Kvalitní boty vs. cena. Je nějaká levnější varianta Superfit?

agnes_123
7. říj 2021

Hezký den,
chystám se 18 měsíční dcerce kupovat podzimní boty a vidím, že ani jarní ani letní prostě neochodila. A noha roste. A cena - celkem 2500 Kč, jelikož Superfit.
Je mi z toho smutno, přemýšlím, zda koupit levné, jenže u toho mám strach, že jí to zničí nohu. Je nějaká levnější varianta Superfit? (Ty jí sedí, tak proto se ptám na ně). Děkuji

ejmate
7. říj 2021

@agnes_123 Já kupuji cenově kolem 1000,- Máme též značku Superfit a potom ještě Protetika a Dr. Step, oboje mají vevnitř takovou tu vložku s podpěrou klenby a jsou dost široké, i přes nárt a zároveň mají ohebnou podrážku 😉

ejmate
7. říj 2021

@agnes_123 jinak na značku moc nekoukám, jen aby měli tu zdravotní vložku, pevnou patu a ohebnou podrážku. Tak mi to řekla fyzio 😉👍

journals
Autor odpověď smazal
Zobraz
gracetheworld
7. říj 2021

@agnes_123 A ty malé boty prodat nemůžeš? Dětské boty se běžně prodávají, protože děti z toho vyrostou dříve než se botka opotřebí. Prodejem malých bys měla více peněz na ty nové. Nebo kouknout po bazárcích, jestli někdo neprodává velikost kterou dcerka teď unosí.

journals
7. říj 2021

Nějak se mi nechce věřit, že pro rok a půl staré dítě nenajdeš jiné boty než ty za 2500,-
To je něco špatně. Bot je hromada, spíš jde o to, co je pro tebe důležité. U bot považuju za důležité úplně něco jiného než je značka. Raději bych se zaměřila na to, aby bota opravdu dobře seděla. Do délky, šířky i tvaru. Nikoliv podle toho jaké je značky nebo jestli má zdravotní vložku.

majaveja
7. říj 2021

Kupovala jsem Pegres a Dd step, obojí kolem 850. U prvního syna tedy, přiznám, že u druhého už to tolik neřeším, ma některé botky po bráchovi, a tam, kde potřebuje jinou velikost, buď koupíme levnější třeba v Decathlonu nebo má i jedny bazarove v ještě super stavu...

agnes_123
autor
7. říj 2021

@journals Já přece napsala, že 2 500 Kč je za dvoje boty. Jarní 1500 Kč a letní 1 500 Kč. Já na značky nekoukám. Ty Superfity jí sedí, protože má úzkou nohu. A stojí prostě tolik. A hledám právě něco levnějšího, co odpovídá tvaru těch Superfitů.

journals
7. říj 2021

@agnes_123 tak to jsem to špatně pochopila, v tom případě je cena bohužel normální. Ale já tedy vždy boty dobře prodala dál, minimálně za polovinu, takže v důsledku stály i mnohem méně než ty levnější obyč...

jelenice_zavodnice
7. říj 2021

@agnes_123 Superfit a tyto podobne znacky (DDstep, Viking, Pegres atd) jsou kvalitni a 18m dite je vetsinou neznici, dokonce kolikrat vypadaji fakt skvele. Vim o cem mluvim, kupuji je pro obe deti uz nekolik let. Cena je to normalni za tyto znacky, ve sleve koupit je snad ani neexistuje. Ja treba nektere prodala ale za 100-150 kc, jen symbolicky, vic penez za to bych nechtela pokud to jsou nosene boty. Ale cca od tretich narozenin mi obe deti tyto boty dost znici. Letni sandalky i tenisky, to uz je videt. Celorocky nebo zimni jeste vydrzi vic.
Ale jak pisu, na ty boty nedam dopustit, nereklamuji, deti se nestezuji, jsou pohodlne, kozene, nepropousteji vodu, v zime hreji a daji se pripadne fakt krasne ususit. Kupuji vzdy jedny celorocni, jedny tenisky, jedny sandalky a jedny zimni.

cherie24
7. říj 2021

@agnes_123 My kupujeme taky Protetika, Dd step, Frodo. V obchodě zkoušíme třeba desatere boty a které sednou, ty bereme. Ale cenově teda od 750 do 1300. Letní jsou pod tisícovku, ty zimní a podzimní bývají o trošku dražší, ale nad 1500 bych nešla ... I tak bych se u toho už dost kroutila. Koukala jsem, že podzimní jsou kolem litru teda, ty zimní i přes, ale letní tenisky i sandálky byly kolem 700 🙂 Hlavně koukat na tu pevnou patu, opatek a podrážka by měla být co nejměkčí a ohebná ve všech směrech. Na značku nekoukám, prostě si je pomačkám, zkusím a když sednou, tak je vemu.

jana_zofie
7. říj 2021

Pokud ji sedi Superfity, je to tezke. Nam taky. Chtela jsem zkusit neco jineho, stravila v obchode spoustu casu, ze vseho na sirku "vypadla". Rezignovala jsem. Kdybys mela v okoli nekoho, komu bys verila, ze ti proda opravdu neochozene Superfity po jednom diteti, tak bych rekla ze po jednom diteti jsou jeste dobre, to nemuze prece podle me seslapat. Jenze z metu naslepo si to netroufnu, protoze z fotek nic moc nepoznam a na pokus-omyl z 2. ruky jsou furt jeste drahe.
Sedi ji.jeste teda Befado. Ale jen papucky. Dostala jsem od zname tenisky a ty byly siroke, tak nevim, jestli nahoda...

jako_mala_holka
7. říj 2021

My teď kupovali první boty v 15 měsících, seděly ji dd step za 1100,- ... Po zimě je prodám, ať má někdo botky na jaro

emamaira
7. říj 2021

Také kupuju superfity nebo filii,jsou prostě drahé. Snažím se kupovat ve výprodejích, takže nic moc výběr. Nebo na vinted jsem několikrát koupila nové i s visackou. Sice je dítě nezničí, nosí je chvíli ale bohužel, nechci aby dítě mělo problémy kvůli špatným botám. Všechny boty Nechavam pro druhého.

verunnaj
7. říj 2021

Kupuji superfity, taky malé sedí nejlíp. První z obchodu za 1500 a hned je odrbala, takže kupuju na vinted. Stačí dát filtr a prohledat a najdeš skoro nové za menší peníze. Ta moje cacora je rychle dodrbe takže je zatím škoda kupovat pořád nový

zmrz_lina
7. říj 2021

@agnes_123 tvoje dcerka má palec kratší než ukazováček a prostředníček?

veronicka89
7. říj 2021

Já pro malé děti nedám dopustit na maturino...budu zase kupovat pokud nám budou sedět...( Jsou úzké jako Superfit ale mnohem měkčí 🙂 a dají se sehnat od 600

miaelle90
7. říj 2021

@agnes_123 Taky kupuji Superfit, chce to koukat na slevy. Konkrétně na zalando nebo zalando lounge. Na léto jsem tam dceři koupila za 500,-🙂, to stejné i Froddo. Opravdu to chce koukat na slevy a zrovna na zalando lounge je to často

missbufy
7. říj 2021

Taky jsem ted resila tento problem. Mam 2 deti a kazda potrebuje dvoje boty na zimu, takze investice cca 6tis... Strasi dceri jsem az doted kupovala druhe boty levnejsi z Tchiba, ale vloni zmenili vyrobu a kvalita bot sla hodne dolu a boty promokly. Takze letos kupuji 4 Superfit, pro starsi (vel.33) jsem koupila dvoje nove, jedny z obchodu a jedny z bazaru s visackou a pro mladsi (vel. 24) jsem koupila jedny z bazaru jako nahradni a jedny nove z obchodu. Protetiku nedoporucuji, za me nekvalitni. Pak kupuji jeste Froddo a Primigi.

sanoela
7. říj 2021

@agnes_123 neteří sedí také pouze Superfity, ale sestra našla i na Deichmannovi značku Cupcake, která ji sedí na úzkou nožku.

malanoha
7. říj 2021

Tak ja nevim, kde pouzite boty prodavate, ale ja jsem snad neprodala na bazarech nikdy zadny... Ani malo nosene, neosoupane boty, kupovane ve znackovem obchode za osmnact stovek, ani za symbolickou cenu nikdy neprodam..

journals
7. říj 2021

@malanoha tak ono jde hlavne o to jake boty prodavas 😉 syn nosi BF a ty se prodaji bez problemu opravdu minimalne za polovinu (pokud tedy nejsou uplne dorasovane)

daasqua
7. říj 2021

@malanoha Já kupuji dost přes Vinted... pokud bys měla holčičí nad 25, můžu se mrknout 🙂

felixfelicis
7. říj 2021

@malanoha Z neBF bot jsem bazarové shanela Keeny a naopak mi přišla malá nabídka a byla jsem ráda, že mi jeden člověk vůbec na odpověď na jeho inzerát zareagoval.
Jinak mají děti taky BF a vždy jsem prodala vše, co jsem chtěla.

malanoha
7. říj 2021

@journals
@daasqua
@felixfelicis
Kupujeme hlavne Jonap a Protetiku. Ale uz jsme toho meli spoustu i od jinych znacek.. Krásné, kožené Superfit jarni polobotky, temer netknute, dcera je nosila max par tydnu a jeste se v nich casto vozila v kocarku...tak ty jsem prodavala za dve stovky rok!!! I na vinted...

nick1234
7. říj 2021

@agnes_123 na úzkou nohu je přeci ale plno znacek, pokud chcete něco z Barefoot tak třeba Jonap, ty stojí něco kolem tisícovky,
@cherie24 tak ono ohebnost je sice hezká věc,ale pokud je špatná špička (myslím u obyč konfekčních bot, kdy výrobky pravděpodobne nepočítají s tím, že lidé mají také palec🤦🙈) no a ortopedické a podobne vložky je taky všechno špatně, podpory klenby...úplná zbytečnost😒

cherie24
7. říj 2021

@nick1234 já nevím, neměla jsem s tím nikdy problém. Malá má teda malou, ale širokou nožku, takže jí sedí málo která bota, ale vždycky jsme v obchodě pochodili. Palec jí nikdy netlačil a místa pro prstíky má ve všech botách dost. Chodíme teda do obchodu, kde jsou pokaždé fronty i na parkoviště. Kolikrát jsme čekali i víc jak 3/4 hodiny, než jsme se vůbec dostali do prodejny, ale boty za 1500 tam opravdu neprodávají. Na malé nešetřím, ale nemůžu dát celý rodičák jen za boty ... A s výběrem si dávám záležet, sama mám fyzio problémy způsobené neznalostí a nošením bot nad kotníky, aby byla noha pořádně pevná. To tenkrát frčelo.👌

miaelle90
8. říj 2021
agnes_123
autor
9. říj 2021

@miaelle90 to je printscreen čeho?

miaelle90
11. říj 2021

@agnes_123 zalando lounge