Vysavač na pavouka. Přežije to a vyleze?

makkyv
9. dub 2021

Zdravím holky, snad toto téma tu může být, pokud ne tak se předem omlouvám. Hlavně mě neukamenujte, ale já nenávidím pavouky, sekáč ještě oka.. ale zbytek ne a ne.. šílim, trpím strašnou arachnofobií, rozklepu se, pot studený, motanice hlavy.. no jenom to vidim doma a jsem hotová. Teď mě navštívil jeden velký černý křížák přímo nad světlem v obýváku.. tak jsem volala sestru a ta to též nemůže vystát a prostě vzala vysavač a vmetla ho, nechala to ještě chvilinku jít. Pak jsme daly vysavac na balkon. Myslíte si, mate zkušenosti -zda to přežije a nebo z toho vyleze? 🙄 mě by ranilo ho mít znovu doma 🙄 Děkuji a krásný večer 🕷🕸🥵

letalnica
9. dub 2021

@makkyv Bohužel přežije, vyzkoušeno. I když jsem ho spláchla do vany horkou vodou, z odpadu také vylezl. Ale někdo mi poradil sadistickou metodu. Postříkat ho lakem na vlasy s vysokou fixací, to se pak úplně slepí 🙂

wladimira
9. dub 2021

@makkyv
@letalnica fuuuu tak co já do teď dělala ze jsem vzala lak na vlasy tím jsem ho zpomalila a pak vysála vysavačem 😅 nesnáším pavouky a jako jestli fakt přežije vysavač tak to jsem se neměla nikdy dozvědět 🙈😬🤐 když je manžel doma tak spláchne do zachoda to by taky podle mě nepřežil 🤷🏻‍♀️

ivya
9. dub 2021

Nepřežije. Ideální je potom vysát ještě něco – prach, vlasy, psí chlupy...

letalnica
9. dub 2021

@wladimira Tak pokud ho znehybníš, z vysavače už asi nevyleze 🙂

makkyv
autor
9. dub 2021

@letalnica Joo to jsem dělala taky a ten hajzl nic! Lezl sice o hoooodně pomalu, ale lezl. Takže jsem ho pak musela domlátit botou😩😂

makkyv
autor
9. dub 2021

@wladimira Že😩 to spláchnutí je nejlepší, ale do záchodu bych se bála, já vím, že bude někde úplně na druhý strašně kanalizace, ale mám prostě v hlavě, že třeba bych šla na malou a on by vylezl, pavouci prý miluji vlhkost nebo co, by mě ranilo😂 ale to bylo v jednom hororu, proto to mám už od mala v hlavě😂🙄

makkyv
autor
9. dub 2021

@ivya zabíjeli jsme ho teď, to by mi sousedi dali, vysávat si v 23 hod 😂😂😂😂

makkyv
autor
9. dub 2021

@letalnica No to dřív znehybním sebe, jen ho vidim a vůbec nevím co dělat😂

ivya
9. dub 2021

@makkyv Několikrát jsme museli vysávat pozdě v noci (pavouci, rozbité sklo,...) a nikdy si na těch pár minut nestěžovali ;)

cherie24
9. dub 2021

@letalnica
@wladimira to vážně? Jako ženy já chápu, že se jich bojíte, ale i přesto je to živý tvor a fakt vám není blbý je nechat takhle trpět? To se nezlobte, ale to je fakt humus, co jste schopné vymyslet, představte si, že by vás někdo znehybnil a pak vás někam do prachu odhodil chcípnout. To je radši rozšlápněte nebo rozmázněte, jsou i spreje na bezobratlé živočichy, když už je musíte vraždit, tak aspoň humálně... I když vzít je do skleničky nebo sklenice od okurků a vyhodit z okna by bylo nejlepší řešení. On ten pavouk z vás taky neskáče radosti a fakt vás neleze domu děsit, tak vy jakožto rozumnější bytosti ho můžete snad vyhodit ven, ať si jde dál po svém ne? Že sklenice na vás neskočí, než ho donesete k oknu. Po skle neumí lézt 😉

orisek56
9. dub 2021

To je zase téma, děkuju pěkně. Vzhledem k tomu že jsem ve starým baraku a číhá jich tu na mě milion, lezou z půdy, tak jeden zlikvidovany pavouk mě bohuzel nevytrhne. Jsem velký arachnofobik, většinou se zmuzu na řev a zabíjí manžel. Jednou jsem teda na pavouka hodila kameninovou bábovku... To byla nejdražší zabijačka pavouka ve střední Evropě, stala mě novou bábovku. A jinak já nějak nemůžu dostat z hlavy ten mement z dětství, kdy se země stal arachnofobik. To jsem jako dítě šla venku na malou k hnoji na zahradě, a něco me děsně svedilo na zadku. Ohnala jsem se rukou, podívala na ruku a tam velka černá tarantule. Ztuhly mi nohy, přestala jsem dýchat a málem sebou sekla. Od té doby mám s pavouky problém

makkyv
autor
9. dub 2021

@orisek56 jste - Největší borec! Mě se tohle stát? Nežiju🙃

cherie24
9. dub 2021

@makkyv kde jste slyšela, že pavouci milují vlhkost? To je hrozná kravina. A po keramické míse by nahoru nevylezl. Máte asi dost zkreslené představy o nich. Jasně nejsou hezčí od pohledu, taky je nijak zvlášť nemusím, ale nejsou to žádné krvelačné bestie, co se vyžívají ve vašem strachu a čekají na příležitost na vás skočit.

letalnica
9. dub 2021

@cherie24 Ale zase ho nemůžu rozmáznout, když je třeba na stropě. Tak ho napřed znehybním. A kdybych ho vyhodila z okna, bála bych se, že se vrátí a pomstí se mi 🙂 To fakt každý nepochopí. Naštěstí v paneláku jich zas tolik nemáme, je to jeden z důvodů, proč bych nešla do baráku.

makkyv
autor
9. dub 2021

@cherie24 Tohle bych nevzala do sklenice ani za zlatý prase.. 😔
@cherie24 to s tou vlhkostí jsem četla někde na internetu. 🤔 a s tím wc, vždyť jsem psala, že to bylo z hororu, vy nemáte z dětství něco co vám zůstalo v hlavě do teď? Já třeba mám i to, že nemohu spát odkrytá, protože by mě třeba něco stáhlo, fobie od dětství. Takto jsem to myslela 🙂

makkyv
autor
9. dub 2021

@letalnica Každý ne, přesně tak. Člověk se ptá slušně a stejně bude člověk ten špatný. Člověk dá příklad a při příležitosti se toho někdo chytí a přitom to nemyslím zle. 🙄 Já jsem též v paneláku a máme tu teda peklo.. 😔😂

orisek56
9. dub 2021

@makkyv nevím, občas na mě tyto snahy působí tak, že mám jako arachnofobik jít a dát pomalu pavouckovi umělé dýchání, ten kdo nemá tuto fobii, tak tomu nemůže rozumět. A já si nebudu hrát na ochránce zvířat za každou cenu.

letalnica
9. dub 2021

@orisek56 Moje máma se pavouků nebála a tak mi je likvidovala ona, většinou je tedy hodila z okna, zabíjet je nechtěla. A dělala si ze mě srandu, že se to léčí na psychiatrii (což možná jde) tak, že nejdřív ti namalujou tečku a na dalších sezeních postupně přimalovávají nožičky 🙂

makkyv
autor
9. dub 2021

@orisek56 svatá pravda, každému se líbí něco.

letalnica
9. dub 2021

@makkyv Blbej nápad, založit diskusi večer. Teď neusnu...

orisek56
9. dub 2021

@letalnica děkuju nechci... Já to mám zakoreneno už od mala, kdy mi pavouci padali na hlavu, ty vole, jen si na ten pocit lechtani vzpomenu a už to jede, už mi tuhnou ruce a nohy i v leze. Manžel je humani a prakticky. Zabije to rychle, bez keců, dřív než začnu vravorat tlakem v koupelně. Živé to nepouští, protože už mi to taky takhle z okna spadlo má hlavu. Dejte mi pokoj, radši pochovám v ruce myš, nebo krysu, s tím problém nemám. Po vesnici na běhají potkani jak psi, šíří tu nemoce na zvířata, hlavně na podzim a mě vadí akorát když se dostanou na pozemek, stitim se jich, ale nebojím. Ale pavouky teda ne, to nedávám.

makkyv
autor
9. dub 2021

@letalnica my ho zabíjely před chvíli, tak jsem se musea zeptat, snad usnete😔😅pardon 😅😔

makkyv
autor
9. dub 2021

@orisek56 taky bych raději mys, než toto fuj🥵

jitulka87
9. dub 2021

Na me v detstvi jeden skocil ze zdi, kdyz jsem sedela na wc a od te doby panika hned jak je vidim...bleee...
Ted jsem prozila rozchod a nejen strach ze samoty me tizil...ale vazne mi proběhlo jako jedno z prvnich....ze az tady nekde vykoukne naka potvora..tak co jako budu delat sama 🙈✋

makkyv
autor
9. dub 2021

@jitulka87 a to si vemte, ze chlap je pryč, takže jsem věcně sama doma s 5 měsíční dcerkou a já mám být ta mama co ji “ochrání” -to určitě, jestli je nebude zabíjet ona tak nevím kdo😂😂😂😂😂😂

orisek56
9. dub 2021

@makkyv to mi připomíná, kdy si mladší dcera něco kroupala v puse. Když jsem zasáhla, vytahovala jsem ji z pusy kusy plostice. Jeste se se mnou prala, že ji to rvu z pusy.

makkyv
autor
9. dub 2021

@orisek56 tyvado, to jsem zvědavá co čeká mě a čeho se bude bát, já měla jako malá hysteráky z berusek😂😂😂

cherie24
9. dub 2021

@makkyv tak na internetu se toho píše, třeba i to, že klíšťata létají a zahájili už i vzdušnou invazi. Nemůžete věřit všemu. 🙂 Dost často se pavouci stahují do koupelen a na záchody, protože tam létají koutule, někdy se jim říká záchodové mušky, tak jen zaujmou strategickou pozici, ale s vlhkostí to fakt nemá nic společného. Jako je fakt, že zrovna tihle pokoutníci, co posílate na fotce umějí skákat a žijí výhradně u lidských obydlí. Ti nejsou moc příjemní 😄 pokud se tak strašně bojíte, tak v každé drogerce se dá koupit sprej a mají to pak celkem rychle za sebou...

cherie24
9. dub 2021

@makkyv Taky jsem ale se svým strachem bojovala, znám i ty stavy, když jsem viděla pavouka a měla pocit, že mi všude lezou a že na mě všude čekají a měla jsem husinu i na prdeli. Ale pak mi došlo, že je to hrozná kravina se takhle bát a že jsem snad rozumně smýšlející osoba a něco jsem proto začala delat. Co třeba zkusit nejdříve ty menší pavouky chytit do sklenice a jít je vyhodit ven? Překonat ten strach a zkusit aspoň zpočátku ty malé chytit a vypustit? Moje první odchyty byly kolikrát cirkusová vystoupení. Pavouci jsou ve skutečnosti velice užiteční a mnohé druhy jsou i krásné. Netrvalo to dlouho a teď jsem normálně schopná i pavouka vzít do ruky a když mě někde překvapí, tak se třeba leknu, ale už nemám potřebu dělat nesmyslně hysterické scény. Vždyť je to k smíchu se bát takhle malého tvora, který i kdyby moc chtěl, tak vám nic neudělá. Většina našich pavouků není schopná prokousnout ani dětskou kůži 😉

emillyhk
10. dub 2021

Taky jsem docela arachnofobik (pár hnusných zážitků v dětství a dospívání). Nedávno jsme se přestěhovali do baráku a co vám budu povídat 😂 Jako bylo mi trochu divný, že jsem tu ze začátku žádné pavouky nepotkávala... Teď už víme proč - bydleli tady s námi takový tři (omlouvám se za ten výraz) obří hovada, tak si myslím, že ostatní pavouci neměli šanci. Jeden si to v deset večer mašíroval dětským pokojem, já miminko v náručí... No málem infarkt 🤦‍♀️😆 Kupodivu mi těhotenství a mateřství docela pomohlo, asi ta zodpovědnost za jiného človíčka, takže jsem schopná je zlikvidovat, ale je to hnus... Mimochodem to byla první noc, kdy malej celkem dobře spal a my se s manželem místo spánku klepali v obýváku a fakt uvažovali o stěhování 😂🤦‍♀️