Velcí psi na volno

evaamy
12. čer 2015

zdravím a prosím o radu co ne/mám dělat. mám malého divokého psa(7kg) a miminko. když jdu s nima na procházku kolem baráku, tak mám psa na vodítku a vezu zároven kočár. tady má spousta lidí psy, hlavně velké(královský pudl, rhodesky ridgeback..) zásadně na volno a ještě běhají daleko od páníčků. když se potkáme, ti psi jdou/ běží k nám, já beru psa do náručí(protože můj pes není uplně klidný. velkých psů se bojí-jako štěně ho ridgeback napadl- a brání se BOHUŽEL útokem. ) a volám na majitele at si ho přivolá nebo chytne. VŽDY majitel dělá že neslyší, je naprosto v klidu, pomaličku k nám dojde a řekne, že "nic nám neudělá". ted já musím vysvětlovat, že ale ten můj se bude rvát( samozřejmě by vzhledem ke svému vzrůstu prohrál). prosím vás je tak těžké pochopit, že se někdo velkých psů prostě bojí? at už malí psi nebo já? většinou když toho svýho psa držím ,tak ten sebou mrská, že jsem celá chlupatá a poškrábaná a cizí pes kolem mě skáče. super pocit. já už nevím co mám v těchto situacích dělat, říkat. už se bojím jí t se svým psem ven, protože toto se děje furt! a od té doby co mám kočár se bojím ještě víc. zrovna dnes kolem nás začali skákat dva králováci a malej vořech, pes vyděšenej, já nasraná a miminko začalo brečet. když jsem paní řekla, že proč si je nepřivolala, když jsem volala, tak prý mě neslyšela(volala jsem dvakrát, byla ode mě asi 50m), a i když přišla, tak si ty čokly nepřivázala a zase kolem nás začali běhat! tak jsem jí zase řekla, at si je přiváže a ona: však už si ho chytám, nevidíte? tak jsem jí řekla, že no konečně, to to trvalo! a taky jsem jí řekla, jestli je schopná respektovat, že se někdo velkých psů bojí. to jako mám být se psem celý den doma nebo čekat jestli se náhodou ti dva neporvou? a co mám dělat když se rvát začnou? malej pes proti velkýmu??? s kočárem vedle nás.???????????už mě to štve, nejradši bych, aby chodil ráno se psem muž, ale ten vstává v 6 ráno a chtít po něm , aby vyvenčil se mi moc nechce. dělá 12h směny..pokud jsem se majitelů velkých psů na volno dotkla, ráda bych zdůraznila, že strach je nepříjemná věc. kor když víte, že by váš pes proti tomu vašemu neměl šanci.

sabuse1
12. čer 2015

@evaamy: řeším to každou chvíli, máme bígla, v mládí mi ho pár psů napadlo a od té doby se bojí a šíleně štěká když nějákého potkáme. Vadí mi to o to víc,že mám sebou 3 děti a fakt netoužím potom aby se servali mezi nima. S některýma už se známe tak si je chytnou a snažíme se vyhnout, ale pár výstupů už jsem taky měla, dokonce už jsem byla označená za hysterku když se na nás řítil černý labrador a paní ani nevěděla jak se pes jmenuje a naprosto jí ignoroval, kdyby mi vletěl do kočárku chtěla bych vidět jak by to pak řešila...volám na majitele už z dálky, svého psa schovávám za kočárek a asi pokud by bylo nejhůř tak bych toho svého odepla z vodítka. Už se mi stalo i to,že z baráku vylítla pittbulka a začala olizovat nejstarší dceru, ta se mohla strachy zbláznil, můj pes taky jak jí chtěl bránit a týpek s dredama mi ještě dotčeně odpověděl,že přece vidí,že mám psa tak si nic neudělají...ale je teda pravda,že od té doby když nás potká tak si jí volá k sobě. Takže fakt volám hodně důrazně na každého kdo má psa navolno ať si ho chytí, případně se otočím a jdu jiným směrem když nevidím majitele, prostě nechci aby mi cizí psi chodili k dětem

jana0607
12. čer 2015

@evaamy Ahoj, jsem zvědavá jestli někdo napíše co se s tím dá dělat, protože mám doma to samé. Teda bez miminka, ale to přijde. Poslední dobou totiž potkávám čím dál víc lidí s velkýma psama na volno, navíc bez náhubku a začíná mi to dost vadit. Mám malou šeltii a po několikátém napadení sám sice nevyjede, ale trochu brlblá a větším psům se prostě nelíbí, protože je dominantnější. Mám ho většinou na volno, ale s náhubkem a poslouchá, ale třeba včera na nás vyběhl velký pes bez náhubku a pán reagoval, však ten váš je štěně, ne? A já, že není, že je to dospělý pes, tak si ho na chvilku vzal a pak ho zase hned pustil s tím, že jde jenom po velkých psech- idiot. Já prostě nevím jestli se s těma lidma hádat. Nebo já nevím. Přijde mi, že ty velké nevychované psi mají většinou takoví machírci, se kterýma se člověk nedomluví, hlavně aby si honili ego. A já ač pejskař a psi miluju, tak začínám nenávidět pejskaře. Jsou sobečtí, netolerantní a ještě se většinou rozkřiknou jak kdyby byli v právu-to se mi stává když je upozorním, že se jejich pes vysral a měli by to uklidit, protože se mi stává, že jdu sebrat bobek po našem psovi a vyšlápnu cizí 😒 Lidem je asi úplně fuk v čem žijí a starají se jenom o sebe a všechno ostatní je jim fuk, je mi z toho zle 😠

mmmk
12. čer 2015

Mam stejny problem, ale uz dve deti kolem sebe. Dokud bylo mimino v kocaru, bylo to jeste dobry. Chyba je, ze beres psa do naruce. Musis ho vzit na kratko, ale nechat na zemi. Na ty psy si porid nejaky obyc sprej. Staci vonavka, ale at je to v plechovce, co syci. Toho se zatim vsichni psi, na ktere jsem to pouzila, bali. Nic jim to neudela, ale odezene je to. Majiteli bych sdelila, ze priste budes mit s sebou peprak. Ja uz jsem tu v okoli znama hydra, takze neuvazany smi byt jen bernak naseho kamarada, s kterym se nas (tez maly) pes zna. Ja se opravdu bojim o deti. Kdyz jsou na kolech, jsou ti psi i vetsi nez oni. V Nemecku to nastesti muzu nahlasit na obci nebo na policajtech a oni zjednaji napravu, prip. daji pokutu atd. Takze nekteri jiz vedi, kam jsem ochotna zajit a psy si berou za obojek a nepousti je k nam. Ano, muj sestikilovy pes se muze zblaznit, steka, ale proto, ze se boji a resi to utocenim.

petrasipkova1
12. čer 2015

@evaamy taky to řeším neustále a to ještě nemám kočárek.Mám zlatého retrívra vždy na 10 metrovém navinovacím vodítku, je to trochu neposlucha, honí mi zvěř, takže musí být na vodítku, nikdy jí nepouštím, jen kde vím že nic nikdo není - bydlíme na vsi. Navíc když se k nám přiblíž víc než je zdrávocizí větší pes začne se cítit v ohrožení a útočí, což ty ostatní samozřejmě provokuje. Pořád potkávám kdekoliv ve městě, na výletech i u nás v okolí vsi volně pobíhající psi, kteří navíc neposlouchají, k pánovi na zavolání nepřijdou. Já sama se psů navolno s pánem daleko bojím, natož když někde potkáme psa zatoulaného, to úplně šílím. Je to děs, nechápu proč jsou majitelé tak nezodpovědní. Já tedy hned pěním, takže jsem už několikrát seřvala pár lidí, třeba stará bába která měla navolno velkého vlčáka, belhala se 200 metrů za ním, na volání nereagoval a pak než se milostivě dobelhala tak stáli celou dobu proti sobě a vrčeli na sebe, no hrozná chvíle. Já jí teda vynadala do hrozných jmen, protože jsem byla vzteky nepříčetná, takže jsem si už párkrát vyslechla že jsem hysterka, ale jhe mi to fuk 😀

konidana
12. čer 2015

@evaamy Psi na volno mi nevadí, ale musí být pod kontrolou svého pána - tzn. pán musí vidět, kde pes je a ten musí na slovo poslechnout. Pokud pán neovládá svého psa slovem, tak by měl být na vodítku. Psů se nebojí, ale fakt nemám zapotřebí být špinavá pokud na mne začne radostí skákat. A můj syn má z psů respekt a velkých se bojí - aby ne, když jsou skoro větší než on. Takže volně pobíhající psi mě také vadí. U nás je problém, že do lesíka za sídlištěm chodím s dětma (i děcka samy) kdykoli a za jakéhokoli počasí. A také tam samozřejmě chodí pejskaři, kteří v lese pouštějí psi na volno. No, děti už dostaly výcvik, že si mají stoupnout k sobě a ani se nehnout, dokud je pes v dohledu - pak si jich většinou nevšímá. S malým psem to je tedy horší ☹

evaamy
autor
12. čer 2015

@mmmk děkuji za tip se sprejem s vůní.

petrasipkova1
12. čer 2015

Myslim, že nic jiného, než na to ty lidi pěkně zostra upozornit, nejlépe ještě třeba na veřejném místě s lidma, a doufat, že jim to dojde dříve či později. Rozhodně se nenechám uzurpovávat, navíc až bude okolo nás běhat i malá, bát se, že po ní nějaký pes skočí, navíc mít na vodítku toho našeho a nevědět koho hlídat dřív, já svým psem nikoho neobtěžuji, tak nenechám ani nás 😀

petrasipkova1
12. čer 2015

@konidana No jasně, takový mi taky nevadí, ale asi tady není řeč o psech co jsou na volno u svého pána, který hvízdne a má psa u nohy, takových jsem zatím potkala jako šafránu 😒

evaamy
autor
12. čer 2015

napsala jsem na městskou policii, jestli by sem nezačali jezdit..

korouhvicka
12. čer 2015

No tak já mám taky psa (jack russell terier) a bojí se psů, ale nechávám jí ať si to vyřídí s nima sama. Protože poznám, kdy ten pes si jde naší pipinu očuchat a který by jí chtěl napadnout. Nechci se zastávat velkých psů, ale většina páničků ví, že i kdyby na ně pes vyjel, tak ten jeho nic neudělá. Ale jsou i smutné případy a chápu, že se to snažíte řešit. Já jsem to vzdala a když je pes agresivní, tak já jsem hodně agresivní na toho páníčka 😀 Myslím, že policie to nevyřeší a když jo, tak zakážou v parku pobýhání psů na volno na dobro a to je na nic. :( U nás to takhle udělali a nechápu, že ani brzo ráno nebo pozdě večer to nepovolí.

konidana
12. čer 2015

@petrasipkova1 no já takový znám taky asi jen 3, z toho 2 jsou našich kamarádů. Ale fakt jsem u nás jednoho(tedy byli dva) psy s pánem potkala🙂. Kéž by jich bylo víc (těch zodpovědných pejskařů)

@korouhvicka právě že i ráno, nebo v podvečer, nebo i v dešti, se tam mohou krom volně pobíhajících psů vyskytnout např. děti. To pak ty lidi koukaj tak, jako že co tam děláme?, oni mysleli že v lese v dešti nikdo nebude.

roozenka
12. čer 2015

@evaamy Bohuzel, pokud narazis na vola /panicka/, co jako v klidu k tobe prijde a ze jeho pes nic nedela, pak bych mu neco rekla. Ja mam velkeho psa a posloucha, pokud utece k nejakemu psovi, okamzite zasahnu a dostane na pr.., kort , kdyz vidim nebo slysim, ze druha strana se boji nebo zada o odvolani a jeste se omluvim. Je to o lidech, bohuzel. ☹ Muzes si stezovat na Mestske policii, ale kazde mesto ma jine vyhlasky, pokud tam maji psi povoleno bez voditka, pak to zalezi na domluve s majitelem psa.

roozenka
12. čer 2015

@mmmk Se sprejem opatrne, pes po tobe muze vystartovat a pak i panicek.

martinkaalesek
12. čer 2015

Chybou je vzit psa na ruku, to je asi zaklad pro Tebe. Ikdyz je pak agresivni, Ty ho mas na voditku. Nemuzes si dovolit, aby Te napadl cizi pes, protoze ho mas v ruce a Ty se pak nepostaras o dite. Ale to je vesmes Tva vec 😉
Na volne pobihajici psy nejaky spray, staci voda v rozprasovaci.

Mam psa, velkyho. Ikdyz poslechne na slovo, ma na krku elektricky obojek. Nemohla jsem si dovolit mit kocar a psa na volno bez 100% jistoty. Jsme na vesnici, nedaleko Prahy, cili vsichni rano odjedou, vecer se vraci. Pres den by tady psa clovek pohledal. Ale i tak pro me je to psychicka jistota.
Napadeny byl uz nescetnekrat, nosim s sebou paralyzer, nedavno jsem ho uz vyndavala a odjistovala, kdyz se rvali s Brazilskou filou.
Uz nemam dite v kocare a sama s nim a psem ted nechodim. Mame tady par lidi, kteri maji psy, velke psy a to ze je neposlouchaji absolutne neresi. Jednoho pana s jeho "treba se nepokousou" fakt miluju!!!

korouhvicka
12. čer 2015

@konidana No tak já myslím třeba v 6:30 a nebo v 21:00, kdy chodím se psem. Ale to je prostě bohužel o lidech. Já jsem sice máma, ale považuju se i za mámu svý fenky, miluju jí jako svoje dítě. A bohužel se i někdy pohádám s nákou maminkou, která pustí dítě na hřiště, ale ono je to psí hriště a to si nevšimla a pak na mě řve, že tam jdu se psem trénovat 😀 v tomhle případě se neznám.

mantaray
12. čer 2015

Sprej muze vitr zavat jinym smerem a mas ho v ocich ty,nedej boze mimo. Ja mam u sebe paralyzer, ale mam psa, ktery se o sebe postara i kdyz uz ma svuj vek. Koupila jsem si ho, kdyz jsem otehotnela presne kvuli tomuhle problemu. Nasla bych si vyhlasku vaseho mesta, cloveka upozornila a pokud by to nepomohlo, situaci bych se pokusila natocit na telefon a zavolat m. policii

martinkaalesek
12. čer 2015

@evaamy jo a pokud mas psa na voditku, nejlepe jeste u nohy, meli by vam ostatni psi dat absolutni pokoj. Ze to nedelaj je opet vec jina ☹ pokud se lidi domluvi, psi jsou spolu ok, ze si pohrajou, fajn... Ale miluju, kdyz muj pes ma povel a pribehne jiny a jeho panicek se tvari jak buh pomsty, kdyz chci aby si psa odvolal

petrasipkova1
12. čer 2015

@martinkaalesek no právě vidíš i tady je pár maminek a každá máme svůj přístup, jako aby došlo ke rvačce mezi psy, tak to je můj konec, rozhodně nejsem zvědavá na lítání péo veterině a ošetřování ran, minulého psa kousnul nějaký vlčák do slabin a byla z toho pěkná polízanice za x tisíc a to fakt teď nemám za potřebí, protože naše holčička je jako naše dítě, proto jí bráním, nechci aby jí nněkdo ublížil a jako pustit jí ať si to spolu vyřídí, to by\ch nikdy nedopustila já ani manžel. Ano, mám psa na vodítku, u nohy a stejně si obří psi dovolí dojít až k nám a páníčka to vůbec nevzrušuje, i když na něj volám. 😒

chroustinka
12. čer 2015

mam dva psy a dve deti a jde to, akorat si clovek na te vychajde neodpocine 🙂 pac porad nekoho hlida navic kdyz jdou kazdy jinym smerem 🙂
jeden kocar a jeden pes to je jeste pohodicka, v prve rade bych psa vubec nebrala do naruce, na kratko u nohy a proste jit nestresovat ten pes to vyciti jak ten vas tak ten cizi a obvykle na sebe upoutate jeste vice pozornosti nez kdyby jste za stekotu proste prosli.
v pripade takhle maleho psa bych to bud resila vencenim rano, nebo strcila psa do kose dolu do kocaru a jela nekam dal od domu kde neni takova koncentrace psu - ja sama chodim rano nez jdu do prace s obema psama bez deti - ty jsou zatim doma s manzelem. odpoledne vetsinou vencim ja s jednim nebo obema detmy oba psy (na volno s nahubkem, privolatelni ac jsou biglove tak jsou docela dobre). vecer uz venci manzel nez jde spat.

jak dite vyroste a nebudete ho mit v kocaru budete to mit horsi tak bych se na to pripravila a zkusila si nejakou metodu venceni nacvicit.

petrasipkova1
12. čer 2015

@korouhvicka no jo, ale na to nejsem třeba zvědavá na nějaké kecy ten náš pes nic nedělá, to ať si strčí za klobouk, už jenom to že neposlechne znamená, že si s ním nemůže být nikdy jistý v ničem protože je neodvolatelný v případě problému. Nehodlám riskovat zdraví dětí ani psa. Pokud nic nedělá, tak ať ho nejdřív vychová a pak ho pouští, ale ať je vždy přivolatelný. 😉

petrasipkova1
12. čer 2015

@chroustinka jako že člověk co dělá vše dobře má uhýbat těm grázlíkům ? to snad ne 😉 , to se pak nikdy nic přeci nezlepší. Jako že budu chodit na procházky ještě v noční košili po tmě, abych náhodou nepotkala někoho kdo si myslí, že může všechny omezovat a že mu patří celý svět. 😉

korouhvicka
12. čer 2015

@petrasipkova1 JJ, to je prostě problém nás, co máme malé psy. :( Ty velký mu prokousnou hrdlo a je konec. Jako to máš i s hovnama. Někteří lidé nejsou schopni po psovi uklidit. To je v mentalitě lidí :(

mantaray
12. čer 2015

Je to hlavne v nedodrzovani vyhlasek, maly kontrole a pokutovani a v bezohlednosti lidi, ktera prameni z toho, ze je za to nikdy nikdo nepotrestal. Jedna mastna pokuta a uz by si to rozmysleli...

frufrunka
12. čer 2015

Ten tip se sprejem od @mmmk se mi moc líbí! A páníček nemá co startovat, cizí pes nás nemá co obtěžovat je. Moje zkušenost poslední dobou je taková, že se setkávám dost často s potetovanými ocvokovanými páníčky v kožených budnách a s dredy na hlavě a pitbulem, rotvajlerem, cane corso nebo něčím podobným navolno. Ovšem tihle páníčci patří k nejohleduplnějším, jak mě vidí s kočárem a dětmi, psa okamžitě zavolají, ten hned poslechne a oni ho i většinou připnou na vodítko, ačkoliv je vidět, že by to vůbec nebylo potřeba, že to dělají spíš jen z ohleduplnosti. Ta samá skupina lidí mi často pomůže s kočárem do vlaku, otevřou dveře... prostě jsou naprosto bezproblémoví a naopak by mohli jít příkladem jiným. Průšvih jsou pak "rádobypejskaři", kdy panička na hafana fyzicky absolutně nestačí a buď jen mává rukama a vřeští, že on nic nedělá (do "on nic nedělá" se počítá i moje zatlapané oblečení a uslintaný kočár) a nebo ječí "Kingu, notak, pocem, Kingu, k noze! Neslyšel jsi, co jsem ti říkala? Ty neposloucháš! Tak pojď a nech paní na pokoji!" Myslím, že my tady s tím neuděláme nic a rad taky moc není. Až na ten sprej - to by myslím mohlo pomoci, když páníčci jsou hluší a jejich psi nezvladatelní. Když jsem kdysi odnaučovávala krást mého psa ze stolu, pomohla i dětská vodní pistolka, ale to je asi moc slabý kalibr, obávám se, že by to bylo spíš na škodu než k užitku. Ta voňavka je ale super! 🙂

chroustinka
12. čer 2015

@petrasipkova1 ja se radsi vyhnu problemove situaci tim ze budu se psem chodit tam kde je nejmensi pravdepodobnost ze potkam nejakeho "otravu", nebo si psa vychovam, nebo holt budu tyhle konfrotacni situace dnes a denne resit, kazdy at si z toho vybere jak je mu libo 🙂

ja jen rikam ze to jde i s vice psy (loveckeho plemene coz taky samo o sobe neni vzor poslusnosti) a vice detmi

chroustinka
12. čer 2015

@petrasipkova1 a brat ze strachu psa do naruci nepovazuju za spravne reseni 🙂 to vam rekne kazdy kynolog, kazda prirucka i pro uplne zacatecniky

jana0607
12. čer 2015

@chroustinka 1. si myslím, že tohle není řešení , už tak se snažím a přijde mi to jako úlet a za 2. to nejde úplně vždycky přece, ne? Zvlášť ve městě, což vzhledem k tomu, že jsi z Brna mě tento názor překvapuje. Třeba včera jsme vyšli z garáže a z ničeho nic před nama stál velký pes bez náhubku a bez pána...ten došel až později. Člověk někdy ani prostě nemá šanci zareagovat a předejít tomu.
A je sice pravda, že vzít psa do náruče není dobré, ale je tam zase ale. Když vidím, že k nám letí velký pes s náhubkem neřeším... a to i přes to, že už našeho psa několik psů takto napadlo. Chytnu i velkého psa za obojek a snažím se je oddělit než přijde pán. Ale když k nám letí pes bez náhubku? To jako mám čekat jestli mi ho ten velký pes před očima neroztrhá??? To jako fakt???? 😕 😕

evaamy
autor
12. čer 2015

@chroustinka já vím, že se to nemá, ale když jsem psa nechala na zemi a ten druhej ho očichával, tak ten můj vystartoval a porvali se. toto už nechci riskovat. já vím, že je to můj problém, že mám takového psa, ale CO s ním mám dělat? jak mu mám vysvětlit, at se nebojí?

jana0607
12. čer 2015

@evaamy Já si myslím, že to, že se tomu snažíš předejít je super. Jako nechápu proč by komukoliv mělo být do toho proč a navíc zvlášť když upozorníš majitele ať si svého psa zavolají, že nechceš, aby došlo ke konfliktu. Tak normální člověk si odvolá psa a ten poslechne, ale bohužel většina majitelů psa se ohradí, že jejich pes nic nedělá, ale ne každému se přece líbí, že k nim jde cizí pes. A to je přesně to co mi vadí, že si lidi ty zvířata nehlídají. Náš pes všechny ignoruje, kočárky obchází a děti taky, ale když vidím cizího psa, svého si hned volám i když vidím maminku, že se jí nelíbí, že mám psa na volno, tak si ho zavolám k sobě a projdu se psem u nohy. To snad není problém, ne? Ano je, to by totiž ty lidi museli být víc empatičtější a nemyslet jenom na sebe. 😠

sabuse1
12. čer 2015

ono by se to vlastně dalo brát i z druhé strany, když už všichni ti co nechají psa běžet s tím,že je hodný a neublíží jak může ten dotyčný vědět,že neublíží ten kterého mám na vodítku? Manželův strejda si vzal pitbula od jednoho kluka co ho rok trénoval na bojování se psy, byl na ně pak úplně vysazený, nemohl se s žádným potkat, okamžitě po něm šel, celý život chodil na vodítku a jednou prokousl nohu vlčákovi co byl navolno a běžel k němu...majitel pak nemohl vůbec nic, měl si svého psa hlídat. Prostě pořád jsou to "jen" zvířata, nikdy nevíme co se jim nebude líbit, většině psů vadí i dětská odrážedla jak to rachtá, nejednou se tady stalo,že se nějáký pes hnal za dítětem protože ho to štvalo...jsem na to fakt už úplně alergická a to nejen kvůli tomu našemu strašpytlovi