Jakou matraci pořídit miminku?

vladi88
18. únor 2023

Ahoj,
čekám první miminko, budeme pořizovat matraci do dětské postýlky a chci se zeptat na vaše zkušenosti. Někde čtu, že stačí kvalitní PUR matrace, někde doporučují ještě kokosovou nebo pohankovou vrstvu. Matrace pro malé děti by prý měla být tvrdší.
Poradíte? Díky moc 🙂

klokanka31
18. únor 2023

@vladi88 Určitě kokosovou. Naše malá už má normální postel, a taky jsme jí koupili zase kokosovou.

vladi88
autor
18. únor 2023

@klokanka31 a v čem vnímáte ten benefit, že má s kokosem? Děkuju 🙂

klokanka31
18. únor 2023

@vladi88 Tvrdost té matrace. Je to určitě lepší pro záda, a navíc naše malá na tom spí klidněji než když spala u našich na obyčejné molitanové matraci. A prý je kokosová i lepší pro alergiky.

vladi88
autor
18. únor 2023

@klokanka31 já právě hodně váhám - kokos prý rád plesniví, pohanka prej zas šustí... 😁 Určitě chceme brát tloušťku 10cm, porodní asistentka mi říkala, že klidně jen PUR matraci, ale kvalitní.

jezinkyy
18. únor 2023

@vladi88 máme kokosovou, ale souhlasila bych s porodní asistentkou, pokud bude dobrá tvrdost, tak bych šla do PUR. Představa, co je uvnitř té kokosové po tom co to dítě pročurá, proslintá a vyčistit se to pořádně nedá.

zuzaaaaa
18. únor 2023

Ja bych kokosovou nebrala. Koukni na traumeland. My jsme moc spoky.

chumlee71
18. únor 2023

@vladi88 jj pohanka šustí,už bych asi znovu do ní nešla. Ale zase na druhou stranu není to nic hrozného....

zelenaesmolda
18. únor 2023

@vladi88
Pohanku urcite ne,ta ma sklony k plesniveni a nemelo by se ve stejne mistnosti ani susit pradlo

mysh_me
18. únor 2023

My jsme brali jen z peny (kvalitni, ne levny obyc molitan). Ty kokosove a pohankove vrstvy jsou desne trendy, ale umi to natahovat vlhkost i ze vzduchu a snadno to zplesnivi - coz nezjistis… vycistit se to neda. Nedej boze kdyz ti to dite procura, propoti, pozvraci… nevim no, moji duveru tyhle materialy nevzbudily a nechtela bych je pro miminko 🙂

blondynka400
18. únor 2023

@vladi88 měli jsme nějaký lepší molitan a pak pěnu (stejně jako jsou dospělé matrace). Molitan mi přišel ale lepší. Kokos a nebo pohanku ani náhodou, viz to co bylo psáno výše. A není to otázka ceny, ani jedna z matrací co jsem koupila nebyla nějaká lowcost verze.

vladi88
autor
19. únor 2023

Děkuji za názory, nakonec jsme vsadili na jistotu a s manželem vybrali klasickou PUR matraci 😊

korin
19. únor 2023

Na jakoukoli matraci je velmi vhodné pořídit prodyšný leč nepromokavý chránič matrace, právě kvůli počurání a poblinkání. Ideálně vzít rovnou dva.

jolana24
26. únor 2023

Měla jsem matraci kokos-molitan-kokos pro obě děti, vydržela 5 let a plesnivá není. Samozřejmostí je nepromokavej chránič na matraci

nellinka123
27. únor 2023

Máme kokos-molitan-kokos. Používaná synem ani ne 1 a 1/2 roku a je jako nová. Syn ji tedy nikdy nepočůral, blinkací také nebyl a pod hlavičkou měl plenku, tak případnou slinu zachytila látkovka, prostěradlo a případně chránič. Zrovna před týdnem jsem matraci důkladně prohlížela, abych případně koupila novou a fakt to tedy není vůbec potřeba.

vladi88
autor
27. únor 2023

@korin spolu s matrací jsem vzala i chrániče 😁 sichr je sichr 😁

zelenaesmolda
27. únor 2023

@vladi88
tak chranic by mel byt samozrejmost 🙂