V čem a jak bydlíte a jak to financujete?

magdanaty
14. srp 2017

Ahoj holky, dělám si pro sebe takový malý průzkum, a tak by mě zajímalo, v čem a jak bydlíte a jak to financujete. Konkrétně mě zajímá, jestli bydlíte v bytě nebo v domě, ve vlastním nebo pronájmu a pokud ve vlastním, tak jestli máte hypotéku, zaplatili jste nemovitost z úspor, nebo třeba zdědili? My zatím bydlíme v pronajatém bytě, ale chceme vlastní baráček. Bohužel tady u nás je to všechno tak drahé, že když budeme platit hypo 20-25 tis do konce života, budeme ještě rádi...do jiné lokality nechceme hlavně kvůli rodině a práci...

zkrat
14. srp 2017

Bydlíme v rodinném domě společně s prarodiči kteří nám dům dali (čili jsem dům napůl podědila se sestrou ale ta mi svou polovinu dala a já dala polovinu domu kterou bude dědit po tátovi) čili hypotéku nemáme ale v budoucnu mít budeme neb bude potřeba jej celý zrekonstruovat a teď to nejde protože by babičce vadili cizí dělníci.

jitulina81
14. srp 2017

S partnerem jsme zrekonstruovali starsi dum. Ten zdedil po svem dedovi. Mame hypoteku na rekonstrukci. Ale jsme ve svem. 🙂 sla jsem za nim, k rodine to mam cca 35 km, do prace to budu mit 70.

verunkanatalka
14. srp 2017

Bydlíme v baráku kde v horním patře bydlí moje mamka s přítelem a dole máme byt my.Manžel dostal byt od rodičů který prodal.Za tyto peníze proběhla rekonstrukce baráku.Nyní veškeré opravy,dodělávky a věci na zahradu financujeme napůl s mamčou.

jaja01k
15. srp 2017

Bydlime ve vlastnim byte. Asi 2/3 jsme zaplatili z uspor, zbytek hypoteka, kterou uz nastesti mame splacenou. Z uspor jsme zaplatili i kompletni rekonstrukci.

pavlinar
15. srp 2017

Bydlíme v bytě ve městě, máme hypotéku o které píšeš :/ ale doufáme právě v to, že ceny nemovitostí rostou, a je to dobrá investice

anina32
15. srp 2017

Bydlíme ve starším domě, který manžel zdědil po rodičích, rekonstrukce nás vyšla asi 500tisíc,ale ty jsme měli našetřené.

lv
15. srp 2017

Samé domky, to bych si přála 🙂
Bydlíme v obecním bytě 3+1, budeme se stěhovat do 4+1, panelák, nic hrozného, pěkné sídliště, do centra kousek, vše blízko (poliklinika, obchody, příroda, samá hřiště). Nestěžuji si, jsou na tom lidé mnohem hůře.
Na hypotéku není, jsme s manželem oba nemocní, trošku lituji, že jsem si ji nevzala před lety na malý byt, tehdy jsem mohla.

drzticka81
15. srp 2017

Zijeme v byte ve stare zastavbe-byt koupili mi rodice (bydlela tu moje mamka s rodici)-babicka na doziti, ale ta uz neni schopna se o sebe postarat, je v domove duchodcu-byt mi tedy mamka darovala, je muj...rekonstrukci jsem hradila ze svych nasetrenych penez (nesahlo se tu na nic od konce druhe svetove)-takze me to stalo skoro veskere uspory......je to takove tri plus kk....ale jsem rada, ze nemam hypoteku....

verkaver
15. srp 2017

Bydlíme ve velkém dvougeneračním domě,nahoře my a dole mí rodiče,dvě samostatné oddělené bytové jednotky. Dům je rodičů,ale počítá se s přepisem na nás,čili jakoby ve vlastním 🙂 Proběhla rekonstrukce celého patra,na kterou jsme si vzali úvěr,ale dá se to, 3000,- na 20 let z toho 12 let už máme splacených.

misa357
15. srp 2017

Bydlíme a rekonstruujeme statek, který manžel koupil, než jsme se seznámili. Úvěr, ani hypotéku nemáme, takže ty detaily a drobnosti, co ještě chybí, už půjdou pomálu. Ale co je důležité máme, takže to nespěchá.Teď budeme zařizovat pokojík pro mini satana, tak mám po cca půlroční pauze co plánovat a vymýšlet 🙂

letadlo13
15. srp 2017

Máme domeček v dojezdu 30 km do Brna (když jede dálnice tak max půl hodinky, jelikož furt opravujou tak většinou trochu dýl). Koupili jsme to jako levnou ruinu. Přízemí je po totálce, krásně opravené a první patro čeká na novou střechu. Zvládáme výhradně svépomocí a peníze na to máme svoje. Protáčíme finance tak nějak "za pochodu". Právě zateplujeme. Jen zahrada tu je 5x5 metrů, takže nic moc. Ale jsme v Drahanské vrchovině kousek od Moravského krasu. Je to vesnička, kde je všechno, i hotel a restaurace, koupaliště, malá zoo, jízdárna, ekofarma, hřišť několik, školka/škola, louky, pole, les hned za barákem... tak je kam jít i bez zahrady. Ale stejně nejsem úplně spokojená, chybí mi ta zahrada, třeba časem. Ale taky nechci měnit lokalitu. Takže ani není možnost, nějak se tu stěhovat. Brala bych starý statek se zahradou, hodně místa... ale zase se člověku nechce zase začínat znovu s tou rekonstrukcí.
A to ještě máme u našich možnost bydlet na baráku jako kráva s parcelou 1800m, jenže nemůžeme jezdit 200 km do práce, tak je to pasé... to by byla nádhera, mít babičky po ruce... 🙂
@magdanaty co to máš za drahou lokalitu? A jaký barák máš v merku? Velkou vilu, nebo něco menšího.

magdanaty
autor
16. srp 2017

@letadlo13 Praha západ...stačit nám bude něco menšího, klidně půjdeme i do nějaké řadovky...ale i tak se moc pod 5 mil nedostaneme...

letadlo13
27. srp 2017

Jo, Praha je zoufalá, ale jinde to zase vyjde v porovnání cena domu/plat podobně. Za 5 mega je u nás barák jako blázen s pozemkem 2000 m a bazénem 😉 ale na hypošku 5 mega tu nedosáhne prakticky nikdo.

letadlo13
27. srp 2017

Kdybych to vzala kolem a kolem, tak my máme koncovou řadovku (starý domek, jižní Morava). A v hrozném stavu jsme to koupili za necelých 400 000,- teď se to ještě opravuje, až to bude mít opravené i patro, tak to bude asi za 1,5-2 miliony, protože to má jenom malou parcelu, cca 160m. A je to dneska už luxusní lokalita, rekreační oblast. To se asi posměješ té ceně, co? 😉