Vana po císařském řezu. Kdy?

sviticihvezdicka1
1. bře 2024

Ahoj,
Kdy byste šli do vany a na jak cca dlouho?
3.3. V neděli budu přesně 6 týden po císaři. Jizvu mám zahojenou a vypadané vsechny stehy a žádné stroupky.
Zda ještě dva dny počkat.
Bolí me hrozně záda už nich nezabírá

sorboni30
1. bře 2024

@sviticihvezdicka1 pokud je to císař, šla bych. Kdybych rodila normálně, počkala bych a raději bych sprchu..

rnika
1. bře 2024

Jestli je jizva zhojená, tak bych se nebála. Mě se po jednom císaři rozsklebovala a špatně srustala, to vím, že jsem čekala déle...

sviticihvezdicka1
autor
1. bře 2024

@sorboni30 Ano je to císař 🙂 momentálně ted jizva takto 🙂

lis6
2. bře 2024

Doktorka mi řekla že můžu i do bazénu

klovalka
2. bře 2024

spíš bych řešila, zda máš ještě očistky. Když se jizva hojí dobře, tak do vany/bazénu můžeš určitě za týdny, někdy i trochu dřív..

sviticihvezdicka1
autor
2. bře 2024

@klovalka samozřejmě ze ocistky už nemám od 3 týdne. Kdybych je mela tak mě vana nenapadne. Včera jsem na chvilku do vany vlezla 🙂

sorboni30
3. bře 2024

@sviticihvezdicka1 já mám jizvu s 32 ztehy a šla jsem do vany po 4 týdnech 😉 Máš ji hezkou tak zkus. Ale spíš bych si nepouštěla moc horkou vodu ať se ti nezatoči hlava. Přece jen tlak po porodu atd atd 🙏

sviticihvezdicka1
autor
3. bře 2024

@sorboni30 ve vaně jsem byla už v ten patek a dala jsem si vlažnou. Já v propouštěcí zprávě ani nemám napsáno kolik stehů 😀. Jen vim než jsem šla na sál tak volali na transfúzní ze potřebují nakrmit moji krevní skupinu. Cely těhotenství jsme mela nizkej hemoglobin a to dost. Takže i v době šestinedělí se mi kolikrát zamotal a hlava.

sorboni30
4. bře 2024

@sviticihvezdicka1 tak já tu jizvu o které jsem psala nemám po císaři, ale po něčem jiném 🤭 Teď jsem rodila přirozeně malou.. Tak se opatruj 😉

pampelina18
4. bře 2024

@sviticihvezdicka1 šla jsem 14dni po CS... A po 6 týdnech si dávám vanu každý den...