Vysoká tráva u sousedů

lluciinkaaa
13. srp 2017

Ahoj holky jdu si pro radu. Žijeme s manželem a malými dětmi 2 a 3 roky + roční pejsek 🐶 v chatové oblasti celoročně. Ve velké blízkosti snad by se dalo říct až sousední pozemek hlavní centrála kudy chodí je sousedů zpustoneny pozemek. Tráva více jak 1.5 metrů vysoká plevel bordel katastrofa. Málo co se dá na to koukat neto bože přes to s dětmi chodit. Udržují se tam klíšťata krtci hlodavci a dokonce i had. Již jsem několikrát kontaktovala odbor životního prostředí ale nic. Soused zde už 10 let nejezdí a ja už nevím co mám dělat. Obec na vyhlášku o posekanem pozemku zřejmě neřeší ale ja to kosit za své peníze nechci díky za rady

lluciinkaaa
autor
13. srp 2017
monaluza
13. srp 2017

Ooo, boze, pomoc, priroda!!! O stehovani na sidliste jste neuvazovali!?! To je o zivot! Beton for ever!

(Pardon, neudrzela jsem se)

lluciinkaaa
autor
13. srp 2017

@monaluza ne. Nechci do betonové džungle žiju tu ráda ale. Chodit přes takový maras s. Kočárkem nebo nákupy fakt. O hubu.... Musím držet děti skratka aby tam nehukli do kopřiv nebo je Nepokousala nějaká vacice či had .... 😢 je vyhláška udržovat pozemek

nonnni
13. srp 2017

@lluciinkaaa pokud te to obtezuje, tak to projed sekackou minimalnem tam, kde je vam to v ceste. Sice je fajn uhanet souseda a obec, ale pokud se nic nedeje, tak je to evidentne beh na delsi trat a trava roste ted.

annasmyckova
13. srp 2017

a přes ten sousedův pozemek vede oficiální cesta? Nemělo by to být věcné břemeno?(majitel obec ?)..Na druhou stranu chatová oblast má možná jiné směrnice -ne tak striktní jako údržba pozemků určené k trvalému bydlení (dle územního plánu) -je vaše rozhodnutí trvale žít na chatě, tak nemůžete nikoho "nutit" jezdit tam často a sekat to...Asi vám nezbude nic jiného než přístupovou cestu sekat, i když není vaše -pokud vám to vadí.

ela90
13. srp 2017

No ale i na to sekání cizího pozemku bez vědomí majitele pozor. Jeden příbuzný tak posekal sousedův (mrtev, v řešení dědictví) protože vypadal prakticky stejně a taky -strach o své děti, džungle plná hlodavců a hadů a o klíšťatech ani nemluvě... no nějaký dobrák z vesnice ho naprášil a musel to jít vysvětlovat na policii... myslím že to dopadlo i nějakou symbolickou pokutou. Ale přijde mi zvláštní cesta přes cizí pozemek. Že to není obecní a nebo státní. Ovšem pokud je to vaše jediná přístupová cesta, tak jak už je tu napsané- dohodnout se a při udržování vlastního pozemku si prostě prosekat svou nutnou cestičku...

jipe
13. srp 2017

@lluciinkaaa A kdo tě nutí chodit přes cizí soukromý pozemek? Jako jsou nějaké vyhlášky o tom, že tě soused nesmí obtěžovat svým plevelem (myšleno, že ti lítají semínka na pozemek a zapleveluje se to tam), ale např. kvůli zkracování cesty ho nikdo sekat nutit nebude. POkud tam má obec věcné břemeno cesty (nebo vy), tak je to na dotyčném, aby cestu udržoval.

lluciinkaaa
autor
13. srp 2017

@jipe nikdo mě nenutí ale je to jediná přístupová cesta...... Máme věcné břemeno ale majitelem je soused který je pouze vlastníkem pozemku nejezdí sem 10 let ani. Nevím kdo to je znám pouze jméno adresu s katastru nemá na pozemku žádnou stavbu. A holky ano platí zde stejné směrnice jako jinde. Máme chatu k celoročnímu bydlení s trvalým pobytem.

lluciinkaaa
autor
13. srp 2017

@nonnni jak píše
@ela90 nemůžu jen tak někomu posekat pozemek byť máme věcné břemeno ale je to v těsné blízkosti našeho baracku a jediná přístupová cesta.... a ikdybych se odvážila mu to posekat bojím se hadů

jipe
13. srp 2017

@lluciinkaaa pokud máte věcné břemeno, tak si myslím, že tu cestu si vysekat a udržovat můžete a je to na vás - vaše břemeno - vaše cesta - vaše starost, ale je to moje domněnka. Event. můžete majiteli napsat dopis a zkusit se s ním domluvit, že to posekáte celé, ale opět mi moje logika říká, že vy tam chcete chodit, tedy to musí být na vaše náklady. Třeba mě někdo vyvede z omylu

nonnni
13. srp 2017

@lluciinkaaa pokud mate vecne premeno, tak pochopitelne cestu posekat muzete. Toto neni navic zadny oploceny pozemek, na ktery se nasilim vecpete....nehlede na to, ze si neumim predstavit, zenidko nereaguje na vase podnety to posekat a najednou by resili to, ze to posekate vy.

Strachu z hadu rozumim, tak at to udela manzel..

jezz1e
14. srp 2017

Sami to kosit za své peníze nechcete. Předpokládám, že věcné břemeno máte bezplatné. Fakt čekáte, že on to teda bude za své peníze jezdit kosit, abyste si vy mohli dojít (zdarma) na svůj pozemek a nepotkali klíště? Skoro úsměvné.

lovely_creature
14. srp 2017

žijete v chatové oblasti a vadí vám zvířátka v přírodě??? Hlodavci, krtci ani hadi vám nic neudělají a klíštata máte všude, i ve městě...

lluciinkaaa
autor
14. srp 2017

@lovely_creature klíšťata mi nevadí ale nerada bych pokosila hada. A i nemáme tak dlouhé kabely abych mohla dojet sekačkou až tam a
@jezz1e ne věcné břemeno zdarma rozhodně nebylo neplatili jsme jej my jelikož zde žijeme teprve pět let ale bývalý majitel

aktakd
14. srp 2017

Mozna zkusit pouzit prodluzovaci kabely, krovinorez a nebo kosu ❤😉

lluciinkaaa
autor
14. srp 2017

@aktakd bohužel kabely mám max 2 a to maximální délka 10 m což je málo potřebovala bych nejméně 50m a kosu nebo křovinořezy nevlastním

jipe
14. srp 2017

@lluciinkaaa tak předně by to chtělo vidět, co je v té smlouvě o věcném břemenu. Předpokládám, že ji máte k dispozici. Každopádně u věcných břemen je obvykle povinnost hradit náhradu za používání cesty a dále hradit nebo se podílet na nákladech na její údržbu. Jinými slovy, chceš-li chodit, budeš si muset tukosu nebo křovinořez někde půjčit. Pokud by nááááhodou ve smlouvě bylo, že cestu má udržovat soused, můžete se toho domáhat u soudu

aktakd
14. srp 2017

Jeste si muzete najmout firmu, ktera vam to vysece 🙂

lluciinkaaa
autor
17. zář 2017

Holky díky problém se vyřešil. Na neustále naléhání přijela rychlá rota s městského úřadu odbor životní prostředí a na náklady majitele posekali. PROBLÉM VYŘEŠEN!!!!!
@aktakd
@jipe
@lovely_creature
@jezz1e
@nonnni
@annasmyckova

beetlejuice1666
17. zář 2017

@lluciinkaaa tvoje starosti a kuvajtskou ropu. To bych fakt chtela mit.