Capáčky. Ano nebo ne?

4. kvě 2023

Ahoj, chci se zeptat od kdy a vlastně zda vůbec dávat capáčky. Dcera má 9m, věčně stojí, nábytek obchází jak šílená, pomalu se pouští a různě balancuje. Ve stoje a při tom obcházení už má parádní stabilitu a je si podle mě už dost jistá. Doma je bosky, to neřeším. Ale venku když už je teď teplej občas vytáhnu z kočáru a jsme třeba na dece, kde malá samozřejmě zdrhá a chce si stoupat. Nebo třeba na hřišti, na písku. Jen v ponožkách ji venku teď ještě nenechám, zas tak teplo ještě není a tak mě zajímá, jestli je ok jí na tu chvíli vždy nazout aspoň capáčky. Máme kožené, teňoučké, měkoučké, ale nerada bych jí uškodila. 🤷🏼‍♀️

hani_na
4. kvě 2023

První dítě? (myšleno v dobrém) Náhoď capáčky, lepší než držkopády. Ale je možné, že někdo eko-ezo-bio-barefoot Ti poradí, že capáčky nedávat.. 🤷

autor
4. kvě 2023

ano prvni.. a prave na capacky ctu spis hejty, ale rozum mi rika, ze kdyz v tom nebude 24/7 tak se prece nic nestane :D

laxesis
4. kvě 2023

Syn nosí od malinka BF, tady těm dilematům jsme se vyhli, protože se rozešel v zimě ve sněhu a to jaksi bosky ani capáčky ne e :D ale v této situaci bych ji něco na ty nohy dala určitě, nenechala bych ji ťapat po venku úplně bosky, to max po zahradě v opravdu teplý den=)

emillyhk
4. kvě 2023

Na ven jsem capáčky v tomhle období už dávala, měli jsme Froddo Prewalkers. Ono na tu chvilku se to nezblázní...

katule1990
4. kvě 2023

Dala bych venku capacky. Co by na nich melo byt spatne? Urcite ji tim neublizis, kdyz ji bude sedet velkost. Syn taky nosil, pak jen BF a vse zatim v poradku.

me_druhe_ja
4. kvě 2023

Mrkni na Bobux Xplorer🙂

srnii
4. kvě 2023

Dcera nosí kožené capáčky, protože bosou jí na městském trávníku pouštět nehodlám a i u našich nechci protože zatím prostě takové teplo není...a tak nějak marně přemýšlím nad tím, proč by to mělo být špatně?
🤔

ninive211
4. kvě 2023

Také přemýšlím, co je na capákách špatně, já je taky dávala. Rpozhodně lešíé než bosky jen v ponožkách anebo nějaký tuhý pevný kotníkový...ty až bude jistější plynulá chůze, ne na první pokusy o krůčky

konidana
4. kvě 2023

@ninive211 pevne boty nejsou nutne vubec. Klidne muze nekolik let chodit v kozenych capackach

prejeta_zaba
4. kvě 2023

Já mám ráda prewalkers (dělá více značek, třeba Froddo, Bobux). Takové vylepšené capáčky. Mně ty kožené děti vždycky zničily za dva pobyty venku, jak lezly, capáčky sedřely a už jim neseděly tak dobře... Nevím, jaké hejty jsi na capáčky četla, ale někdo dá sotva stojícímu dítěti normální boty, to je děs. 😝

autor
4. kvě 2023

ja mam prave nejake noname co privezla tchyne z UK 🤷🏼‍♀️a prijdou mi stejne jako jakekoliv kozene co vygooglim

zizkmi
4. kvě 2023

Capacky jsou v pohode. Syn v nich "odchodil" cele jaro a leto. Spis se resi, ze i capacky by mely mit spravny tvar. Jak psaly holky: Froddo a Bobux, s tim se clovek nemuze splest. Na leto je jako sandalky davala i Tikki

autor
4. kvě 2023

tak jsem je pohledala a jsou to tyto https://www.inchblue.com/uk/product/sail-boat-c... 🤷🏼‍♀️ (a jsem trochu nasrana, ze privezla zrovna tyto hnusne s lodema kdyz je tam milion nadhernych holcicich capacku 😂)

martulka88
4. kvě 2023

Syn na doma má capáčky. Kdyby nebylo jich, tak má nespočet "držkopádů". Máme vinyl v chodbě a kuchyni (ten se dost klouže), v obýváku a ložnici parkety a jen v pokojíčku koberec. A jsem šťastná, že má tyto na doma - neklouže mu to (v ponožkách, i těch s ťupliky se mu to smeká). A tohle ho naučilo chodit krásně. Plus nemá studené nožky. Na ven má BF botky a taky spokojenost.