Venkovní kočka a miminko. Co si o tom myslíte?

slecnami
20. črc 2022

Ahoj všem 🙂

Chtěla bych Vás poprosit o názor - jsme pozváni na návštěvu, kde mají venkovní kočku, která ale má volný přístup do domu. Ta kočka často prý loví ptáky a myši, chodí kálet do záhonů...no a pak leží v té domácnosti na jídelním stole, na křesle a gauči, atd. Mně jde o to, jestli tam můžu nechat svoji desetiměsíční dceru lézt po zemi, nebo ne... Ona od doby, co leze, tak je pochopitelně k neudržení. Samozřejmě tužení imunity je jedna věc, ale zatím ji třeba nenecháváme ani lézt po trávníku...a mně se to prostě moc nezdá. Jak to vidíte Vy, hrotím to, nebo byste taky byly opatrné?? Díky 🙂

holkaokomodra
20. črc 2022

@slecnami mě by taková hrozba asi ani nedošla v tu chvíli, takže bych to asi neřešila, spíš bych tam nemohlajet kvůli mé alergii, nevím, všeobecně mi prtata lezou po trávě od doby co lezou, takže by mi asi ani tohle nevadilo, to už bych musela vidět nebezpečí fakt ve všem

slecnami
autor
20. črc 2022

@holkaokomodra Díky za reakci 🙂 Jsem právě dost pedant na hygienu (jo, trochu ujetá😜), tak jsem samozřejmě citlivá i na malou, ale zase ji tím nechci "otravovat" život, tak často mhouřím obě oči a zjišťuji, jak to mají ostatní... 🙂

zrzinda
20. črc 2022

Uprimne bych se tím asi nestresovala. Hygiena je super, ale “ocaď pocaď.” 😀 Znám děti, jejichž maminky jsou hygienou posedle až nemocne a děti jsou neustále nemocne.
Naši malou jsme nechávali lézt po zemi víceméně kdekoliv, bezne ochutnava hlínu nebo pisek a ze rok a půl nebyla vůbec nemocná. Nechala bych prcka, ať si buduje imunitu😊

sangina
20. črc 2022

V PŘÍSPĚVKU PÍŠETE,ŽE KOČENKA JE NAPŮL DOMÁCÍ..PŘEDPOKLÁDÁM TEDY ,ŽE MAJITELÉ MAJÍ PŘEHLED O JEJÍM ZDRAVOTNÍM STAVU...TAKŽE SHRNUTO..NEBOJ SE....KLIDNĚ JEJ PUST NA ZEM I NA TRÁVU,AT ZKOUME...

pampeliska1313
20. črc 2022

Syna poustim venku snad všude, pokud nevidim ze třeba je na zemi sklo. Hrabe všude a prsty dává hnedka do pusy. Možná je to tou vesnici, ze jsem naučená to moc neřešit. Hraje si s pejskama co chodí ven, s kočkou co chodí ven atd. Všude je tolik hrozeb, viru, bakterii a všeho možnýho, ze mi zvíře z venku nepřijde jako něco strašnýho, ale kdyby nebylo to zvíře třeba odcervovany a nějak hlidany na veterine a syna by začalo oblizovat, tak to by se mi nelíbilo. Pokud je venku ale odcervujou to zvíře aspoň, tak bych se nebala.)

goovana
20. črc 2022

@slecnami tak tohle bych Teda neřešila ...syn si mi od 8 měsíců Hraje na zahradě normálně na trávě ( používáme repelent)
Spíš možná alergie ale tohohle bych se nebála

majaveja
20. črc 2022

Já bych se spíš bala, že až půjde víc do kolektivu, tak nebude mít žádnou imunitu a bude stale nemocna. Pro mě je normální mít psa a kočku, oba napůl venku, napůl doma, děti mi odmalinka lezly venku všude, denně jsme chodili ven, teď je jim 5 a 2, trávu venku 75 procent času a musím zatukat, že jsou fakt odolni a nemoci se nám (dikybohu) vyhýbají, ac ve školce lítá všechno možné. Naopak kamarádky, co mají doma "sklenikove kvetinky" behaji po nejrůznějších vyšetření, dávají dětem plno léků na posílení imunity a nechápou, proč jsou děti stále nemocné 🥴 takže za mě čím dřív to prestanes hrotit, tím lépe pro malou do budoucna 😉

emillyhk
20. črc 2022

Já jsem cíťa, vadí mi i když náš domácí kocour skočí na linku. Takže před přípravou jídla ji vždycky otřu, na stole bych kočku nesnesla. Ale co začal syn lézt a ručky okamžitě strkat do pusy, tak už spoustu věcí neřeším 😉 Takže bych na návštěvu šla, dítě pustila na zem a občas mu třeba utřela ruce ubrouskem. A maximálně ho před odchodem převlékla, aby nebyly chlupy i v kočárku nebo autosedačce.

lenerka1
20. črc 2022

Máme přesně takovou polo venkovní polo domácí kočku a nikdy jsem děti neřešila, úklid tak nějak normální a děti si od mala s ní hrály, kočku pravidelně odčervujeme, ošetřujeme proti klíšťatům apod. Jediný rozdíl, nesmí nám na stoly a linku, jinak gauče, křesla jsou její doména.

holkaokomodra
20. črc 2022

@slecnami ja te chápu, taky jsem bývala 😉

veroniqess
20. črc 2022

Ano, hrotíš to 😀 A pustila bych dítě na trávu.

katule1990
20. črc 2022

Vůbec bych to neřešila, naopak přehnaná hygiena je na škodu, pak se děti jednou s něčím setkají a jsou nemocný nebo mají alergii. Moje dítě ochutnalo i to kočičí hovno a to bylo moc teda i na mě 😅. Ale co už, desinfekcí ho neproleju, že 😀. Já bych max. ohlídala, aby nelezlo do kočičího záchůdku a při odchodu umyla ruce 🙂.

cuuza
20. črc 2022

Před jídlem a při příchodu dom umýt ruce, víc bych neřešila.

nijij
20. črc 2022

Tak zrovna divokou kočku bych nesnesla. Takže já bych to řešila a dítě na zem nedala . O hygieně umýt si ruce snad psát ani nemusím

izz76
20. črc 2022

V 10mesicich jsem dítě nechala lézt třeba na hřišti v kamínkách, v trávě a různě,v podstatě si moc neumím představit dítě v tomto věku udržet jen v kočáru,na dece atd. Kočky jsou čistotná zvířata,takže toto bych vůbec neřešila.

tehulinka91
22. črc 2022

Dokud syn nezačal chodit do školky tak byl zdravý, bydlela jsem s ním od narození u našich a tam byli 4 takové kočky, nikdy nebyl nemocný a pak že školky dotáhl kde co i covid. Takže bych se nebála 😉

lenulacek
22. črc 2022

@slecnami mě osobně by to vadilo. Chlupy všude 🤮

cilkat
22. črc 2022

A jak to děláte, že ho nepustite ani na trávník? To jako vej jen v kočárku? Nebo třeba deka je ok? ... pokud je ok deka, vzala bych tu samou tam ..
Ale po pravdě v deseti dnech bych nejela, v deseti týdnech vzala tu deku/kočárek/nositko... v desti měsících už bych na tom řešila jen to, aby dítě neukoulo kočce ocas a ona mu za to nevyskrabala oči...

kecupka66
22. črc 2022

@slecnami My máme dvě kočky, které obě chodí ven a jinak jsou doma a nějak to neřeším..😊 Měla jsem strach jenom z klíšťat, ale pořídila jsem jim ty obojky a od té doby je od parazitů pokoj..😊 Náš malý (skoro 11 měsíců) kočky zbožňuje. Jinak je náš prcek hrozný sběratel, všechno co najde na zemi okamžitě sní.. venku i když je na dece se futruje listím a trávou..doma veškeré smetí skončí v puse. Kvůli němu musím denně vysávat podlahy..ale stejně vždycky něco najde..🤦‍♀️ To bude imunita!!! 🤣🤣

novamamina
22. črc 2022

Dcera nelezla nikdy po trvave? Nooo, jo, přehánis to 🙂. Kočka před ní zdrhne a doma nasrano určitě nemají. Takže klid 🙂

kubesovaadelka
22. črc 2022

@slecnami kočky mám sice doma výhradně, ale pes chodí samozřejmě i ven, malá (5m) s ním spí pomalu v pelechu kdyby mohla a krom covidu žádná nemoc... Myslíš že dřív řešili tady takový věci? Spalo se v jedné místnosti se slepicema 😂 a lidi jsou zdraví, nevymrzeli jsme.. né to samozřejmě zveličuju, ale pokud to jsou normální lidi tak proč ne. Já každý den vysavam vytiram a malou nechávám mezi kockama a psem normálně, jediný co, furt ji utiram ruce

felixfelicis
22. črc 2022

Cely moje krasny detstvi u babicky na vesnici chodily kocky a pes dovnitr i ven, nenapadlo by me z toho delat treti svetovou.

kkryplikk
22. črc 2022

@slecnami V Tvem pripade bych Ti na sve dite doporucila zorbingovou kouli, ta dite ochrani od vsech bacilu z travy a kocek🤣🤣 a co teprve az zacne chodit... to se zblaznis uplne🤪😅

miia90
22. črc 2022

@slecnami já mám bytovou kočku a mnohem víc mě teda trápí chlupy a vlasy na podlaze. Jestli denně vytírají tak to neřeš, ale jestli ne, tak bych ji tam lozit nenechala. Řeším tohle u mamky. Ona má zase psa, což je vlastně totéž. Řekla jsem ji, že až malá bude lozit, tak ta podlaha musí být ,,sterilní,,. Na zem ji dávám jenom doma a opravdu řeším každý chlup a vlas. Jenomže já úplně nenávidím, jak to má malá pak nalepené na rukách a strká si je do pusy. Nejsem pedant na hygienu, neumývám úzkostlivě hračky co spadnou na zem, apod. Venku se třeba válí na trávě a když omacává různé věci venku a u cizích, tak to neřeším Ale tu podlahu čistou udržuju a vlastně jenom kvůli těm chlupům.

peacev
22. črc 2022

@slecnami a pes by nevadil? A jít na pískoviště třeba? 🤔

vlaxyz
22. črc 2022

Asi bych návštěvu hodně zvážila... Já bych tě teda doma nechtěla 🤷‍♀️😃