Těhotná při studiu, máte zkušenost?

didima
28. led 2016

Ahoj,
studuji druhým rokem vyšší odbornou školu zdravotní a včera mi doktor potvrdil 6tt. Chtěla jsem se zeptat, zda máte nějaká zkušenosti s těhotenstvím při studiu. Zda se to dá zvládnout, zda budu muset školu přerušit a jestli je možnost si jipak dodělat. Mám 3 roky přítele po finanční stránce to zvládneme, byt máme svůj, ale přítel to ještě neví. Děti chtěl až dostuduji. Bohužel se to neplánovaně stalo teď, takže kdybyste měla nějaká z vás zkušenosti s oznámením neplánovaneho těhotenství, budu ráda.
Děkuji za odpověď 🙂

sarivojvodova
28. led 2016

@didima Ahoj já měla v září nastupovat na vysokou. Porodní asistentka. Střední zdravku má mm už za sebou. Rodim v červnu,takze asi nenastoupím. Budu kojit a miminko tě prostě potřebuje. Nenastoupím, když bude takhle malinká. Malou čekám s přítelem se kterým se bereme, finance taky dobré a být máme. Jsme na tom tedy stejně. Já malou počala přes antikoncepci. Nelitujeme, že ji budeme mít. Dobře si to rozmysli, ale já se toho Vzdala. Jestli budeš pokračovat držím ti palce! 🙂

veronikaks
28. led 2016

@didima Já studuji druhým rokem VOS.Začala jsem,když starší dceři byl rok.Před třemi měsíci se nám narodila druhá dcera-plánovaná (chtěli jsme s manželem děti takhle po sobě).Studuji dalkove a po druhém porodu jsem si zařídila individual. Zvládnout se to dá,mladší zatím beru s sebou,starší hlídá moje babička. Jiné hlídání nemáme. Samozřejmě nejvíc pomáhá manžel a když se potřebuji učit,tak i manželova maminka...Takže pokud máš vůli, silnou motivaci školu dokončit a podporu v partnerovi,zkusila bych to;)

tsasenka
28. led 2016

Já jsem otěhotněla na začátku druháku a tak nějak jsem dokončila bakaláře po 4 letech. Je to hrozně těžké, několikrát jsem s tím chtěla seknout, ale rodina mě nenechala. V podstatě manžel, rodiče a sestry mě "dokopaly" k tomu titulu. A jsem za to nakonec ráda, i když na tu dobu nevzpomínám ráda, malou jsem si tolik neužila. Ale pokud Ti zbývá jen rok, určo to zkus

didima
autor
28. led 2016

Asi to nějak zkusím vše zvládnout 🙂 Snad mě přítel podrží a nebude moc šílet 🙂

paulittav
28. led 2016

Já otěhotněla také neplánovaně, ještě když jsem studovala vejšku. Ale už jsem byla ve třetím ročníku, otěhotněla jsem v druhém semestru, takže jsem během těhotenství dodělávala bakuli a cca v 6.měsíci jsem dělala státnice..... záleží také jak těhotenství prožíváš, jestli Ti bude zle atd, to dopředu nezjistíš, já měla štěstí, že mi nic nebylo, nedovedu si představit, pořád zvracet .... chtěla jsem pak původně pokračovat ještě na další titul, ale nakonec jsem se rozhodla, že s miminkem už bych to nedávala, respektive by se mi nechtělo..... 🙂 přeju hodně štěstí 🙂

bbubble
28. led 2016

ahoj, ja studuji taky zdravotni fakultu - porodni asistentku. No uprimne, taky jsem puvodne chtela miminko jeste pri skole, no mame fakt hodne praxe, nocni smeny atd.. tak to jeste musim o rok odlozit. Jasne ze u tebe je situace jina, kdyz uz tehotna jsi - skus si zjistit konkretni podminky u vas na skole (dalkove studium, individualni plan,taky nevim jak to mate s praxi.. ). Myslim ze prednasky a cviceni nejsou problem, na tom se domluvit da, no praxi zrejme budes muset splnit.. No nejak to uz zvladnete, mimco je velka motivace 🙂

suzina08
29. led 2016

Taky bych se asi zeptala na škole, jestli by byla možnost nějakého individuálního plánu. Všechno záleží na tvém odhodlání tu školu dodělat a hlavně taky na tom, jak ti během těhotenství bude 😉 Ale určitě se to zvládnout dá. 🙂

balcanka
17. únor 2016

Holky nezvdávejte to 🙂! Měla jsem první dítě (naprosto neplánověně) v půlce páťáku na medicíně. Ve finále jsme byly v ročníku 3 takový "nezodpovědný diletantky" :D a šlo to. Sice se zaťatejma zubama, nervama v kýblu před státnicema a s velkou pomocí partnerů a babiček, ale všechny tři jsme to dorazily jenom s ročníkem o semestr rozloženym.
Obešla jsem si jednotlivý katedry a domluvila co šlo (individuální plány jako že jsem si třeba něco "nachodila" dopředu abych to stihla do porodu) a když se pak malej narodil, tak jsem zjistila, že jsem se těc 5 let učila fakt strašně neefektivně, protože co se ostatní učili tři měsíce jsem prostě musela sfouknout za výrazně míň času. V rámci jednoho povedenýho večírku na oslavu státnice z interny jsem otěhotněla znova, takže dcera se narodila 14 dnů po dodělání šesťáku :D :D :D.
Jediný co, že obě děti jsou poměrně dost urputný a tvrdohlavý, asi to pochytili v rámci těhotenství ode mě 🙂.
Takže se toho nebojte, přerušit nebo rozložit ročník se dá vždycky 🙂!