Vánoce a návštěva u rodičů. Jaký na to máte názor?

dura175
16. pro 2020

Chtěla bych znát názor zdejších uživatelek na následující situaci.
S podzimem jsme s manželem omezili kontakty kvůli koroně. V práci důsledně nosíme roušky a kancelář máme oba pro sebe. S manželovými rodiči jsme se od září viděli pouze venku, v rouškách. S mými rodiči jsem se od září viděla 3x na hodinu a opět v roušce. A teď zásadní dilema - Vánoce. Chtěla bych jet k rodičům na 2 dny a muž je proti. On chce zrušit i sváteční oběd u jeho rodičů a chce být celé svátky zavřený doma. A nevím, zda si tedy tu návštěvu u našich prosadit nebo ne. Kromě rodičů bychom se viděli i s mojí sestrou a její rodinou, což muž vnímá jako obrovské riziko (děcka chodí do školy, švagr jezdí po stavbách). Já si prostě nedokážu představit, že ani na Vánoce nebudu u rodičů, ale zase nechci vnášet zbytečný tlak mezi mě a manžela.

lpch
16. pro 2020

@dura175 jdete na antigenni testy, na ty bezplatne se uz mozna vcas nedostanete, ale na ty placene nejspise ano. Jeden stoji cca 350 a zjistite tak, jestli rodice muzete ohrozit nebo ne

leniczka23
16. pro 2020

Přesně tak jak píše @lpch . Řekni manželovi že uděláte kompromis, půjdete, ale až po testech ať máte jistotu.

kamusek
16. pro 2020

Předpokládám, že rodiče jsou v ohrožené skupině kvůli věku. Já s manželem chodila jen do práce (já mám sama kancelář, on nosil poctivě roušky, používal desinfekci) a stejně se nakazil a pak následně i mě a syna. A nepomohlo ani to, že jinak jsme vše dodržovali a chodili fakt jen do práce a na nutný nákup. Teď už zastávám názoru, že nic se nemá přehánět. Šla bych na test, pro klid duše, a jinak pokud rodiče normálně fungují a nejsou jen zavření doma, tak to stejně mohou chytnout někde jinde a ani né od vás.

aneta15
16. pro 2020

Tak já spíš pochopila, že se manžel nebojí, že někoho nakazí ale že se nakazí on. Já jsem s rodinou celou dobu normálně v kontaktu. S rodiči se vidím tak 3x týdne. Přijde mi přehnané, že si rodiče viděla v září venku s rouškou.

te_reza
16. pro 2020

Budem se normálně navštěvovat

aneta15
16. pro 2020

@leniczka23 ale on se nebojí, že nakazí rodiče. Boji se, že rodina jeho ženy nakazí je.

leniczka23
16. pro 2020

@aneta15 aha🤦

te_reza
16. pro 2020

@aneta15 taková trochu paranoia bych řekla

leniczka23
16. pro 2020

Tak já znovu odpovídám, špatně jsem to pochopila a možná mě ani napadlo, že někdo vmproduktivnim věku může být takhle psycho.. Kolik je manželovi že se takhle boji? Je nějak nemocný? To jako budete zavření doma další třeba rok?
Já bych to tedy nerespektovala a za rodiči normálně jela i kdyby to mělo znamenat že on zůstane doma. A to já bych si pak ještě rypla, a pěkně začala kašlat až bych přijela domů.🤣
Tohle je strašný, uvědomuje si jak dlouho tu rodiče ještě budou? Tahle separace od vnoučat, dětí má na jejich psychiku podle mě hodně negativní dopady. Nedej se, pokud cítíš že bys je chtěla vidět tak jdi.

dura175
autor
16. pro 2020

Ano, manžel se bojí, že se nakazí nebo že se nakazím já. Nechce za žádnou cenu do karantény a navíc je hypochondr, takže příznaky covidu má permanentně od března... Mně už to taky přijde přehnané, ale nechci opakovat situaci ze srpna, kdy byl na mě opravdu hodně naštvaný, protože jsem jela na 2 dny za kamarádkou.

lachtanice86
16. pro 2020

Neumím si představit nevidět rodiče ani na Vánoce. Ale my to neprozivame a žijeme normálně jak jen to jde. Vidame se s rodinou a ja vidam další maminky s dětmi, chodíme ven, na nákupy i na nákupy dárků, manžel do prace..

te_reza
16. pro 2020

@dura175 promiň, ale asi bych ho poslala do prdele. Jako úplně se odriznout od světa jenom proto, že on je na hlavu🤦‍♀️

leniczka23
16. pro 2020

@dura175 já bych si to nenechala líbit, vždyť omezuje tvoji svobodu. Když je posra*ej on, tak ať si je zalezlej, ale aby to vyžadoval po tobě🤦

dura175
autor
16. pro 2020

@leniczka23 Manželovi je 31 a je velký analytik a tvůrce všech možných variant různých situací a taky pesimista. On se hodně upíná na očkování a prý dokud nebudeme očkovaní, budeme zavření doma.

lachtanice86
16. pro 2020

@dura175 aha takže on je tak trochu na hlavu, hypochondrie je nemoc, at s tim začne něco dělat.

te_reza
16. pro 2020

@dura175 no tvl a to jste se doma ještě nezabili? Já už bych byla fuč 😀

leniczka23
16. pro 2020

@dura175 no, tak ať si doma dělá výpočty a ty normálně žij..fakt..

lachtanice86
16. pro 2020

@dura175 a tobe nevadí že omezuje tvou svobodu? Ze ti diktuje co mas a co nemáš dělat? Že se nesmíš vidět s rodinou? A ze te tlačí do očkování?

aneta15
16. pro 2020

@dura175 u nás je to spíš naopak. Já jsem trochu víc zodpovědnější než manžel ale chování tvého manžela není úplně standartní. Jako opatrnost ano ale tohle mi přijde už trochu na psychiatra 😉 můj muž také dělá na stavbách a máme tři děti takže mi jsme taky časovaná bomba 😂. Když byla ta první vlna tak jsme trochu omezili styky s mojí babičkou 80 let ale ona byla tak nešťastná, že tam chodíme pořád. Jen když vidím, že mají děti rýmu tak vynecháme. Já bych za rodiči jela klidně 25 nebo 26 ale rozhodně bych si nenechala zakazovat vidět svou rodinu, když oni o to stojí a ty je chceš vidět. Jinak já měla v práci kolegů hypochondra a těm měl i menstruační příznaky a rakovinu asi všeho během týdne 😂😂😂 takže to trochu chápu

michaela666
16. pro 2020

Neumím si představit nevidět rodinu o Vánocích, a to jsem jako těhotná omezila hodně kontaktů jenom na okruh rodiny. Manžel denně v práci v kontaktu se spoustou lidí...Jestli se tvůj muž cítí tak ohrožený, můžete jít na testy ( budete vědět, že od vás nikdo z rodiny nic nedostane) a manžel si vezme po dobu návštěvy roušku nebo respirátor. Moje sestra má taky takového přítele a je to fakt šílené...Jenom oni dva sami v baráku, když jdou do obchodu je úplně na prášky. Maximálně k jeho rodičům, kteří jsou taky zabarikádovaní doma. Jsem zvědavá jestli ji vůbec o svátcích uvidíme. Jasně být opatrný je v pořádku, ale tohle už je psycho.

Pokud nebudete očkovaní, budete sedět doma? To se těm nahoře povedlo vypláchnout hlavu spoustě lidem. Takhle se přece nedá žít...to bych si líbit nenechala.

germaine
Autor odpověď smazal
Zobraz
palja
16. pro 2020

My se normálně navštěvujeme. Mamka taky ještě chodí do práce, otec je v důchodu. Před vánoci tam pojedeme, chtějí nás vidět i my je.

snahnah
16. pro 2020

1. Rozvedla bych se s manželem.
2. Jela bych kam uznám za vhodné.

terezz29
16. pro 2020

@snahnah rozvod?!

veronikav31
16. pro 2020

my jsme se nepřestali navštěvovat.proč taky.chodí nám obě děti do školky,neteře do školky,školy..upřímně,měla jsem víc strach o švagra-byl na jaře na transplantaci ledvin, šel pak do práce a covid dostal, byl doma v karanténě,krom trochu zvýšené teploty,rýmy a kašle dobrý.u nás je to specifické tím,že dcerka má ještě 23.12 narozeniny a to,že by se s babičkami neviděla nepřipadá v úvahu.samozřejmě,že něco jiného by bylo,kdyby babičky byly nemocné,o tom žádná.ale když nikomu nic není,tak proč se omezovat.chodíme všude,neomezili jsme kontakty.za 1.by mě doma doma jeblo z dětí,za 2.nejsem zvyklá doma sedět jen tak pro nic za nic.krom toho,že se chráníte neznamená,že se nenakazí a ostatně i tvůj manžel může mít covid v sobě a nemusí mít žádné příznaky...

leniczka23
16. pro 2020

@terezz29 já z toho cítím nadsázku 😉

darinka84
16. pro 2020

@dura175 tohle si vůbec nedovedu představit... Jsem po šestinedělí, mamka nás normálně navštěvuje a pomáhá nám s dětmi. Nevidím důvod proč bych ji neměla vidět. Rodina je to jediné co pro ni má v životě smysl, je už sama.. A s druhými rodiči se taky stykame, byť tchán zrovna patří do rizikové skupiny. Ale jak říkal minulý víkend. Konečně si s někým můžu povykladat... Nikdo se doma nezavirame.. A žijeme normálně dal.. Ale i díky tomu, že se nedívám na televizi a nesledujeme zprávy. Lidi jsou zmagoreni.. Takže ja bych šla k rodičům sama... S takovým hypochondrem bych ja teda nemohla žít, omlouvám se za otevřenost 😪

aneta15
16. pro 2020

@dura175 ještě k tomu, že nechce do karantény. Z toho, co píšeš, jste v karanténě pořád, protože to, co prozivas je taková "soukromá karanténa".

nnnadja
16. pro 2020

To husté. Take bych poslala do zadele! My se celá rodina normálně stykame a o vánocích to nebude jinak.

snahnah
16. pro 2020

@terezz29 Jo, s magorem bych být nemohla. Rozdílný názor v zásadní věci. Buď je velmi omezen jeden nebo druhý a to není dobře.

vendelinka08
16. pro 2020

My se s rodinou stýkáme denně...jak jste si to nastavili, tak to máte, pokud tak funguje že už dlouho, nečekej, že manžel kvůli svátkům něco změní. Takže asi tak. Pokud se tak strašné bojíte, tak se nestykejte. Je mi vás svým způsobem líto.