Zdobení stromečku. Jak to máte vy?

pajii25
15. pro 2023

Hezký den 😊
Spíše takový osobní průzkum . Kdy zdobite vánoční stromeček ? U nás se vždy zdobilo 23.12. v poslední době všude vidím už ozdobeno od začátku / půlky prosince . I manžel začal naznačovat " že jsem asi z jiné planety " 😅 Jak to máte vy ?

kristyna63737
15. pro 2023

@pajii25 zdobíme až 24. Jelikož kočky si ho rády prolízají 😅😊

sarihy
15. pro 2023

U našich doma vždy večer 23.12., zpočátku naši sami (aka Ježíšek), později my. V naší rodině jsem to takhle taky dělávala, ale vloni holky projevily přání stromek ozdobit, a vzhledem k tomu, že po Štědrém dnu mizíme a vracíme se po Novém roce, jsem se vloni poprvé rozhodli ozdobit strom o týden dřív. A bylo to fajn, aspoň jsme si stromek trochu užili. Letos to uděláme zas. Pak v lednu ho dáváme hned pryč, to už mi překáží a vše vánoční už odklízím.
Ale musela jsem k tomu dozrát, taky mi to dlouho přišlo divný mít stromek dřív. Ale hodně pomohlo, že děti jsou velké a už jsou s nimi ty Vánoce jinačí.

me_druhe_ja
15. pro 2023

Odjakživa začátkem adventu, začátkem prosince. Mě Vánoce konci 26/12 a pak už bych stromeček nejraději sundala. 😀 většinou vydržím aspoň do silvestra. 🙂 pro mě je doba vánoční advent a v té době chci mít stromeček. Ne předtím, ne potom..😀 ale každej ať si to udělá podle sebe, vždyť je to jedno. Znám i lidi, co sundávají strom na Hromnice. 🙈

alice180
15. pro 2023

Večer 23. a sundavame na Tři krále.

klokanka31
15. pro 2023

@pajii25 Když jsem byla malá, tak nám Ježíšek strojil stromeček v noci týden před. Dlouho jsem to tak držela i u sebe doma, ale co máme malou, tak Ježíšek strojí ještě o trošku dřív, letos už 12. 😊 S malou si to užíváme, mě pak už po Štědrém dni ani nebaví ho rozsvícet...

sigyn
15. pro 2023

22-23.12. Zase úplně pevné datum nemáme. Je to hlavně proto, aby stromeček více vydržel (v suchu a před dětmi)

palja
15. pro 2023

My už stromek máme. Jeden malý v dětském pokoji a hlavní stromek velký v obýváku. Cca od druhého adventu. Zdobíme ho takhle brzy, abysme si ho užili. Vanoce rychle utečou, v podstatě jsou to jen 3 dny a někdo dává stromek pryč už v lednu.
Máme 2 kočky, takže občas na stromek hupsnou, občas holky tahají za ozdoby, někdy ho i shodí, ale stromek vždy vydrží až do Vánoc.

korin
15. pro 2023

Zdobí děti 23.12. Ten velký živý . Ale máme ještě malinký umělý po manželově babičce a ten ozdobily už před 2 týdny.

konidana
15. pro 2023

Zdobime bud 23.vecer nebo 24.dopoledne. a odstrojujem nejpozdeji 27. Nekdy uz 25.

michaela666
15. pro 2023

Už týden máme nazdobeno. Původně bylo v plánu zdobit tento víkend, ale malá je 14 dní nemocná, takže bylo potřeba nějak ji zabavit. Ve školce si říkali, že stromeček nosí Ježíšek až na Štědrý den. 🤔Takže my jsme se s ním domluvili, že budeme jeho pomocníci a ozdobíme si ho sami, aby stihl všechny děti.🙈😃
Byla to akce na celý den, kdy jela odpoledne vybrat stromeček s tatínkem, na večer zdobila a prakticky u toho usnula na stole.
Stejným způsobem jsme společně udělaly větší úklid, upekly cukroví a vytřídily hračky. OČR v prosinci má něco do sebe. 😃

lokesa
15. pro 2023

První den vánočních prázdnin, takže nejpozději 23. 🙂. Ale odstrojujeme až na Hromnice, nebo dříve, pokud už vypadá oschle nebo "opadávají" ozdoby 😄.

eviicka
15. pro 2023

Hlavní stromeček 23. večer nebo 24. ráno, těch věcí a aktivit je během celého prosince tolik, že to úplně stačí. Ozdobení stromečku je pro mne takové vyvrcholení, navic prvni dny je vzdy hejhezčí (at živý nebo umělý).
Jinak máme ještě malý umělý, který je ozdobený celoročně a ten vyndávám okolo Mikuláše. A venkovní zdobíme taky na začátku adventu.

jaja01k
15. pro 2023

Zdobí děti, takže záleží, kdy se jim chce 😀 Obvykle pár dní před Štědrým dnem.

klokanka31
15. pro 2023

@konidana To máte stromek třeba jen na 3dny?

biciklissie
15. pro 2023

V dětství na Štědrý den až. Teď v dospělosti máme obří strom a milion ozdob, takže to by se ani nestihalo všechno. Takže 23.12. zdobíme. Dřív mi to přijde divné a okoukané. Ale někdo třeba odjíždí pryč, to chápu. My máme to štěstí, ze můžeme být doma z práce všichni, takže vlastně Štědrým dnem nám Vánoce začínají a svátky pro nás trvají třeba sedm až deset dnů, podle toho, kdy se vracíme do práce a školky. Pak ho sklízíme cca po prvním lednovém týdnu nebo později, podle toho, jestli nás čekají ještě nějaké návštěvy ve vánočním duchu. Ale máme stromek umělý, takže nás nelimituje, jak vydrží.

zmrzlinka
15. pro 2023

Budu zdobit teď přes víkend . Příští týden to nebudu stíhat.

zuzkasim
15. pro 2023

23. večer. Ale letos poprvé bych byla ochotná ho mít i dřív, na Štědrý den tu nikdo nebude, a pak si budem děti střídat po 3 dnech, bude to takové divné.

lvl16
15. pro 2023

Včera jsme ozdobili 🙂.

glitterglue
15. pro 2023

Zdobime, kdy se nam chce, zadna pravidla to nema. Odstrojujeme na Tri krale.

eithelwing
15. pro 2023

My stromek zdobime na Vánoce a ne v adventu. 😄 Ne, prostě až toho 23.12. a rozsvecime až 24.12. večer. Vánoce máme do 6.1. Je mi úplně líto stromecku u popelnic 25.12. 😑
Stromek si necháme klidně do Hromnic, jak vydrží. Ale většinou do mých narozek v půlce ledna, pak pomalu výzdobu sklízím.

swan42
15. pro 2023

3.adventni nedeli, abysme uz vedeli, ze jsou za tyden Vanoce 😅
Jinak pro me taky Vanoce konci 26.12. Takze mit stromek 2, 3 dny by mi prislo malo

jannym
15. pro 2023

Den pred stedrym dnem nebo 24 rano

pavelkamat
15. pro 2023

Zdobíme na Štědrý den dopoledne - je to v rámci zabavení dětí 😉

konidana
15. pro 2023

@klokanka31 jo, to je max. Mame malo mista a i malinky tu strasne prekazi. Na dovolene jsme stromek vzdy zdobili 24.dopoledne, a rano 25.odstrojovali.

veronicka89
15. pro 2023

Holky kdyz jsme u toho stromecku .

My ho name zatim na balkone , ptz jsem se do neho zamilovala - mame malo mista a je pres 2m vyoky ale hodne uzky ale je to SMRCEK .

Pan me Od toho odrazoval ze mi doma vydrzi max tyden 😀 ale ja jo i tak vzala...ale nejradsi bych ho mela uz doma.

Mely jste nekteta smrk doma( mame doma hodne teplo ) a jak dlouho vydrzel 😆?

sarihy
15. pro 2023

@veronicka89 Smrk ve vodním stojanu vydrží klidně 2 měsíce. Naši ho za nás mívali a strom stál do února, několikrát i vyrašil. Ale chce to ten vodní stojan, no. Bez vody odejde rychle.

elesse
15. pro 2023

My zdobime tak tyden az dva predem, jak stihnem. Letos je to v planu na zitra. Jsem tak i zvykla z domova, prisla by mi skoda kupovat stromek a tahat ozdobicky jen kvuli tydnu…

michaela666
15. pro 2023

@veronicka89 Jako dítě jsme jiný stromeček než stříbrný smrk neměli a vždy vydržel krásný minimálně 3 týdny. Kdyby ho naši nechali déle, tak by to určitě zvládl. Chce to stojan, kam se dává voda. Doplňovala se cca každý 3-4 den, protože si fakt vezme dost vody aby nezačal rychle opadávat.

veronicka89
15. pro 2023

@sarihy ( s vodou ve stojanu samozrejme 🙂 )no me bylo receno ze vydrzi tyden.

Na cr servru jsem nekde nasla ze lesnik mu dava 5 dnu 😀

Mimichodem urezane stromy pry z te vody dole berou minimum hl. Prijimaji pres jehlici...

@michaela666 neni to smrk stribrny

veronicka89
15. pro 2023

Smrk ztepily to asi bude