Svěření dítěte do péče. Jak velká pravděpodobnost je do péče otce?

3. kvě 2021

Nevíte jak velká pravděpodobnost je svěření dítěte do péče otce? Uvažuji o rozchodu s přítelem, máme skoro 1,5 roční dítě. Ale přítel o tom nechce ani slyšet a vyhrožuje, že jestli odejdu, že udělá všechno pro to, aby syna dostal do péče on a jeho strýc právník, že mu pomůže. Přitom k titulu otec roku má teda hodně daleko.

ito
3. kvě 2021

Pohybuju, že ti tu někdo po pouze úvodní zprávě napíše, že malá. Může záležet na více věcech-tvá minulost, jak se chováš k dceři teď, jestli budete mít kde žít, ... pokud vše tohle je OK, podle mého je pravděpodobnost, že by ji do plné péče získal otec, malá. Samozřejmě střídavá péče to už je bohužel otázka ....

bara88
3. kvě 2021

Já myslím že do výhradní péče jí jen tak nedostane, stejně jako ty.urcite by mohl dostat stridavou péči

autor
3. kvě 2021

@ito Já jsem v pohodě, nepiju, nekouřím, dluhy nemám (narozdíl od přítele). O dítě se starám. Bydlíme v nájmu, takže oba bysme museli jít k rodičům. Já teda alespoň dočasně. Otázka je, zda by otec přítele vzal zpět bydlet k němu.

zelenaesmolda
3. kvě 2021

Podle me jenom vyhrozuje.Ktery chlap se dobrovolne uvaze doma s ditetem a bude na rodicaku mistoplnohodnotneho platu?

andelka
3. kvě 2021

To je jen uražené ego. Jak by si to jako představoval? Ne, na výhradní péči šanci nemá. Otevřela bych mu dveře,aby nemohl kopat,a snažila se s ním domluvit na formě péče ( můj ex třeba taky odmítal svěření dětí do mé péče, mladšímu nebyly ani dva roky, tak máme společnou. Mně to nic neudělalo a s ním byla hned lepší řeč), podílu na péči a na výdajích. Do 2 let věku dítěte máš nárok na výživné i na sebe.
Zajímavá rodina.. strýc by mu pomohl s takovou blbosti, a otec by ho doma nechtěl?

cherie24
3. kvě 2021

Záleží jak daleko budete bydlet od sebe. Podle toho se odvíjí jestli by vám soud mohl uznat střídavou péči, ale dítě vám neseberou pokud neberete drogy, nechlastáte nebo nebudete bydlet s dítětem v azylákua je jedno jakého má právníka 😉

andelka
4. kvě 2021

Ani kdyby bydlela s dítětem v azylovém domě. Od toho jsou,aby mohly děti zůstat se svými matkami, když ty nemají dostatečné zázemí, možnosti, finance..

zuzineckah
4. kvě 2021

je to nepravděpodobné, spíš vyhrožuje

@zelenaesmolda máme souseda, který dceru dostal a její matku psychicky téměř zruinoval. Tak ano, i tací existují.

marketakarkula
4. kvě 2021

Myslím, že jde-li o takto malé dítě, které potřebuje nyní především matku, je méně pravděpodobné, že by soud svěřil dítě otci nebo do střídavě péče. Soud si je vědom, že stejná práva mají oba rodiče, ale zajímal by se o to, jaké zázemí otec dítěti připraví a také, zda je ochoten při střídavé péči ob týden být doma na rodičáku. Také už tu padlo, že můžeš žádat příspěvek na sebe jako na rozvedenou manzelku, protože ti klesla rozvodem životní úroveň, než jakou jsi měla v manželství. Možná bych mu taky začala tímto "vyhrožovat" 😁 aby si nevyskakoval... Každopádně držím pěsti při rozhodování. M. 👋

cherie24
4. kvě 2021

@zuzineckah bože, co z toho ti chlapi mají ... 😤 Ale jako muj ex mi nedávno navrhnul, že půjde teďka na rodičák s malou on, že je to spravedlivé půl já a půl rodičáku on. Až z ní přestanou kapat peníze, tak mi ji asi jako zase vrátí a já si prý zatím můžu užívat s novým přítelem. Jezdí za ní jednou měsíčně, většinou ani to ne a teď by si ji bral do péče. Občas nedokážu pochopit, co se těm chlapům honí v palici. 🤦

marketakarkula
4. kvě 2021

@cherie24 no... Možná bych si zjistila, do kterého ústavu malou na půl roku zavře... Pochybuji, že by dobrovolně se vzdal příjmu a šel na rodičák...

zuzineckah
4. kvě 2021

@cherie24 tenhle náš soused je takový divný případ. On se jako staral, to ne že ne. Ale proti té matce šel vyloženě proto, aby si dokázal jaký je borec a že to dokáže. Takže sobecký vůl, nic víc. Táhlo se to několik let, holce je dnes 17, žije pořád s ním a k té mamce jezdí každý druhý víkend.

cherie24
4. kvě 2021

@marketakarkula no heleď ono by mu to možná i stačilo, on nikdy nechtěl vydělávat moc peněz, radši si vydělá jen aby měl na přežití a jinak se vždycky radši věnoval svým zájmům. Proto za ní skoro nejezdí, má moc svých zájmů. A právě když chce mít člověk čas na sebe, tak je ideální mít dítě žejo, protože matka na mateřský se jen válí doma a stát ji k tomu posílá peníze. A nějaký jeho kamarád mu tvrdil, že dítě stojí 1500 měsíčně, takže on si myslí, ze by se to úplně ideálně hodilo. 🤦 By mě zajímalo jestli se ti chlapi vůbec někdy zamýšlí jaký vliv to má na děti, když se pak chovají jako idioti a snaží se srazit jejich bývalou přítelkyni přes děti. To se tady řeší každou chvíli tyhle výhrůžky 😔