Výměna manželek. Co vy na to?

6. črc 2023

Ahoj všem, jdu s takovou (snad) odlehčující diskuzí...díváte se na pořad Výměna manželek? Já jsem viděla dosud všechny díly, beru to jako takovou sondu do českých domácností a nestačím se divit, jak ostatní žijí...viděli jste poslední díl, který je zatím jen na Voyo? Chlap má tři děti, každé s jinou ženou a dá se dohromady se ženou, která mám taky tři děti a udělají si jedno společné...chlap nepracuje a ani ty děti nespočítá správně 😂🫣 Bylo mi jich líto, děti neměli žádné hračky, barák byl skoro bez nábytku...řekněte mi, z čeho ti lidi žijí? Jak je možné, že si udělají tolik dětí?? Je mi zle i z toho, jak se chovají mezi sebou partneři, jak se chovají rodiče k dětem, jak ti rodiče mluví (samé vole, debile, do prdele...), jak se dětem nevěnují. Většina hnije doma a ani na procházku nejdou. Jsem z toho úplně v šoku...my chodíme denně ven, plánujeme výlety, chováme se ohleduplně, doma bych ani to "do prdele" neřekla, dětem se věnujeme. Měla jsem dobrou práci, manžel taky a i tak jsme se rozmýšleli, jestli si udělat druhé dítě, abychom ho mohli zajistit tak jak potřebuje. Co vás na pořadu nejvíc šokuje? Myslíte, že je to trochu přihrané, aby bylo vzrůšo? Máte nějaký top díl, který byl pro vás za hranicí všeho? 😅

lichozroutsudy
6. črc 2023

Výměna manželek je taková freak show, aby se každý divák mohl poplácat po zádech, že se má vlastně daleko lépe než ti před kamerou a pohoršit nad tím, jak jsou ti před kamerou hrozný plebs. Přitom neutěšené podmínky mnohdy panují i v těch rodinách, do kterých by to člověk na první pohled nikdy neřekl. Sice mají děti hromady hraček, domácnosti nechybí peníze, ale za tím vším "pěkným" se třeba skrývá domácí násilí, ať už psychické, nebo fyzické, nevěra, alkoholismus nebo příšerné vztahy s širší rodinou.

autor
6. črc 2023

@lichozroutsudy Takže mi vlastně píšeš, že je to ještě horší než jsem si myslela 😀 Je to tak, ale vlastně mě to hrozně děsí, že je tolik nefunkčních rodin...čím dál tím víc si uvědomuju, jaké štěstí mám, že mám takovou úžasnou rodinu...

misa_pise
6. črc 2023

Rozhodně bych to nepovažovala za sondu do českých domácností... Jsou tam vybrány rodiny, u kterých je jasné, že vzbudí diskuzi, nejlépe pohoršení, aby to mělo co největší sledovanost. Určitě tak mnoho rodin žije, ale rozhodně to není nějaký standart. Kdyby tam byla normální rodina, nikoho to nebude zajímat. A jak psala @lychozroutsudy nade mnou, u některých rodin by to člověk neřekl a dějou se tam kolikrát ještě mnohem horší věci.

lichozroutsudy
6. črc 2023

Určitě není patologická každá rodina, to ne. Ale to, že je někdo "white trash" je vidět hned, kdežto třeba dusivé soužití s manipulativním psychoušem ve zlaté kleci v satelitu za krajským městem, vidět na první pohled není.

mirin89
6. črc 2023

Ja obcas na vymenu kouknu. Beru to jako takovou oddechovku, nemam rada ty dily, kde jsou hadky a konflikty. Radsi mam ty klidne dily, kdy si jedna strana od druhe neco vezme a proziji spolu vcelku prijemny cas. A pak ma pro me vymena jeste pridanou hodnotu v tom, ze me motivuje k uklidu 🙂 Jinak ten dil, o kterem pises, jsem nevidela, koukam v televizi zpetne, zrovna dnes jsem si po delsi dobe pustila 1 dil ani nevim, jestli byl stary nebo novy, byla tam mlada rodina zijici v nadraznim domku a rodina zijici na horach.

lenkalubina
6. črc 2023

Nedívám se, protože bych to psychicky nezvládla 🤷‍♀️ hlavně, když jsou tam děti

mama_mila
6. črc 2023

Já si výměnu někdy pouštím k úklidu nebo k vaření 😄

me_druhe_ja
6. črc 2023

Já viděla kdysi nějaký díly, ale čím dál víc do toho Nova šlape a vybírá fakt totální odpad, že už se na to nemůžu dívat. Ale to je účel, jak psala lichozroutka: vybrat co největší bizar, protože tohle přitahuje diváky a o to jediné jim jde.

michaela666
6. črc 2023

Po tom, co mi vyprávěla jedna známá z města, která se tam přihlásila a nakonec ani netočil, tak už to ani nepouštím. Minimálně půlka z konfliktů a problémů je nahraná. Měla dostat scénář na nějaké situace a protože ze sebe nechtěla udělat trubku, tak to odmítla.

janule0123
6. črc 2023

Nemyslím si ze je to nahrané, jen pečlivě vybírají účastníky ať je to zajimave a pripdne jim hodi nějaký dotaz k vyjádření a začnou se o tom bavit … krom pár lidi co jsou celkem normální a chtějí si to zkusit, tam většina se tam bude hlásit s motivaci finance a komu stoji 100tisic za tohle ?! Ty o kterých se bavíš, jsou vesměs finančně negramotní, celá rodina má dohromady počet zubu jak jeden normální člověk .. a nefunguji jak by měli… překvapuje me nejvíc jak drtivá většina dle manuálu uklizi koupelnu každý den, vytira a vysává taky aspoň jednou za den 🤪jsem vedle nich hrozny prase 🤣jen to tam vesměs tak naklizeně nevypadá 😎

malanoha
6. črc 2023

Včera to byl zase hardcore🙈 Třicetiletý, zdravý chlap nemůže najít práci? A sedí doma v holobytě se založenýma rukama? Já bych ho hnala pohrabáčem... Chápu, že není všude dostatek nabídek podle toho, co by si člověk představoval, ale při tolika dětech bych se snažila vydělat každou kačku, i kdyby aspoň na brigádě v mekáči nebo někde na stavbě🤦 Nebo už mohla jít klidně do práce ta máma, děti už nebyly žádná kojena miminka... Vybírají jenom samý exoty. Na normální rodiny by nikdo nekoukal, to je jasný...
Top díl byl asi špindíra Věrka z ubytovny a Mačkáš mi hada, debile samozřejmě 😁

superkousky
6. črc 2023

Nesmíš to tak prožívat. Je to reality show. To je stejné jako když koukáš na 112 nebo na Barbaru. Všechno je nahrané, aby byla co největší sledovanost.

dura175
7. črc 2023

Zakladatelko, jsi přesně ten divák, co ho popsala @lichozroutsudy Pod rouškou lítosti a pohoršení se tu anonymně plácáš po rameni, jakou skvělou rodinu máš, protože s děckama jezdíš na výlety. Jako je smutný, že tady žijí rodiny, které jsou patologické a nejvíc to odnášejí právě ty děti. Ale bohužel to tak je a systémově to změnit, bych řekla, je naprosto nemožné. Dokud tento typ pořadů najde svého diváka, televize to dávat bude. Je to jen byznys.

autor
7. črc 2023

@dura175 Ale no tak. Neplácám se po rameni a moje lítost je upřímná. Sama pomáhám tam, kde je potřeba, ale o tom se rozepisovat nebudu...šlo mi jen o to, že čím dál tím víc praská moje bublina, kde mi to, co děláme my pro děti přijde jako standard. Tak jsem jen založila diskuzi, jak to vnímají ostatní a chtěla jsem se pobavit u "nejlepších" dílů. Jasně, že je to byznys, jasně, že je to reality show...to já všechno vím. Přeji hezký letní den plný zážitků a úsměvů 😊

gdpr
7. črc 2023

Kedysi v období puberty som sledovala teraz keď už niečo sledujem tak sa snažím aby mi to dalo niečo do života aby ma to v niečom posunulo alebo aby som si pri tom oddýchla a nie aby som si zvyšovala ego a pohoršovala sa nad tým ako tak niekto môže žiť a prečo tak žije a ako dobre si ja žijem atď. To ani nedáva zmysel, že z 10 dní z 24hodín z oboch rodín urobia diel na približne 60minút a má to byť uveriteľné. 😂 A to akých majú účastníkov tak je len odrazom toho aký ľudia sa tam hlásia kvôli financnej odmene nemôžeš čakať, ze tam bude rodina v ktorej obaja rodicia chodia do práce, deti do školy a škôlky pretože tá druhá mama by nemala čo robiť celý deň nehovoriac o tom, ze by musela kvôli tomu vyberať dovolenku...

nnnadja
7. črc 2023

A my to doma bereme jako legraci a doslova se na to tesime 🙂 A detem to poustim povinne,at koukaj jak dobre se maj a kdyz se nebudou ucit,jak dopadnou🙂)))…ale je fakt ze manzel na to nemuze koukat ani minutu

ilone
7. črc 2023

Tak mě to třeba motivuje uklízet. Jinak si nemyslím, že fungující rodinu definují denní procházky, víkendové výlety apod... mě občas také doma ujede "do pr...", denně na procházky nechodíme. Děti si normálně venku lítají s kamarády, syny vložíme na hokej, dcera má svoje sporty a zájmy. Určitě každý víkend nikde netrajdame, jsme rádi doma.

bramarfi
8. črc 2023

Pro mě je to porad za hranou etiky, prave kvuli tomu, ze jsou do toho vtazeny deti. Principialne se na to odmítám dívat.

veruuu_kubesovic
10. črc 2023

Není nad to se anonymně pěkně pochválit jak jsi šikovná...
Vymena manzelek? Show pro slaboduché nudici se lidi, sonda z rodin, kde většině chybí zuby, prebyvaji kila, mají spoustu děti s XY partnery, čím víc tetování a pobytu v base tím líp...ne nedívám se, viděla jsem hvězdu milující výlohy a to mi bohatě stačilo 👍
A že je ti jich upřímně líto? Ale neprehanej...

journals
10. črc 2023

Na televizi koukám minimálně, nemám na to čas. A i kdybych měla, tak bych na to cíleně koukat nemohla. Ale když už nějaký díl vidím (tak 2-3 za rok), tak si s velkou pokorou vždy uvědomím jaké jsem měla štěstí na rodiče a jak se opravdu mám dobře. To se neplácám po rameni, ale s pokorou děkuju za vychování, rozum, zkušenosti, štěstí a manžela

ladyhacek
11. črc 2023

nekoukám se a jako sondu bych to fakt nebrala, je to nahrané > přehrávané.
Štáb umí z komára udělat velblouda, aby to bylo zajímavější a sledovanější.
Tak to bylo a je se všemi takovými pořady.

jane46
11. črc 2023

My mame takovou rodinku pres plot a uprimne... nechali jsme ho vyrust skoro 3 metry. Jeste na to koukat v TV, ani nahodou. Me jich lito tedy neni, asi jsem zla pesimisticka asocialni mrcha. Co vsechno jim prochazi, des. A ohrane "chudaci deti"? No... je mi jasne, co z nich vyroste, bohuzel.

hanka_12345
11. črc 2023

To je totalni odpad cela vymena manzelek. O tom ze opusti svy malicky dite ktery breci ze mama odjizdi jen proto ze maminka si to chtela vyzkouset kde si ji budou vazit...to radsi nekomentovat.....to opravdu?
Nechutny. Svymu diteti bych to nikdy neudelala

lovemusicsun
11. črc 2023

Já nějak nechápu jak to někdo může sledovat. Já viděla všeho všudy pár útržků a kromě pár případů je to o hádkách, sprostých slovech, pořád tam někdo kouří a řeší co bude k večeři. Na nic z toho nemám náladu, nějak nevidím smysl toho proč se na to dívat. Asi tak jako na Prostřeno, kde se skoro hodinu koukám na někoho jak vaří a přitom to třeba vůbec neumí. Přínos takového pořadu je naprostá nula.

autor
14. črc 2023

@veruuu_kubesovic jen jsem chtěla nějakou odlehčenou diskuzi, ale strhlo se to úplně jiným směrem 🤷🏻‍♀️ mělo to vyznít tak, že jsem vděčná za to, co mám, nechtěla jsem se vychloubat. Ale pochválit se klidně můžu, nejsem bezchybná, ale dělám pro své děti maximum a věnuju se jim - na tom není nic špatného, za to se pochválit můžu 😉 A věř mi, že je mi těch dětí upřímně líto, že se narodili do takových rodin a podmínek a nemůžou za to, co z nich bude a jak je vychovají...že se s tím nedá nic dělat, to už je věc druhá. Nerozumím tomu, proč v každé diskuzi musíš být tak drsná 🤷🏻‍♀️