Straší, nebo co to mohlo být?

5. zář 2024

Dnes v noci se popravdě bojím jít spát. Jsem trošku hysterka na tyto věci a záhady obecně.
Předešlou noc se mi kolem 2h ranní zdál opravdu ošklivý zlý sen skoro až ďábelský a probudila jsem se se strašným strachem, zpocená…
Dnes v noci opět před 3h ranní mě probudila strašná rána. V kuchyně dole spadnul příborový nůž, který byl položen na talíři jakoby bokem ..
Ten strach co se do mě pustil si nedokážete představit. Celá jsem se chvěla.
Do toho máme doma malé miminko.
No dnes se bojím jít opravdu spát. Vůbec netuším a nedokážu si vysvětlit, jak proboha mohl ten nůž spadnout na zem ??

Zažili jste něco podobného? Co to může být? Už jsem mimo

hanka_12345
5. zář 2024

Me se na stole obratil hrnek, jako ze se polozil. Stal rovne, takze ne ze by byl treba hranou opreny a spadl. Proste si sam lehl🤣 uz je to tak 3 roky a od te doby nic podobnyho. Ale verim na to a taky nechapu jak by toto.sam udelal

autor
5. zář 2024

@hanka_12345 to je šílený… jenže já tyto stavy nezvládám, je to histerie

titina12
5. zář 2024

Vykourit šalvějí byt? Pro tvůj dobrý pocit ? Nebo si udělat nějaký rituál třeba si zapálit svíčku a nebo si opakovat nějaká slova která tě uklidní 🙂 zažila jsem toho hodně ale od doby co jsem máma jsem spíš zaměřená na to že musím být silná a ikdyz jsou večery s nočníma můrama i jen tak prostě strach zaměřuji se na malou 🙂 jsi k ní třeba spát a mazlit se nebo tak ;)

hanka_12345
5. zář 2024

Ja tohle zvladam kdyz se sem tam neco prihodi co nechapu ale uprimne,dychat mi to doma za krk obden tak se stehuju. Jedna znama rikala ze ji "neco" listovalo kaufland letakem v kuchyni kdyz se divala na tv

mourovatakocka
5. zář 2024

Třeba se na miminko přišel podívat nějaký příbuzný, nemusí to být hned špatně. A tvůj sen spustila jeho přítomnost. Manžel je v pohodě, dítě to zaspalo?
Stejně tak to můžou být prostě jen nervy na pochodu, ve dne v noci si uvědomuješ, že už jste rodina a jaké změny to přinese a mozek to prostě v noci zpracovává. Proto zlý sen. A nůž byl prostě blbě položený.

Dej si na noc nějaký voňavý bylinkový čaj a snaž se uklidnit. V první řadě tě potřebuje miminko a nevyspalá a vystresovaná maminka pojede další den jen na setrvačnost.

autor
5. zář 2024

No právě, zvláštní je, že manžel úplně v pohodě a tvrdě spal a vzbudila jsem ho až já svým výlevem a to samé miminko .. máme nový dům 2 roky.

pavca1982
5. zář 2024

Nový dům ještě neznamená, že tam původně nestálo dříve něco jiného. Cokoliv třeba i pohřebiště. Tím nechci strašit a není ani čím. Pravděpodobně jen špatný sen a gravitace.

hanka_12345
5. zář 2024

rika se ze kdo na to neni citlivy ten to nevnima,neciti...

j.a.n.i
5. zář 2024

Zavřít okna, aby tam nebyl průvan...Nebo pořídit kočku, pak bude jasný zdroj podivných zvuků 😉

cherie24
5. zář 2024

Bydlela jsem v bytě, ve kterém bydleli Židé než je odvlekli pryč ... A tam se děli věci. 🙃 Vrzající podlaha jako když tam někdo chodí, otevírající se dveře, padající věci z nástěnky. Ale nějak jsme se tam žili v pohodě. 🙂 Když jsem tam byla sama a kolem mě někdo chodil, pořád jsem si opakovala, že to jsou jen staré podlahy a průvan. 😅

autor
5. zář 2024

Zavřená okna máme, jen v ložnici otevřené, takže průvan není a kocoura máme. Ale je venkovní, domu chodí jen v zimě.

autor
5. zář 2024

@cherie24 zešílela bych, myslím, že bych to nerozdýchala.. mám vždycky panické strachy..

sonaxoxo
5. zář 2024

Na tyhle věci věřím, respektivě jsem o tom přesvědčena, že duchové atd.jsou. Mám štěstí, tedy zatím, že jsem se s ničím takovým nesetkala.☝️ Protože kdyby joo, tak bych už strachy ležela někde na psychiatrii..mám z toho strach, a to se mi nikdy nic nezjevilo, nespadlo atd. Samozřejmě že doma něco můžeš mít, i v novém domě, bohužel. Noční můry k tomu patří. Na tvém místě bych pár dní počkala, jestli ještě něco přijde a kdyby ano, tak s dovolením je tady uživatelka roseofnight, která by se ti mohla " podívat", co máš doma. Myslím, že to tady jednou psala, že má tu schopnost.☝️ Jinak bych samozřejmě hledala pomoc jinde. Sama bych to nezvládla..🤷 kdyby to byla duše někoho s příbuzných na návštěvě za mimi, tak beztak tam nemá co dělat a chtěla bych odvedení duše tam na horu..🙏🍀 PS. Třeba mě někdo opraví.🙏

autor
5. zář 2024

Hrozně se tomu bráním, ale vím, že duchové jsou… zažila jsem jednou dost divoké věci ve starém domě rodičů mého manžela.. ale tohle je zvláštní, zdá se mi strašný sen, jakoby to byla realita, je to extrémně dědivé a náhle se probudím vyklepaná, se strachem a husinou na kůži.. když se mi zdál nějaký děs na dnešek, tak mě vzbudila rána toho nože v kuchyni o dlažbu. Byla to v mých uších jak rána z děla.. no samozřejmě že už jsem neusnula a jen se klepala.

hanka_12345
5. zář 2024

me se treba stava ze kdyz spim a nekdo me vyrusi velkym hlukem tak se mi tam primota neco hodne hnusnyho. Pamatuji si pred xx lety kdyz jsme byli jeste s manzelem v podnajmu ze jsem v noci spala a on se dival na nejake filmy a hrozne se u toho smal, hodne hlasite a ja vedle nej spala, vim ze se mi zdalo neco zlyho,nepamatuju si co ale vim ze to bylo blby, pak sem se vzbudila a byla z toho uplne otresena... Nebo kdyz spim a nekdo zvomni ale urputne-to se mi taky stalo.... vzbudila sem se v uplnym soku... treba to je i tvuj duvod blbych snu

1772
6. zář 2024

.

sonaxoxo
6. zář 2024

Noční můry, děsy, co máš, je velmi nepříjemné. Někdo ti třeba chce něco říct.🤷 Jak se zbavit nočních můr, tak to nevím. No dej tomu čas a když se to bude opakovat, tak bych si někoho pozvala. Vím, že na netu najdeš lidí, kteří se tím zabývají a věřím, že ti pomůžou.🙏

cilkat
6. zář 2024

Jak dlouho jsi po porodu? V šestinedělí jsme měla opravdu hodně děsivé sny, které "nebyly jen sny", ale byly k mojí ochraně. Dost mi přijde, že vzhledem k tomu, že reaguješ jen ty a ne miminko, je to něco podobného...
Pokud si o tom chceš popovídat víc, požádám o soukromou zprávu, některé věci fakt nechci psát do veřejného chatu.

klpoiu
6. zář 2024

Tak se uklidni. ☺️ Ono totiž všechny tyto pohyby v dome se daji snadno vysvetlit. Treba byl manžel v noci na zachode, do talíře drcnul a nuz pak proste v noci pritazlivosti spadl. Co se tyce nocnich mur, je prokazano, že clovek prave kolem druhé ranni ma nejvice intenzivni sny. A jak rikas,mas miminko, nevyspala, přecitlivělá,nekde neco vidis ci slysis co se ti nelíbí, nemusis to vnimat primo, staci fakt malo a v hlave to uz je...vsechno dohromady ti muze prinest Lucidní snění. Ja ho mam snad kazdy den. Nekdy prijemne, nekdy děsivé. Moje nocni děsy zazit asi nikdo nechce. 🤣 Kazdopadne tohle lze ovladat. Pokud by te to prepadalo častěji, muzes si v tom snu naucit vnimat,ze jde pouze o sen a sen si dokonce i uzit. Opravdu to jde naucit, dokonce si lze takove sneni navodit. Ale nocni mury jsou vlastne normální. Tech vjemů co clovek pres den vnima i nevnímá je strasna spousta. A nas mozek to potom v noci pekne tridi no a nekdy to proste vsechno pěkně pomota. A kdyz te to probudi a ty jeste slysis neco spadnout na zem, mas o bezesnou noc vystarano. A ver, ze ti to rika clovek,ktery si prošel celkem slusnym peklem i co se nadprirozena tyce. Lidska mysl dokaze neuvěřitelné veci. 😉

aedoss
6. zář 2024

Pokud se miminko hodne budi a jsi delsi casovy usek nevyspana, tak to taky muze byt dusledek. Ja mela asi dva dny halucinace (mela jsem periferne pocit, ze za mnou chodi dcerka, proste jsem vnimala jen nejaky stin), ale dcerka byla vzdycky nekde jinde, pak me poslal manzel povinne vyspat. Verila bych, ze nuz se proste mohl svezt z talire. Kolikrat nam doma taky neco spadlo, ale vic jsem v tom nehledala. Naopak jeden den jsem mela silny pocit, ze se mnou doma nekdo je, maly spal v postylce a jinak doma nikdo nebyl. Napadla me manzelova babicka. Vecer volali, ze ten den rano zemrela. Nic a nikoho jsem nevidela, jen pocit.

tereza0111
6. zář 2024

Nezlob se, ale vezmu to od konce tveho prispevku. Jsi mimo, trochu racionality!

Na tom, ze se ti zdal strasidelny sen snad neni treba hledat duchy, nejsme ve stredoveku. Strasidelny sen se ti muze zdat klidne i protoze je vedro a citis se v nekonfortu

Na padu noze na kraji talire taktez neni vubec nic divneho, proste tam byl polozen blbe a trochu kolem foukl pruvan a nuz spadnul. Nebo se trochu posunoval celou dobu, pomaloucku a v urcitem okamziku uz byl za hranou tak spadl..
Klid, poradne se vyspi (co to s mimcem jde) a bude ti zase lepe

autor
6. zář 2024

Zažila jsem také hrozné věci. A bohužel jsem tomu nejprve nevěřila a pak se to stalo skutečností a od té doby, je to na mě “moc”. Je mi jasné, že něco je.. ale nejsem schopna to pochopit a žít s tím. Od porodu už je delší doba, 5 měsíců. Zajímavé je, že někdy bych po tmě i věšila prádlo a cítím se absolutně bezpečně .. někdy je to ale, jak kdybych cítila , že tam ještě někdo je.. je to zvláštní pocit, nic nevidím, neslyším, ale vleze do mě strašná zima, mám husí kůži snad i na zadku, a v zápětí se začnu potit enormně. V noci kolikrát mám takový strach, že cítím srdce až v žaludku. Šalvějí jsem dům vykuřovala když jsme se nastěhovali. Já jen nevím, co jakoby čekat, jestli pokud někdo tady někdy je, jestli nám to přišlo nějak ublížit nebo co..

mourovatakocka
6. zář 2024

Někde jsem četla, že vykuřovat se musí prostě dokud není klid. Asi bych se být tebou poradila někde s nějakým já nevím odborníkem 😜 přes duchy. Protože pokud jsi někdy v pohodě a jindy ti je najednou divně, tak třeba tam někdo opravdu dochází.

goldenova
7. zář 2024

Pokud by se ti to dělo déle a slyšela bys třeba nějaké hlasy, měla halucinace apod., tak pozor na poporodní psychózu. Může to takto začínat, jednou z nich jsou neopodstatněné strachy o svůj život i život dítěte.
https://www.pilulka.cz/poporodni-psychoza-co-by...