Boty do školky. Kožené či nepromokavé?

miki19
19. zář 2020

Ahoj holky, ráda bych se poradila se zkušenějšími maminkami (ano opět řeším boty 🙂 ). Dcerka teď nastoupila poprvé do školky a já řeším zda více zainvestovat a koupit přímo nepromokavé boty s membránou nebo stačí kožené, které jen naimpregnuji a k nim gumáčky? Žádné s membránou jsme ještě neměli tak mě napadají značky jako Ricosta nebo Reima? Máte s těmito značkami zkušenost? Máme hubenou nožku, útlý kotník, ale dominantní palec.
Předem díky za rady 🙂

mamikry
19. zář 2020

Mám pro kluky kožené a gumáčky, ale jedeme barefoot a tam není s membránou šance. Kdyby byly, pořídím membranové.

papucka_27
19. zář 2020

Mně se do školky osvědčily sněhulky Columbie (https://www.sportisimo.cz/columbia/youth-rope-t...), nikdy se jim nepromáchaly, u staršího jsem první rok měla kožené, impregnovala a stejně je promočil. Teď máme do školky vždy Columbie a "na parádu" koupím třeba kozačky, ale už třeba netrvám na kůži, protože je vezme dcerka opravdu jen párkrát do města/na návštěvu

rebe
19. zář 2020

Moje děti chodí do lesní školky, kde sjou celé dny venku za téměř každého počasí. A naprostou většinu v pohodě zvládají kožené, dobře ošetřené boty v kombinaci s holínkami. Membránové bohužel na trhu moc nejsou takové, které dětem neničí nohy ☹

tervi
19. zář 2020

@miki19 Ahoj, já kupuji zimní Reimy. Jsou úžasné, 4 h v mokrém sněhu a pohoda jazz.👍😄😂 Podzimní tedy má kožené Filly s fleecem uvnitř a Demar holínky se šňůrkou a zimní vložkou. Když bude větší zima, dám ji do nich merino ponožky, ve školce jsou v tělocvičně, protoze jim školku až do února rekonstruují, takze ty ponožky se hodi... Také má holka úzkou nohu, takže vím, jak je to těžké kupovat. Loni měla ještě jedny zimní boty kožené a impregnovali jsme je, ale ty letos brát nebudu.

astyna88
20. zář 2020

Syn nosí boty že sportisima, teď tam měli akce na botky. Kupuju vždy na podzim softshelly, holínky a do sucha tenistka slabší, když je teplejší podzim. Do školky ty, které, když zničí, tak se dají koupit nové rychleji. Kožené nenosí, ty jsou spíš na parádu.

teetee
20. zář 2020

Loni jsem koupila od Jonap, dělali ten rok s membranou i bez ní. Děti měly s membranou a supr. Jonap se snaží přiblížit barefoot obuvy.

miki19
autor
20. zář 2020

@teetee Jonap dcerce krásně sedí. Nosí je i ráda, ale že dělají i s membránou to je pro mě novinka. Nikde jsem je s membránou neviděla a ani nevím, že je výrobce vyrábí. Zkusím se na netu podívat 🙂. Děkuji

miki19
autor
20. zář 2020

Mě třeba zaujaly tyto tenisky Reimy https://www.skibi.cz/detske-membranove-boty-rei.... Jinak zimní botky tento rok kupovat nechci (pokud zrovna nezačne mrznout a sněžit, ale u nás nebyla opravdová zima už několik let). Sem tam přes noc nasněží a ráno nejsou po sněhu stopy. Navíc dcerka je horkokrevná a strašně se jí potí nožky, takže minulou zimu jsem to řešila normálně celoročníma koženýma botkama a dávala jsem jí silnější ponožku, když se více ochladilo (bylo i sucho). Letos přemýšlím, že jí koupím membránové a měla by je celou zimu (samozřejmě kdyby bylo tepleji a né mrazy). Na druhou stranu jsou boty s membránou dražší než ty bez.

miki19
autor
20. zář 2020
konidana
20. zář 2020

@miki19 detem ve skolce stačily celorocni kožené boty (impregnovala jsem před každým víkendem kdy jsme travily 48h v lese)a k tomu pak na zimu snehule a na léto sandaly.

konidana
20. zář 2020

@miki19 jo a loni nebo kdy fakt stačily ty celoroční i přes zimu

miki19
autor
20. zář 2020

@astyna88 Na sportisimo.cz se občas dívám, ale spíše na boty pro mě. Pro dítě zatím sháním botky spíše vysloveně v dětské obuvi s certifikací (samozřejmě né všechny boty, co mají certifikát tomu odpovídají). Ze sportisima mě ale zaujaly tyto https://www.sportisimo.cz/lotto/denny/226158/?d.... Máš zkušenost? Díky

astyna88
20. zář 2020

@miki19

Já tam kupuju spíš ty se softshellem, hodně chodime do terénu, tak potřebuju něco, co vydrží i vodu, louže apod. Dříve nosili kluci bf obuv, ale to měli na chvilku a už mě ty reklamace nebavily. Lotta znám, toto je na nízký nárt, mladší syn nosí také lotta, ale trošku jiná. Tenisky mám z CCC, tam mají i na širokou ploutev 😂😂✌

astyna88
20. zář 2020

Syn nosí třeba tyto, jsou fakt odolné a skvěle, má již dalsi velikost. https://www.sportisimo.cz/willard/rupik/269282/...

teetee
20. zář 2020

@miki19 Konkrétně model Jonap B5. Myslím, že loni je vyráběli poprvé.