Sušička, podle čeho vybrat?

yerry
5. zář 2016

Ahoj vsem. Vzhledem k tomu ze cekame drzhe dute tak z praktickych duvodu zvazuji koupi susicky na pradlo ale vubec netusim podle jakych parametru bych mela vybirat. Prosim o radu 🙂
A pokud je tady maminka z plne automatizovane domacnosti rada privitam i tip na roboticky vysavac 🙂
Vse je hudba budoucnosti (asi tak do pul roku) ale chtela bych mit nejakou predstavu az se opravdu rozhodnu si tyto pomocniky poridit
Dekuji 🙂

misao
5. zář 2016

Mám bez měsíce už 2 roky tuhle http://susicky.heureka.cz/beko-dpu-8360-x/speci... a nedám na ni dopustit. Kondenzační, s tepelným čerpadlem na 8 kilo prádla. Bonusem byla 5 letá záruka na tento model. Je to tedy moje první sušička, ale myslím, že jsem vybrala dobře. Přestože mám 10 let starou pračku jen s 800 otáčkami, prádlo mám suché až o hodinu dřív, než udává odpočet. Jeden z prodejců mě strašil, že s takovou pračkou mě sušička "sežere", ale na vyúčtování elektřiny jsem nic nepocítila. V létě tedy dávám prádlo ven, když je teplo, protože nám dost přitápí v koupelně....ale ty ručníky jsou pak vážně jak struhadlo...

Jo a krom spodního prádla (hlavně tedy podprsenek) tam házím všechno....co nepřežije sušičku, nemá nárok žít...

yerry
autor
7. zář 2016

@misao no prave v lete susi pradlo vetruk a slunicko ale rozciluje mne zima.. zatim mam jeden pokoj navic tzv. Bordel cimru takze tam ususim a je to v poho ake cekame druhe ditko a bude t toho pak druhy pokojicek a pak nevim kam to dam nechci to mit v obyvaku 😯
A navic jak pises rucniky jak struhadlo a nebavi mne furt vechno orezehlivat aby ti zmeklo 😥

misao
7. zář 2016

@yerry taky jsme sušili doma....jenže přesně, pořád někde prádlo, sušák, dlouho to schlo....nemám připojeno na odpad, takže vylívám kondenzační nádobu a představa, že těch 3-5 litrů z každého praní/sušení se mi tu odpařovalo do stěn taky nic moc 😒

yerry
autor
7. zář 2016

@misao no to jo ale zase to v zime zvlhcuje vzduch ale ty vsudyoritomne susaky plne pradla mnd denervuji 😠

misao
7. zář 2016

@yerry toto je menší jak sušák, vypadá elegantněji a za chvíli prádlo suché 🙂 .....ehmmm, to mi připomíná, konečně bych to prádlo mohla od včera dojít vyndat 😀

sušičku jsem pořizovala v půli října, to venku 2x zmoklý prádlo jsem do ní rovnou nacpala a měla během chvíle suchý. Týden na to chytla malá nějaký nějakou virózu, takže jsem v ní sušila ještě pozvracenou povlečení včetně výplně....nemít sušičku, netuším pod čím by tenkrát spala....s dětma vážně výborná věc 🙂

trolik
9. zář 2016

Ahoj mám tuto http://susicky.heureka.cz/electrolux-edh-3887gde/ při výběru mi radili ať koupím raši větší-když nebude plná prádlo bude míň zmačkané a rychleji suché.Oceňuji rychlost sušení,žádné sušáky a zbytečná vlhkost v bytě,prádlo měkoučké i bez aviváže a bez prachu a bez žmolků,černé oblečení krásně černé bez nečistot.Také mi byl vyzdvihovám invektorový motor-délé vydrží a bývá prodloužená záruka.Nedoporučuji kupovat kombinaci sušičky s pračkou-náhodou se vám něco pokazí na jednom spotřebiči a odvezou do opravy dva!A úspora času-vyperu dám do sušičky a rovnou můžu prát další.Za mě lepší pomocník než myčka nádobí.

yerry
autor
9. zář 2016

@trolik tahle by se mi hodila k moji pracce 🙂 kombinaci bych nechtela je to na houby a navic mam pul roku starou pracku 🙂 diky za ti na tuto a jednu podobnou jsem koukala

markyf
16. říj 2016

holky, chci tu sušičku, která nedělá teplo v místnosti, neodfukuje tu páru ven. Takže mám chtít kondenzační s tepelným čerpadlem, že?