V čem na svatbu?

tlapka77
28. srp 2015

Ahoj holky, myslíte, že vadí jít na svatbu v černých kalhotách (trošičku váhám, zda jsou vyloženě společenské, ale kupovala jsem je v Marks and Spencer a tam nevedou tepláky, tak doufám, že jo 😀 ) a k tomu třeba černý svetřík + béžové lodičky a nějaké psaníčko tomu do barvy? Přeci jen svatba je jedenkrát za x let a nechce se mi "vyhazovat" peníze za drahé šaty a ani na ně nemám hezkou postavu a nohy...

tlapka77
autor
28. srp 2015

Ještě pro usřesnění, zde je odkaz na ty kalhoty http://www.marksandspencer.com/buttonsafe-cotto...
Moje představa společenských kalhot jsou takové ty z umělého materiálu, ve kterých se člověk paří, tyhle jsou naproti tomu z bavlny + elastan.

nellilie
28. srp 2015

Já myslím že nevadí, přece svatebčanky nemusí chodit jen v šatech a sukních🙂 Zkus se do toho obléct před zrcadlem a vyhodnotit🙂 Taky teď půjdu na svatbu a nevím co na sebe, ve spoustě věcí co jsem oblékla si připadám podivně nebo mi nejsou:D Kamarádka třeba vnímá vlastní postavu negativně a přitom je to hezká štíhlá holka🙂

shine2015
28. srp 2015

V černých kalhotách a černém svetriku bych na svatbu nesla.....to mi přijde na svatbu dost mimo 😀 když už černé kalhoty,tak veselý vršek - svetle barvy.....nebo mrknout na bazar a vzít si nějaké šaty co nejsou drahé ale hodí se.....tvojhe šaty a postavu nikdo moc resoit nebude, pokud neprijdes v černé 😀 a nebo se poptej kamosek zda něco nemají.....

tlapka77
autor
28. srp 2015

Právě ty kalhoty díky tomu materiálu (asi nějaký můj blok, nevím proč, váhám, jestli zařadit do společenských nebo do lepších klasických) 😖 A trochu bojuji s tím být v černém, zároveň bych to trochu rozbila tou béžovou....snad 🙂

shine2015
28. srp 2015

@tlapka77 béžovou to rozbijes pokud jediná černá barva budou kalhoty....pokud si vezmes pouze kalhoty, OK....ale když k tomu přidává černou kabelu, svetrik atd bude to na svatbu podle mě divné.....

tlapka77
autor
28. srp 2015

@shine2015 Nemám zrovna hezkou postavu, takže jen tak nějaké šaty mi nejsou, sedí mně vždy jedny z mála a samozřejmě, že většinou ty nejdražší, co mají. Ve výsledku se v nich ani necítím...Půjdu zítra mrknout po nějaké světlé veselejší halence, ale jako záložní plán bych potřebovala mít něco takového...kdyby náhodou.

kacca11
28. srp 2015

Mne to teda připadá nevhodné. Pkud vahas nad stylem kalhot, tak společenské nejspis nebudou. Navíc černé kalhotya černý vršek, to je spíš na pohřeb než na svatbu.

Doporučuji si šaty (nebo jiný společenský oděv) pořídit, nemusí být drahe, ale je to základ šatníku a když chytré vyberes, vyuzijes je na spoustu příležitostí a nebudeš tohle řešit každých pár měsíců.

shine2015
28. srp 2015

@tlapka77 já si myslím,že to mas spíš v sobě....i na silnější postavu se hodí pěkně barevné sladěné oblečení a častokrát to vypadá lip než černá 😉

tlapka77
autor
28. srp 2015

@kacca11 On je právě problém v tom, že jsem byla před 2 týdny na jedné svatbě, kde jsem měla myslím hezké šaty, barevné, ale bohužel to již nemůžu zrecyklovat na další, protože tam budou téměř ti samí lidé 😒

tlapka77
autor
28. srp 2015

@kacca11 S těmi kalhoty, kupovala jsem je s tím, že si je na tu svatbu vezmu a jak říkám, jsuo kupovaný ve Spencerovi, kde přeci jen předpokládám, že to nebudou nějaké kapsáče...viz ta fotka.

kacca11
28. srp 2015

@tlapka77 i ve spencerovi mají neformální oblečení.

tlapka77
autor
28. srp 2015

Tak to jste mi moc nedodaly 😒

shine2015
28. srp 2015

@tlapka77 pořad lepší recyklovat šaty než jít v cerne

nellilie
28. srp 2015

Já nic proti černé na svatbě nic nemám:D Asi jsem divná 🙂 A ty kalhoty mi přijdou fajn🙂 Každý se cítí dobře v něčem jiném. Známý mi dorazil na svatbu oděn jako na výpravu:D To sice nepovažuju za vhodný oděv, ale pohoršovat se nad tím nebudu:D

michaela_2
28. srp 2015

@tlapka77 Černá a bílá by se na svatbě měla přenechat ženichovi a nevěstě 😉 . Navíc si to vezmi tak, že pokud by se do černé oblékli všichni svatebčané, tak novomanželé budou mít fotografie z vlastní svatby ve stylu - pohřeb.
Pokud už mě jednou někdo pozve a platí za mě jídlo, pití a zábavu, nepokládám za tak obtěžující, vhodně se na to obléknout ( toliko k některým komentářům výše 🙂). A ohledně té postavy ti moc nerozumím, kamarádka má hodně silné nohy a větší zadek a největší šmrnc má ve splývavých šatech antického stylu, splývavé sukni nebo nějaké delší tunice. 🙂 Rozhodně v tom vypadá lépe, než v kalhotách. Tak zvol šaty delšího střihu - a nemusí být drahé značkové, proč taky? V obchodech už je dnes takový výběr i za rozumné ceny 🙂.

kacca11
28. srp 2015

@michaela_2 souhlasím -)

yagga
28. srp 2015

Nechápu co máte proti černé. Když vám na svatbu přijde někdo v černých šatech je to ok a když v černých kalhotách a svetříku je to špatně? Je snad každého věc jakou barvu preferuje.
A pokud máte barevné šaty ve kterých.jste byla někomu na svatbě tak si je klidně vezměte.. Pokud byměl někdo něco proti tak jim řekněte když ty šaty jsou ták pohodlné a vzdušné.... Doplňte co se hodí....
Vy se musíte cítit dobře.

michaela_2
28. srp 2015

@yagga Já bych si nevzala ani černé šaty 🙂. Jak jsem psala výše, černá a bílá se pro svatebčany nehodí, tak to prostě je. A zakladatelka chtěla znát názory, ne? Pokud by to brala stylem - bude mi fuk, kdo si o mě co myslí, tak by nejspíš nezakládala diskuzi. Každá tady píšeme pouze svůj pohled na věc 😉

yagga
28. srp 2015

Jo to určitě jen jsem se nesetkala s tím že se černá pro svatebčany nehodí. A mimochodem pánové mají jít tedy v čem když ne v černé. V dnešní době má chlap většinou jeden oblek páč se to tak často nenosí a to černý....
@michaela_2

michaela_2
28. srp 2015

@yagga Myslela jsem samozřejmě slečny/paní. Je pravda, že jsem to napsala obecně 🙂. Pánské obleky jsou většinou černé - ano 😀

yagga
28. srp 2015

@michaela_2 tak aspoň na něčem se shodneme 🙂

nellilie
28. srp 2015

Tak to zakladatelko hezky oživte a bude spokojenost po obou stranách:D

1velrybka
28. srp 2015

@tlapka77 Ahoj, ty kalhoty mi přijdou úplně v pohodě, ale nekombinovala bych to s tím černým svetříkem, pokud možno. A asi ani béžovou ne, spíš něco veselejšího, třeba červenou nebo prostě nějakou pěknou výraznou barvičku - nějakou halenku nebo tuniku....případně třeba ten svetřík na to, když nebude nic jiného, ale prostě navíc něco barevného, co to rozrazí. Nebo bych klidně vzala i ty šaty, co jsi měla nedávno, asi bych tak neřešila, že tam budou stejní lidé.

mandala
28. srp 2015

Kalhoty bych nechala + nějakou košili veselé barvičky - červenou, růžovou, zelenou... Já bych to zas tak nehrotila, pokud se nejedná o svatbu ve stylu Karla Goota 😀

zo_ja
28. srp 2015

Tak záleží, v jaký tam seš roli. Pokud nejseš z nejbližších (rodiny, svědci), tak černý kalhoty úplně v pohodě.
Jsem taky pro barevný vršek, něco veselšhího, bílou ponechat nevěstě. Béžové botky s psaníčkem klidně.