Výrobky bez laktózy. Kde se to na výrobku dozvím?

danvitka
24. lis 2020

Prosím kde se na výrobku dozvím že je tam i laktóza? Jasně, na mléku je to logické, bude tam označení bez laktozy, ale třeba na sušenkách? Musí tam být uvedeno, že je tam laktoza? Pečivo, muslli apod 😕 chci ji zkusit vyřadit, ale není to jen o mléce samozřejmě ale hodně o těch skrytých.... 🙄 Na etikete je bilkovina, tuky, cukry, sacharidy...ale o laktóze ani slovo

kevi1
24. lis 2020

pokial nie je na vyrobku napisane "bezlaktozove", tak mlieko=laktoza. To, o com hovoris je energeticke zlozenie potravin, treba citat realne zlozenie a na kazdom vyrobku musi byt uvedene ci obsahuje mlieko, dokonca aj v stopovych mnozstvach kvoli alergikom. Nie je to raketova veda, treba si len precitat obal.
Co sa tyka susenek a sladkosti, tak ta mozno trochu sklamem - mlieko je skoro vsade. Ak sa jedna o laktozu a nie o kravsku bielkovinu tak zalezi na tom, ci vadi aj v malickych mnozstvach ako byva trebars v pernickoch.

zelenaesmolda
24. lis 2020

@danvitka proc ji chces vlastne vyradit?

danvitka
autor
24. lis 2020

@kevi1 ano takže hledám hlavně větu: stopy mléka apod děkuji 😊 kterou jsem moc nikde neviděla, hlavně na sladkostech teda. Spíš ořechy.
@zelenaesmolda chci to zkusit kvůli nevolnostem, byla jsem měsíc bez mléčných výrobků a bylo mi fajn. Teď jsem si dala kefír jednou a už mi je zase týden zle

zelenaesmolda
24. lis 2020

@danvitka
A nemela bys lepsi jit na testy?Jinak ja mam intoleranci adi taky,nemam ji ale potvrzenou.Muzu jogurty,maslo,smetanu atd ale syrove nezprwcovane mliko ne.Zkus mozna nejdriv vyradit tohle nez se pidit po kazde stope laktozy 🙂

danvitka
autor
25. lis 2020

@zelenaesmolda tak pokud by mě znova to vyřazení pomohlo tak asi zajdu 😊