Štěnice?

9. říj 2024

Holky pomoc, doma se nám začali objevovat takový hnědí brouci, manžel našel jednoho na Wikipedie, druhého na kuchyňské lince. Bojím se, že to můžou být štěnice. Já jsem poštípáná, ale takové kousance mívám i od komárů. Manžel nemá žádné kousance. Doma jsem nenašla žádné ložisko, nic, co dělat?

1pomnenka
9. říj 2024

Obyčejný rozškrábaný štípanec.

autor
9. říj 2024

@1pomnenka To jo, ale muže být od štěnice?

petramana
9. říj 2024

vyfotte broucky

petramana
9. říj 2024

stenice delaji najednou vice kousancu u sebe nebo treba v rade..

autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
petramana
9. říj 2024

ted na podzim leze do baraku kdeco.. z te fotky nepoznam

autor
9. říj 2024

@petramana Bylo to hrozně malé a když jsem to zabila tak nic z toho neteklo, bylo to suché jak listí.

autor
9. říj 2024

@petramana Já mám na obou rukách, na krku a na zádech jeden.

petramana
9. říj 2024

netusim... ja to tady vyhledavala na jare, kdyz mel syn nejske stipance, ale nebylo to ono... zkuste projet starsi dotazy

merope
9. říj 2024

To na fotce není štípanec od štěnice. Na brouka zkus mrknout lupou.

autor
9. říj 2024

Ja se děsím toho, že mám něco takového doma 😞

klaudi00
9. říj 2024

Kdyby to byli štěnice, měla by jste aspoň 3-4 kousance vedle sebe.

autor
9. říj 2024

@klaudi00 To nemám. Ale co to potom je za brouky nevím. Dnes manžel našel dalšího.

autor
9. říj 2024

A teď zas tohle a to jsem v práci a ráno jsem to ještě neměla.

veruuu_kubesovic
9. říj 2024

Namazat fenistilem a uklidnit se? Proste stipance, copak jsi je nikdy neměla?

autor
9. říj 2024

@veruuu_kubesovic Nejde o štípance ale o to, že mám doma asi štěnice.

veruuu_kubesovic
9. říj 2024

Nemáš...z jednoho brouka děláš bůhví co? Jinak u stenice bys měla těch kousancu vícero u sebe, ne jen že jedna stenice šla zrovna okolo...

autor
10. říj 2024

Holky tohle jsme chytla v noci

ada22
10. říj 2024

To krapet už jako štěnice vypadá. Co jsem tak koukala asi bych rovnou zkusila deratizéry než se pokoušet o domácí likvidaci. Osobní zkušenost naštěstí nemám.

danca9257
10. říj 2024

Tohle jako štěnice už trochu vypadá. Asi by bylo nejlepší sundat matrace z postele a kouknout se jestli jich tam nebude víc.

autor
10. říj 2024

@danca9257 Všechno jsme prolezli a nic nenašli. Jsem z toho špatná , nemohla jsem spát z představy, ze po mě něco leze.

autor
10. říj 2024

Na matraci máme povlak ochranný, takže tam nic není, nejsou tam záhyby.

danca9257
10. říj 2024

Chápu. Může to být štěnice i nemusí. Pro jistotu bych koukala všude kde je něco dřevěného.

autor
10. říj 2024

Koukala jsem i za obrazem, v koutech. Divné je, že lezou z koupelny, manžel chytnul jednoho ve sprchovým koutě. Jsem myslela, že pro štěnice je to moc kluzký.

pavca1982
10. říj 2024

Je to štěnice

ada22
10. říj 2024

A nemůžou být od sousedů. Jestli bydlíte v bytovém domě?

miryp
10. říj 2024

Ten brouk vypadá jako štěnice. Přes den nemáš šanci je najít, vylézají v noci. Bývají schované v rámech postelí (dokonce i do polstrování vlezou, pokud je postel textilní), za postelemi, za skříněmi, pod koberci, atd. Pokud ji manžel našel v koupelně, nebydlíte třeba v paneláku a nemáte v koupelně stoupačky? Mohly by se k vám dostat přes stoupačky od některého ze sousedů. Přesně takhle sousedi zamořili tchyni byt. Nastěhovali se do baráku noví a přivezli s sebou štěnice. Bylo to hrozné, museli jim vystříkat celý panelák 2x (v té době tam samozřejmě nesměli být) a pak museli spoustu věcí vyhodit...
Zvedni matraci a podívej se, zda tam nemáš svlečky předchozích stádií, popř. mrtvé štěnice. Případně zvedni i rošt a mrkni i na něj a pod něj.
Pokud bydlíte v paneláku, je třeba, aby se deratizoval celý dům a je třeba se domluvit s SVJ či družstvem, aby objednali deratizátora. Pokud bydlíte ve svém domě, tak si objednej deratizátora sama. Určitě se to nepokoušej řešit svépomocí, běžné postřiky je nezahubí a jen tím budeš prodlužovat čas, kdy je máš doma a kdy se ti tam množí...

autor
10. říj 2024

@miryp Opravdu se dostanou pod textilii? To se tam prokoušou? Jinak všechno jsme prohledali a vůbec nic. Žádná stopa, ani trus, prostě nic. Ano, bydlíme v paneláku, hrozně se stydím a popravdě se bojím abychom neplatili tu deratizaci všem bytům, je to 13 patrovej panelák a v každém patře 7 bytů.

miryp
Autor odpověď smazal
Zobraz
miryp
10. říj 2024

Tchyně měla čalouněnou postel a normálně je měla zalezlé zespodu pod tím čalouněním. Postel samozřejmě musela vyhodit. Pokud doma nic nenacházíš, je větší pravděpodobnost, že zamořený je jiný byt a k vám to leze stoupačkami. Řešení není pozvat deratizátora jen k sobě a nechat vystříkat byt. To vám nepomůže. Je třeba ošetřit celý dům, včetně společných prostor. Tady fakt není pro stud místo. U tchyně se to platilo z fondu oprav.