V noci se budí na čůrání, ale už neusne

hankaaa90
30. zář 2018

Cauky zkusene maminky, syn nechce curat do pleny, naucil se na nocnik pres den, ale ted mu zacala vadit plena i na noc . Super! Jenze chodi spat v 9 , vycura se o pul, pak je fakt, ze ke schopny vypit i cely hrnicek caje, uz jsem mu zacala davat i obyc.vodu s tim, ze ji nevypije tolik, ale prd. No a k problemu, v pet hodin se vzbudi s tim, ze se mu chce curat, jenze v pet rano uz proste potom neusne . Vcera jsem ho dala curat naposledy o pul 8 a vzbudil se mi na curani ve 2 v noci, posadila jsem ho na nocnik a pan se uplne probudil a usl o ctvrt na 6 k ranu .. prosim poradte, co se da delat . Jeho spani je kriticke a strasne slabe, vse ho vzbudi . Dekuju moc moc

hanka8013
30. zář 2018

@hankaaa90 dobry den. A co ho zkusit dat pred pulnoci vycurat, v polospanku ho vzit, posadit na nocnik na vycurani a vratit do postylky? Nevecekat az se na curani vzbudi sam.... Syn ma tak do jedne v noci tuzsi spani, takze se vlastne poradne nevzbudil, jen se vycural a spal dal...

hankaaa90
autor
30. zář 2018

@hanka8013 vyzkousim . Mi prijde, ze on nema hodiny, kdy ma tvrdsi spani , prijde mi, ze ma jen to slabe, ale zkusim to , jak rikate. Dekuju

mandala
30. zář 2018

@hankaaa90 Dělala jsem stejně, jako je v prvním příspěvku, než jsem šla spát, dala jsem vyčůrat a hodně omezila pití... Někdy vydržely do rána, někdy ne... Jinak tohle jsou prostě boje, nezbývá než vydržet, zase bud ráda, že nechce plínu, držím pěsti😉

popelka1984
30. zář 2018

Když jsem syna učila bez plen tak kolem půlnoci jsem ho posadila ve spánku na nočník a ten jsem dala do postele aby z ní nemusel vylejzat. Dávala jsem ho kolem té půlnoci proto aby bylo do rána dost času dále usnout kdyby se náhodou probudil. Vždycky ale okamžitě usnul, to bylo bez problémů.

merope
30. zář 2018

Nevím, jak máš staré dítě - ale nespí třeba déle odpoledne, že by mu ten spánek už opravdu stačil? Vím, že dost dětí bez problémů kolem té páté-šesté ranní prostě vstává (když spí více přes den). A 7 hodin v kuse bez návštěvy toalety - to se i mně děje spíše výjimečně 🙂. Ale já chodila v noci na záchod, co pamatuji (resp. od toho, co jsem se v noci přestala počůrávat 🙂 ). Buď ráda, že to v noci zvládá "bez nehod", já s nimi měla problémy (občas) ještě v první třídě a bylo mi to samotné už blbé, pokoušela jsem se to utajovat před rodiči tuším i docela absurdními způsoby, naši mě prostě v noci chodili budit a tak.

hankaaa90
autor
1. říj 2018

@merope dva roky jsou mu, mel je v srpnu. Pres odpoledne spi od dvanacti, nebo jedne do tri ... jooo jsem rada, ale takhle brzy nevstavaji ani slepice 😂

hankaaa90
autor
1. říj 2018

@popelka1984
@mandala
@hanka8013 takze pro vsechny, vcera sel curat o pul 9 , ale odbourala jsem mu trosku vic caj... o pul 12 to s nim zkousel tatinek, ze ho vysadil, nebudil ho, proste ho jen vzal, sundal mu kalhoty na spani a cekal, Tomasek zacal tak brecet, ze jsem do toho pokoje pribehla i ja 😂 a nevycural se, pak jsem to s nim zkusila ja jeste v 1 a taky strasny brek a tez bebnoz vysledku no a pak uz mi ho bylo lito, tak jsem ho nechala proste spat a vzbudil se o pul 8... tak nevim ...

merope
1. říj 2018

@hankaaa90 Tak asi nemusel - možná pokud vypije více čaje, zkusit dát na záchod, pokud pije méně, tak nedávat vůbec. Ale stejně - ve dvou letech bez plínek i v noci... a co se týče toho buzení - synovec vstává v 6 standardně (první třída ve škole, v neděli!!) a jediné, co se tedy dá je, že si najde "oběť" a ta ho dokáže přesvědčit, že zatím nevzbudí zbytek. V neděli jsem tam byla na návštěvě ... 🙂. V sedm už byl skoro po snídani (v 6:45 přišla i neteř) a že to či ono nemá chodit říkat mámě, to jsem musela říct několikrát 🙂. Ano, aspoň jednu noc se vyspala 😀.

hankaaa90
autor
2. říj 2018

@merope on prave vstaval nebo uz se naucil vstavat v osm , sedm, pul 8 , kdyz mu nevadilo, ze cural do pleny ... no a dneska vstaval o pul 8, protoze jsem mu asi prisla na ten tvrdsi spanek, o trictvrte na dve jsem ho byla zkusit vysadit a bez probuzeni se vycural a pak jsem ho polozila a spal dal 😂 snad je to ta hodina opravdu 😄 protize jsem schopna si takhle davat denne budika, jen abych nevstavala tak brzy ... vim, ze synivec ale taky vstaval strasne brzo, ale tomu stacilo pustit tv a byl klid a maminka mohla spat dal, taky zalezi na veku, mu byly tak ctyri, pet😂

merope
2. říj 2018

@hankaaa90 Tak to gratuluji! Vstát jednou za noc (i na budík) a mít jistotu spánku až do rána, to je nádherné. Později se děti už umí zabavit samy (ale stejně u toho často rodiče vzbudí 🙂 ), ono taky záleží na situaci. Jedna neteř se ráno zabavit umí - sestra chodí z práce typicky kolem druhé noční (večerní směny do půlnoci a pak ještě uklidit provozovnu...) - tak co jí zbylo, tatínek tak max dá snídani a pustí pohádku.