Dcera 15 měsíců doma chodí po dlažbě v teplých protiskluzovych ponozkach, jinak by jí bylo zima.
Kdyz jdeme ven, tak tam boty nechce, při každé příležitosti si sedne a botky sundá😄🤦‍♀️ takže se s ní skoro nikam nedostaneme a musí být v kočárku.

lenerka1
23. únor 2023

Boso, syn nesnesl ani ponožky, furt je sundával a někde se válely. Pokud chodí správně, ne jako naše dupající generace šněrovaná od prvních krůčku do pevných papučí, ani tvrdá dlažba mu neublíží, navíc mozek dostává spoustu signálů o teplotě, vnímá i spáry a tak.

majaveja
23. únor 2023

Ty jo, já bych se asi doma na té tvrdé podlaze za něco přimlouvala, ale nedokážu moc říct, jaké backorky by to měly být. Já sama nosím barefoot, a to i do města (ale i v tom městě je ten povrch nerovný, na chodníku štěrk, obrubniky) a mám pořád pocit, že ta noha pracuje, ale doma, když chodím bosa, nebo když se neprezuju v práci a chodím v barefoot po rovných chodbách, tak mi to moc příjemné není... Já teda nosím na přezutí pantofle Peter Legwood, to mi doporučila i fyzioterapeutka, v těch je mi chůze opravdu prijemna, ale u deti nevím. Moje děti měly na doma nějaké kožené capáčky, ale pořád je to rovná podrážka...

kkonikk
autor
23. únor 2023

@helinkaaa dekuji, ale ne, raději když mi někdo poradi, aby přesně seděly, byla jsem teď s holkou v obchodě, zkoušely jsme s prodavackou x páru bot a sedly jediné. Jen pravé nevím, jestli je dávat jen ven (protože to v únoru bez nich fakt nejde 😂) nebo i na doma, když nemáme koberce ani jiný nějaký stimulacni povrch

me_druhe_ja
23. únor 2023

Doma jsme všichni bosky, respektive ponožky teď. Máme všude dlažbu, studenou bez topení. A je fakt studená. 🙂 Dětem to nevadí, nemocní z toho nejsou (to jsou z jiných věcí). A stejně mají po zemi furt roztahany věci, takže sem tam stoupnou na knížku, hračku, máme i ortopedicky koberec, obyčejný koberec, pár nízkých prahů. A doma nenachodí kilometry. Za me doma chápu boty jen v případě, že je někdo extra citlivý na chlad.

tereza0111
23. únor 2023

vsechny deti my behali doma naboso. Podlaha je sice rovna a tvrda, ale kazdou chvili se vysapali na sedacku, prosli po sedacce, pak si nekde povyskoci, i kdyz si sednou na zidli tak si tak pekne procvici nohu sami od sebe.. Boty by jen jen omezovaly 🙂

emillyhk
23. únor 2023

Doma jen v ponožkách, ze začátku s protiskluzem (máme dlažbu). Když se mi zdála podlaha studená, dostal teplejší ponožky. Venku jsem dávala kožené capáčky Froddo (seděly nejlíp na tvar nohy), měli jsme jedny a stačilo, že začátku jsme chůzi střídali s kočárem. Další boty už máme normální. Zvažovala jsem barefoot, ale syn chodil strašně divně, nestabilně, vysunoval břicho, zakopával, atd. Potom jsem mu zkusila obout Geoxy a najednou se rozchodil a rozběhal, přestal zakopávat a padat 🤷‍♀️

cherie24
23. únor 2023

@kkonikk máme všude dlažbu a děti chodí na boso. Ven nosí "Barefoot" s opatkem. Prostě bota co nejměkčí do všech směrů, ale s opatkem. Tak nám to radila doktorka i 2 fyzio.

andelka
23. únor 2023

@kkonikk na doma určitě nic nedávat. Nožka musí trénovat, volně. Max ponožku s protiskluzem.

konidana
23. únor 2023

@majaveja me osobne vadí chodit v bare botech po meste, ale uplne naboso mi to nevadi. Ta noha ma mnohem vice podnetu a pracuje. I na asfaltu, i na dlazbe doma.

kkonikk
autor
23. únor 2023

Všem moc dekuji, i mě přijde, ze bosa je nejspokojenější, ale to muže být ze zvyku, ze byla bosa doteď. Proste bych ji nerada pokazila nohu hned na začátku, tak se raději informují. Díky

95newmommy2020
25. únor 2023

Ja nechavala na boso, a to podlahu mame ledovou. :D Kazdopadne nedavno mi rikala kamoska, ze kdyz dite nenosi backurky bude mit krivy nohy. Ale nejak se mi tomu nechce verit. 😄