Známí vybrali stejné jméno pro kluka

monisek12
17. kvě 2016

Ahoj holky,

už pár dnů řeším zřejmě ptákovinu (sama se divím, že nad tím pořád přemýšlím... 😒 )... naši rodinní známí, lépe řečeno přátelé, vybrali pro chlapečka stejné jméno jako my s manželem... Nejsou to sice naši sousedé, ale býváme spolu poměrně často, navštěvujeme se, podnikáme během roku různé akce a s dětmi to asi nebude jiné = budeme v tom nadále pokračovat 🙂 ... Racionální část mozku mi říká, že se zabývám prkotinou, ale nemůžu si pomoct... My s manželem navíc ani nevíme, jestli se nám narodí chlapeček nebo holčička... 😀 Jen mi v hlavě pořád jede ta myšlenka, jestli nebude divné, když se naše děti budou jmenovat stejně a nebude mezi nimi téměř žádný věkový rozdíl...v řádech 2 měsíců... 😨 Jiné jméno vymýšlet nechci, protože na tomto jediném jsme se s manželem shodli a navíc se mi opravdu líbí už dobré 3 roky... 🙂
Chtěla bych vás požádat o názor, zdali by vám nevadilo (nepřišlo divné), kdyby např. vaše blízká kamarádka nebo rodinní známí měli dítě pojmenované stejně jako vy.
M.

bajana
17. kvě 2016

Nie, nevadilo.
Predpokladám, že ste nevymysleli super originálne meno typu Horacius alebo Kryspin 🙂 A navyše rodičia zabúdajú na to, že meno sa vyberá na celý život, takže to, že ho bude mať rovnaké ako kamarát z detstva môže byť úplne jedno.
A navyše to stále môže byť dievčatko....

achjonetusim
17. kvě 2016

Nevadilo. Náš Pepík nikdy nebude jako ostatní Pepové, podobnej Pepanovi od sousedky, můj Josífek je jen jeden. Místo Pepíka si dodej jakýkoli jiný jméno, uvidíš funguje to 😉

puresin
17. kvě 2016

@monisek12 Nám se to stalo - dobří známí pojmenovali nedávno narozeného synka Štěpán. My máme Štěpána skoro dvouletého. A popravdě mi to spíš zalichotilo, že se jim náš výběr tolik líbil. 🙂

obyvatelka
17. kvě 2016

Bratr mého manžela má z předešlého vztahu syna Daniela, kterého jsem za celé 4 roky vůbec neviděla. pokud my budeme mít kluka, taky to bude Daniel 🙂 to bych nemohla dát žádné jméno, aby ho neměl nikdo v okolí, víš co 🙂 neřešila bych to, jak píšou holky výše, nikdy nebude Pepa jako Pepa 😀

monisek12
autor
17. kvě 2016

No, vtipné je to, že ani my, ani oni dlouho vybraná jména zveřejňovat nechtěli... Nakonec to vyšlo najevo tak nějak mimo řečí... 🙂 Si říkám, že kdybychom se domlouvali, tak se takhle nedomluvíme... Oni budou mít mimčo dříve než my, takže ,,jmenovcem" by byl náš syn (jestli to teda bude kluk 😉 )...
S tím jménem je to o to divnější, že jsme sice nevybrali kdovíjak originální jméno (Baltazar, Ubald, aj 😀 ), ale zároveň to není ani ,,klasika" jako Honzík, Tomášek, Davídek, atd...

bajana
17. kvě 2016

@monisek12 a čo na to druhá strana? Že ste vybrali rovnaké meno a De facto sa vy budete "opicit" po nich? Im to nevadí?
A prezradis to meno? My máme Richarda, tiež normálne a nie úplne bežné🙂

monisek12
autor
17. kvě 2016

@bajana My, jako ženská část páru (budoucí maminy 😉) jsme se o tom nebavily...naši manželé ano - oni jsou velmi dobří kamarádi. No a chlapům to nevadí, oni v tom problém nevidí 🙂
Spíš se s manželem smějeme (hlavně on) při představě, že nastanou situace, kdy budeme pohromadě, zavoláme jménem dítko a otáčeli by se oba rošťáci 😀
Vybrané jméno je Viktor.

bajana
17. kvě 2016

@monisek12 tak to je ozaj celkom originálne...bude to fajn, dvaja Viktorovia (možno🙂

monisek12
autor
17. kvě 2016

@bajana No, uvidíme... asi teď zbytečně řeším možnou shodu jmen u kluků a přitom mi v břiše třeba roste nějaká rošťanda... 😉 Ohledně toho ,,opičení kdo po kom" to není tak jednoznačné, páč my máme tohle jméno s manželem vybrané právě min. ty 2 roky (spíš 3), ale nahlas jsme to řekli před jinými kamarády (páry), kteří to z nás ,,násilím" vypáčili 😀 ... Takže to nebylo tak, že bych to jméno slyšela od nich, zalíbilo by se mi a teď ho chtěla dát našemu dítěti.... 😉

bajana
17. kvě 2016

@monisek12 jj, ja to chapem, len aby to druha strana tak nevnimala...akoze oni budu mat Viktora ako prvi a teda inspiraciou pre toho vasho...
Ale fakt kasli na to, uzivaj tehotenstvo, nech sa vam narodi krasne zdrave miminko, nech to uz bude Vikous alebo nejaka slecna

monisek12
autor
17. kvě 2016

@bajana Jj, díky moc za pozitivní náhled na věc... někdy si fakt říkám, že bude něco pravdy na té hlášce ,,těhotný mozek" 😀 Jinak jméno Richard se mi taky dost líbí, jen by šlo hůř ,,protlačit" přes manžela... 😀

krystalka
18. kvě 2016

Neřešila bych to...., je to přece naše dítě, to jméno jsme mu vybrali my, protože se nám líbí....a bude s ním žít celý život.....a dříve nebo později stejně potká někoho, kdo se jmenuje stejně - ve školce, škole apod...tam se skoro vždycky sejde několik dětí se stejným jménem.....a taky jsou prakticky stejně staré a vídají se často...

mrskato
18. kvě 2016

Mám v okolí dvě rodinky, kterým se narodili synové a dali stejná jména, poměrně neobvyklá, dětičky mají mezi sebou ani ne 2 měsíce věkový rozdíl. Prostě se jim všem to jméno líbilo. Všichni se moc dobře známe, pravidelně se stýkáme a nikdo to neřeší 🙂 takže bych byla, na tvém místě, bez obav 🙂

carllin
22. kvě 2016

Řeším něco podobného, jen s tím rozdílem, že stejné jméno jsem vybrala já i sestra. Promluvily jsme si o tom a nevadí ji to. Prostě náhoda. Budou mít různá příjmení a žít v jiných městech. Jen babička v tom bude mít guláš 😀 Znám rodinu kde to mají taky tak.

almara2
19. čer 2016

@monisek12 krásné jméno, mám taky Viktorka, už ročního. K němu ještě Alexandra. 🙂

vladulka114
8. lis 2018

My nevíme, zda to bude holka nebo kluk. Nicméně pokud to bude kluk, bude se jmenovat po tatínkovi, a stejné jméno dala sestra svému synovi před 12 lety. Vůbec to neřeším, byl by tam rozestup 12 let a nikomu do toho nic není jaké jméno jsme vybrali a jaké k tomu máme důvody. Pokud to je někomu divné, tak ať je je.

ilonne
8. lis 2018

@monisek12 Resis hovadinu. My mame Vita a bracha ma taky Vita o pul roku mladsiho nez je ten nas. Nicmene proc pisu, ze resis hovadinu. Ja to taky resila, kdyz se kluci narodili, bracha to resil nez se narodili. Resili jsme to asi jeste rok po narozeni kluku. Hadali jsme se, kdo to jmeno vymyslel prvni. Dnes jsou klukum 4 a 3,5 roku. Nejak to vysumelo a nam doslo, ze jsme skutecne resili blbost ve smyslu "kdyz nemas problem, vymysli ho"

monisek12
autor
15. lis 2018

@ilonne Díky za komentář. Nakonec je vše jinak... 😉 Narodili se kluci, ale jmenují se jinak 😎

marcicek84
15. lis 2018

@monisek12 nam se stalo neco podobneho v rodine,ale my meli byt druzi ac jsme jmeno meli dlouho dopredu a ti z te rodiny o tom vedeli,tak jsme si nasli jine a to jeste podotykam ze by se bratranci videli jednou za rok max.ale proste mi to bylo divne...jmen je tolik,jeste bych to zvazila