Tvrdé ručníky. Čím změkčit?

ester_ka
9. kvě 2022

Prosím o radu a zkušenosti, čím změkčit tvrdé ručníky...peru na 60, nepoužívám a nechci používat aviváž, sušičku nemám, žehlím... ručníky, osušky jak prkno, nesají, dřou,jsou prostě nekomfortně tvrdé....

mishka87
9. kvě 2022

@ester_ka já používám desinfekci na prádlo od Sanytolu a nesuším na slunci. Na sušáku je nenechávám přeschnout

mahev
9. kvě 2022

Žehlení ručníků se zásadně nedoporučuje. Při žehlení může dojít k nenávratnému poškození vláken, tedy jejich polámání. Díky žehlení ztrácí ručníky svou přirozenou savost.

ireniq
9. kvě 2022

@mishka87 muzu se zeptat, co to znamena nenechat preschnout? Preschnuti hlidam u veci, co chci zehlit, ale vsechno ostatni nechavam uschnout "uplne"...

michaela666
9. kvě 2022

Já občas přidám do pračky ocet, do přihrádky na aviváž. Ručníky jsou měkké a hezky sají. Neměli by se vůbec žehlit, tím ztrácí savost.

ester_ka
autor
9. kvě 2022

Aha,tak já žehlím jak blbec, kvůli dezinfekčnímu efektu...

michaela666
9. kvě 2022

@ester_ka Ten ti zajistí právě ocet. Zápachu se bát nemusíš, není to vůbec cítit. Peru tak i ložní prádlo a utěrky.

mishka87
9. kvě 2022

@ireniq já nevím, jak bych to popsala. Ty ručníky nejsou vlhké, ale ani moc suché. V zimě je to max 24 hodin. V létě stačí jedno odpoledne doma. Suším v chodbě, kde není moc teplo, jako třeba v obýváku.

vitezove
9. kvě 2022

@ester_ka no tak je jak blbec nežehli, ne? 😅. Raději je vyper na vyšší stupeň a nemusíš se s nimi tak crcat. 😉

mishka87
9. kvě 2022

@ester_ka já je peru na 60°C. Mám ještě starou pračku (13let), ale u nové pračky kolegyně na ručníky a povlečení používá parní program, který to vydesinfikuje. Jen má sušičku, tak nevím, jestli je prádlo měkké po vyprání párou

eva118
9. kvě 2022

Když nechám ručníky schnout na sušáku, tak jsou tvrdé, po sušičce jsou měkké, příjemné, po páře top měkké.

hojda
9. kvě 2022

@mishka87 To dělá sušička.

ester_ka
autor
10. kvě 2022

A nevíte, když zkusím páru,zda změknou dostatečně? Nebo už jsou na odpis a nic jim nepomůže 🤔

ester_ka
autor
10. kvě 2022

@eva118 a může se do páry dát i bílé bavlněné triko? Povlečení?

eva118
10. kvě 2022

@ester_ka Může. To, co snese sušičku snese i páru.

ma_cherie
10. kvě 2022

@ester_ka pokud nechceš sušičku, jediné měkké ručníky jsou ty bambusové. Místo aviváže dávám do prani ocet.

gbp
10. kvě 2022

@ma_cherie ten ocet bily nebo obyc nevadi? a kolik asi? diky

krisstina93
10. kvě 2022

Když ne aviváž, tak aspoň ocet. Určitě nezehlit. Jinak mě ručníky nejlíp dělá ta sušička, z ní jsou nádherně mekoucke, bez ni sem toho nikdy takhle nedosáhla.

ma_cherie
10. kvě 2022

@gbp dávám obyčejný, jiného mi přijde škoda 🙂 Mám pračku na 9kg a zhruba tak panáka. Od oka. Z prádla to cítit není

katerina1106
11. kvě 2022

Ručníky peru na 40, přidávám ocet a trošičku aviváže na vůni, a žehlit by mě je ani nenapadlo. Sušičku nemám, suším ve sklepě nebo venku. Jasně že nejsou nadýchané jako obláček, ale kůži nám taky nedřou 😀