Vztah bez dětí. Může fungovat?

28. črc 2022

Ahoj holky, chci se zeptat jestli tady má někdo zkušenosti... Poznala jsem před časem sympatického muže, žije 80 km od nás ( ode mně s dcerou - 15let).
Má ve střídavé péči 2 děti které jsou dle toho co jsem poznala velmi rozmazlené a mají vše na co si vzpomenou. Celkem často se vídáme a teď mi nabídl sestěhování což by pro mě znamenalo pustit pronajatý byt a jít za ním. Dcera shodou okolností jde na střední do města kde on žije. Otázka zní : znáte někoho komu takový vztah funguje když nemají společné dítě? Bojím se celkem jak by to fungovalo, kor kdyžbych žila u něj a neměla vlastně nic svého. Společné dítě mít nemohu jelikož jsem již po operaci a nemohu mít děti.

alubif
28. črc 2022

Tak samozřejmě, že může, ale další element jsou jeho a tvoje děti. Otázka je jak se vzájemně přijmete. Podle mě bys zatím neměla opouštět byt a místo které znáš. A nechat si to jako zadní vrátka
Zkusit si s ním tak žít třeba půl roku než se definitivně rozhodneš. Ono je něco jiného vztah na dálku a žití. A ještě zvlášť když vlastně neznáš jeho nejbližší.

levandule_k
28. črc 2022

Máme s manželem kamarády, kdy ona má děti z předchozího vztahu, on má děti z předchozího vztahu. Děti mají střídavou péči. A fungují skvěle. Já jsem u nich ani na první dobrou nepoznala, čí jsou čí děti.

Já primárně neberu jako rozmazlenost, když děti mají vše na co si vzpomenou, protože co je pro někoho "vše na co si vzpomenou" velký nadstandard, pro jiného je to průměrný životní standard. Každý rodič chce dítěti dopřát, pokud na to má. Jde o to, jestli si váží věcí.

emamaira
28. črc 2022

Znám několik takových párů. Každý už máte dítě, po dalším netouzite, tak proč ne. Myslím, že v takovém případě vztah na společném dítěti nestojí. Ale obavu, že nechceš pustit svůj byt, chápu. Osobně bych si nechala finanční rezervu, kdyby vztah nevyšel, tak abys neměla problém si najít nový byt.

autor
28. črc 2022

@alubif no ono platit pronájem bytu a žít někde a tam také přispívat moc nejde..

ada22
28. črc 2022

A co si dočasně pronajmout byt ve městě, kde žije, když tam bude studovat i dcera.

autor
28. črc 2022

@levandule_k myslela jsem to spíš tak, že dostanou vše na co si vzpomenou ale neváží si ničeho a vše v podstatě zničí nebo někde zašantročí. Nemají řád a dělají si co chtějí.

cuuza
28. črc 2022

Na společné dovolené to fungovalo v pohodě? Jak se na to tváří dcera?

autor
28. črc 2022

@cuuza ona s jeho dětmi vychází v pohodě.

jjasmina
28. črc 2022

ja bych pronajem zatím nepouštěla a zkusila to s nim třeba na par dni nebo o dovolene. Jinak takový vztah samozřejmě fungovat může, když budeš chtít. Chce to najít si cestu i k jeho dětem a nedělat mezi nimi rozdíly, ale mě přijde už ted, že o jeho dětech máš předsudky

autor
28. črc 2022

@jjasmina tak možná mám předsudky a bude to asi tím že podle mě jeho děti nemají žádný řád, žádné povinnosti. Nejsou naučení si po sobě ani uklidit, takže to u nich tak vypadá. Možná v tomto sem opravdu jiná.

ckocka
28. črc 2022

Když ti nesedí už teď tak spoločné bydlení to těžko zlepší. Navíc pořád budeš ty víc "host" a jeho děti víc "doma", což jaksi přirozeně určuje tvoji možnost zasahovat do dění.

autor
28. črc 2022

@ckocka přesně toho se bojím.

irmamala
28. črc 2022

Fungovat samozřejmě může, ale ve Vašem případě bych do toho nešla. Už teď tě štvou a to s nimi nežiješ. Přitel bude samozřejmě na jejich straně a budete se hádat a stejně to skončí špatně. Pokud je to láska jako trám, pronajala bych si byt v jeho měste - i kvůli dceři. Ona bude denně dojíždět 80km?

andelka
28. črc 2022

Kolik je dětem?
Víš co, každý vychovává jinak. A střídavá péče je v tomto velmi náročná. Chlap to musí mít těžké. A často u otců mají děti větší veget než u matek.
Fungovat to může. Má dost velké bydlení pro 5 lidí? Aby měla dcera klid a prostor na učení?
My jsme měli též dohromady tři děti, a společné tedy máme též. Ale uměli jsme si to představit i bez něj. Kvůli mým dětem se on přestěhoval za námi. Ale pořídili jsme si větší společný byt. Tudíž nikdo není u toho druhého.Ale umím si i představit,za jiných okolností, přestěhovat se k němu. Promyslete to. Fungovat to může. Ale musíš mít možnost odejít, mít vlastní finance, určitou samostatnost.

dashyyy
28. črc 2022

kolik je dětem? To je za mě důležitý faktor

elin29
28. črc 2022

A to musí být nutně pokaždé hned společné dítě?.. proč?.. já osobně tohle nechápu, když má každý svoje děti,tak snad není vůbec nutné si pořizovat hned spolu další né?.. já bych si ho určitě teda nepořídila, proč taky?.. přijde mi že na jeho děti jsi už teď pěkně vysazená,tak se tam vůbec nestěhuj, má je ve stridavce a ty je nesneses už teď,tak se tam proboha nestěhuj..to snad taky není nutný né.. dítě už máš velký,tak si užívej randění a klidku a nezen se do neceho co stejně fungovat nebude..

zlataberta
28. črc 2022

Ano, funguje...

autor
28. črc 2022

Dětem je 10 a 12 let

levandule_k
28. črc 2022

Já bych si s ním promluvila o tom, jak si představuje společné bydlení. Velmi klidně bych mu řekla, že nemám problém uvařit večeři, ale zároveň nejsem ničí služka, že očekávám, že každý po sobě uklidí a bude se nějakým způsobem podílet na chodu domácnosti a klidně uvést příklady. Uvidíš, jak se na to bude tvářit.

A jak to máš s prací? Můžeš to risknout a sestěhovat se a ze začátku to bude trochu chaos a pak si to sedne a bude to dobré nebo to může být jedna katastrofa za druhou a za pár měsíců si budeš hledat nový byt. Chtěla by jsi bydlet ve městě, kde je dcera na intru, i kdyby vztah ztroskotal? Prostě záleží, jak moc jsi flexibilní a dobrodružná.

palja
28. črc 2022

Určitě může. Já znám takové páry tři a funguje jim to. Děti mají už z předchozích vztahů. Však ani společné dítě není záruka toho, že vám to vydrží.

andelka
28. črc 2022

Hm, 10 a 12 mám doma. Taky střídavka. Někdy je to o nervy. Manžel taky má výhrady k výchově a ne/ samostatnosti. A má pravdu. Když přijdou od otce, jakoby všechno zapomněli a začínáme znovu. Bude to chtít od tebe velkou toleranci a pevné nervy. Tvoje děti to nejsou,ale budeš je velmi vnímat a hodnotit jejich výchovu ( zvlášť jestli to nejsou holčičky,a ty jednu máš a už je slečna). Nicméně fungovat to může. A společné dítě bych už úplně nechala bokem. Myslím,že i chlap bude rád,že už budete mít všechny děti větší. Mému bylo 34 když jsme se rozhodli sestěhovat a měl jen jedno,už větší, dítě. Takže ještě jedno chtěl. Já taky,ale strop jsem měla 36 let. Vyšlo to těsně. Jsme rádi,ale je to náročné.

andelka
28. črc 2022

Jo a taky přicházelo v úvahu,že bychom k sobě jen ještě delší čas dojížděli na víkendy. Proč ne. Taky možnost.

darinka84
28. črc 2022

Co je to před časem?jak dlouho se znáte?ve vašem případě vidím problém v jeho dětech, že je vidíš jako rozmazlené a asi máte každý jiný styl výchovy? Kolik let je jemu, chce ještě děti?

barmil
28. črc 2022

Já bych se nestehovala a jezdila bych tam, když tam děti nejsou, jinak bych si užívala klid doma. Dcera bude na intru a Ty můžeš mít svůj klid a nemusíš se nervovat, že bude dusno, když tam budou děti. Společné dítě ani bydlení není záruka spokojeného vztahu.

autor
28. črc 2022

@levandule_k pracuji z domova takze toto nehraje roli. Vzhledem k tomu že on je k ničemu nevede a hlavně dívka je na můj nazor vážně prasátko tak tam veškerá diskuze nemá význam...

autor
28. črc 2022

@darinka84 zhruba rok a půl.
Děti nechce
41 let

marcicek84
28. črc 2022

No a tobe vadi teda jen jeho deti? No jako za me vidim plus,ze dcera by to mela lepsi s dojizdenim,taky je plus,ze je tam nebudes mit cely mesic,ale jenom pulku mesice a dalsi tyden vydechnes,taky bych si nechala nejaky cas na sziti...ja myslim,ze to muze fungovat uplne paradne.Jenom teda bych tam chtela mit TP,pokud pustis dosavadni najem.Taky by zalezelo na tom,jestli by tam mela dcers svuj samostsrny pokoj,tohle by pro me byla priorita.Pokud by to neslo a on by byl tez v nejmu,navrhla bych najit si novy spolecny byt 4+1,aby jeho deti mely svuj pokoj a tvoje dcera taky,tim se da predejit dost problemum.A teda ty dve jeho deti jsou holky,kluci nebo parecek?Nevim teda jeste jak bys to mela s praci,musela bys daleko dojizdet?

autor
28. črc 2022

@marcicek84 je to jeho byt a trvalý pobyt nechce dát.. Přál by si abych mu dávala 10.000 a platila hygienu. S tím že jídlo by nakupoval už s té částky on.. Jak sem psala pracuju z domova

baja8
28. črc 2022

Ahoj, taky mám pocit,ze ty děti už te štvou teď a to spolu nežijete. Za mě to chce obrovskou dávku tolerance a některé věci musíš brát s velkou rezervou..My máme s manželem kazdy dvě děti z předchozího manželství a ještě jedno společne. Často máme výměnu názoru na tema děti toho druhého..u svých vždy ta tolerance je nekde jinde. My to máme o to veselejší, ze mužova ex děla peklo, jejich děti štve proti mě atd atd..Tak mám pocit, ze tohle neskončí , dokud děti už nebudou dospělé. Dnes vím, ze podruhé už bych do toho nesla, jenže člověk nikdy neví jak to dopadne, když to nezkusi. Byt tebou nechám to, jak to je a nestehuji se k němu..

marcicek84
28. črc 2022

Kdyz nechce dat TP,tak bych mu rekla,ze se opravdu nemuzes vzdat stavajiciho najmu,ze at se nezlobi,ze opravdu pak nemas nic jisteho,ze si nemuzes dovolit,kdyby to nevyslo, jit s dcerou nekam pod most.
A ten pokojik pro dceru by byl,nebo on to chce tak,ze ona bjde na intru a bude tam jen vikendy prespavat na gauci a ze ty se budes starat o nej a jeho deti,ktere uz ted nemusis?
Takze z tech 10 tis. co bys mu dala + hygienu,kteroi bys mela kupovat,uz po tobe vic nechce,ani za energie,plyn,vodu atd.
No ja ti nevim,ani jsi nenapsala jak jste spoli dlouho s pritelem.