Ahoj,máte někdo zkušenosti se změnou příjmení bez svatby? Uvažujeme o tom s partnerem protože svatba z určitých důvodu není tak úplně možná.Za měsíc se nám má narodit první dítě,bude mít příjmení po tatínkovi a abychom se jmenovali všichni stejně chci se nechat přejmenovat. Jaké jsou při to podmínky,kde to vyřídit a jak dlouho to asi trvá než to schválí?Ráda bych se jmenovala stejně už před porodem. Děkuji za rady.🙂
@lenoulinkaa děkuji,hledala jsem a tuto diskuzi mě to nenašlo. Ale hodně se tam mluví o tom že je to pro ně jen papír a svatbu nechcou. My by jsme chtěli ale partner mě tak chce uchránit před dluhy co má v rodině.
Takže jako manželé bych to odnesla i já a to právě nechce.
Nic sloziteho to neni. Pokud se vase dite jmenuje po otci staci zajit na matriku a muzete se tak nechat prejmenovat i vy. Ani nemusite mit souhlas toho chlapa. Coz mi teda prijde dost zvlastni 😅 ale je to tak.
Ja myslim,ze tohle upravuje predmanzelska smlouva
Holky mají pravdu , dědictví může odmítnout. Pak se pozvou dalsi dedicove - vzdalenejsi pribuzni. Navic je urcite tohle v radu xxx let nez se dluhy jeho rodiny, stanou jeho a už můžou být v radu pár kč. Nebudu psát co si o tom myslím dal ☺ to je vaše věc. Preji Ať se daří miminku a jste spokojeni .
Do mesice od umrti lze dluhy odmitnout, po teto lhute uz ne
@lucaa96 I kdyby si Te partner nevzal, tak pokud on odmitne dedictvi, vase spolecne deti jsou dalsi v poradi, takze stejne to budete resit.
Fakticky se to dela tak, ze jakmile notar da dohromady podklady a pozve si vas, tak odmitnete dedictvi. Dalsi v poradi jsou vase deti, za ne to odmitnete taky, a to odmitnuti pak posveti soud (je to jen formalita, pokud tam jsou dluhy, tak je soud detem rozhodne nepriklepne). Tenhle postup se vas bude tykat bez ohledu na to, jestli se vezmete, nebo nevezmete.
Sama jsem tohle absolvovala.
Asi to jde,ale je to slozite,ta svatba je asi jednodussi,muze se udelat jen se svedky bez oslavy...