Svrab. Ano nebo ne?

10. srp 2023

Ahoj, prosím..jsem ve třetím měsíci těhotenství a poslední 3,4 dny mě silene svedi nohy..ale hrozne…dělají se mi pokaždé pupinky a z jich strupy..a mám hrozny strach ze svrabu i když nevím, kde bych ho vzala..🫣🫣

merope
10. srp 2023

Neškrábeš si to? Jinak tě může taky kousat ledacos.

1pomnenka
10. srp 2023

Obyčejné štípance

autor
10. srp 2023

@merope skrabu, hrozne to svedi…
Existuje nějaká mast nebo neco na to urputný svědění?

1pomnenka
10. srp 2023

Na štípance Octanový krém nebo Fenistil.

merope
10. srp 2023

Fenistil, nevím, zda vnitřně kapky, ale mast by jít měla. Ony ty nohy možná i otíkají a tím se to zhoršuje. Tak třeba chladit, nohy nahoru.

merope
10. srp 2023

Ještě mě ale napadlo jedno - svědění můžou mít za následek i játra. Zkus se o tom zmínit při příští kontrole a kdyby ti dělali odběry krve, ať vezmou i jaterní testy. Jen tak pro jistotu. Nechci strašit, ale preeklampsie je taky o játrech.

autor
10. srp 2023

@merope zkusím se zmínit, v úterý jdu k doktorce tak uvidíme teda.. ale snad neee🫣☺️

lvl16
10. srp 2023

U mě přesně takhle svrab vypadal. Přijde mi, že jsou na fotce o trochu vidět cestičky pod kůží.

guliii
10. srp 2023

Jestli vidíš cestičky pod kůži a hodně to svědí, tak bych řekla svrab

merope
10. srp 2023

@lvl16 Já tam právě cestičky nevidím.

miksar
10. srp 2023

Svrab, měla jsem to stejně. Pomohla sirná mast z lékárny bez předpisu. Nebo muze Mudr napsat silnější.

autor
10. srp 2023

@lvl16 cestičky prave žádné vidět nikde nemám 🫣🤔

merope
10. srp 2023

@miksar Já měla něco podobnýho - až po pár dnech všichni kolem nadávali na pidimušky. Tak jsem si jich víc všímala a ano, byly to ony. Začala jsem se stříkat repelentem a nové se neobjevovalo. Nosila jsem sukni a pod ní legíny po kolena a měla jsem to přesně na nohách od kolen dolů. Mnohem horší než to na fotce.

Takže výsledek? Může to být to i to.

zara11
5. bře 2024

Muzu se zeptat, co to nakonec bylo?

autor
6. bře 2024

@zara11 pouze nějaká alergicka reakce.. 🙂)