Starší muž o 20 let. Šli byste ještě do třetího dítěte?

zanetdm
28. pro 2020

Ahoj
Je mi 33let a manžel je 20let starší než já. Máme spolu dvě děti 7let a 4roky. Přemýšleli jsme že by jsme ještě možná chtěli 3 dítě. Třeba za rok. Šli by jste do toho ještě? Nebo máte někdo podobnou zkušenost?
Děkuji za rady 😊 😏

inah91
28. pro 2020

@zanetdm Mě je 29, manželovi 46, už má dvě děti (10 a 8), teď čekáme své, určitě bych chtěla i naše druhé (dá-li Bůh), takže to mu bude dejme tomu 48,49.... do třetího bych já šla, ale pro manžela 5. dítě, to nedá 😀 ani zdravotně, ani finančně, ani není místo.... takže asi takto "rada" pro Tebe - zdraví manžela, finance, místo.... jestli je vše ok, tak asi bych do toho šla 🙂

mamikry
28. pro 2020

@zanetdm Manzelova sestrenice rodila pred rokem, bylo ji 42. Partner je o 16 let starsi. Doma maji osmileteho. Sla bych do toho 😉

sudylichozrout
28. pro 2020

Nesla bych do toho, dite by podle me melo mit tatu, ne dedecka.

zanetdm
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
korin
28. pro 2020

@sudylichozrout To mi připomnělo dětství, kdy cizí lidé mluvili pravidelně o mém otci jako o dědečkovi (narodila jsem se, když mu bylo 36).

korin
28. pro 2020

Jak jsou na tom kondičně manželovi rodiče? Tj. jaká je pravděpodobnost, že bude příštích min. 15 let relativně fit? Když se nám před 3 lety narodila nejmladší ratolest, bylo manželovi 48. Zatím to vypadá, že ji bude učit lyžovat stejně, jako to učil ty starší 😀 Do budoucnosti nikdo nevidíme, zeptej se sama sebe, do jaké míry muže "zastaneš", kdyby už na blbnutí s dětmi neměl dost energie. Jak to vidí on?

zuzkasim
28. pro 2020

A tvůj muž se v 53 letech cítí na třetí dítě? Není pro něj problém vstávat, chovat, běhat za batoletem... a za 15 let bude mít doma suprového puberťáka🙂 Pro mě je to asi nepochopitelné, protože si dovedu už ve 40 přiznat, že sil je méně jak před 10 lety. Ale na druhou stranu, žijeme dost aktivní život a na to ta energie potřeba je. Asi bych měla dost velké výčitky, kdybych už nebyla schopná naplno pracovat a viděla, že moje dítě by rádo studovalo... A taky mít v pubertě otce seniora, no nevím. Ostatně mě nikdy starší pánové nepřitahovali, takže u nás se toto vůbec řešit nemusí.

sudylichozrout
28. pro 2020

@korin No a ted si predstav, ze by mu bylo pred sedesatou, kdyz ty bys sla do skoly...

andelka
28. pro 2020

Zkušenost nemám, akorát mám bráchu a bratrance 50, 52 ( mně a manželovi je 37 a strop na poslední dítě jsme měli 35, hlavně já teda), a nešla bych do toho. Po 50 už ne.

surikata131
28. pro 2020

Za mě už je i poté 40 docela pozdě (pak už chci mít svůj klid a ne starat se o mimino), v tomto věku bych do toho nešla, i kvůli zdravotním rizikům pro dítě a je potřeba myslet i do budoucna, než by dítě odmaturovalo, manžel bude mít cca 74 let, kdyby šlo na VŠ, jak to v důchodu utáhnete? Teď bohužel v okolí vidím, že může být v předdůchodovém věku i problém s prací, do toho 3 vyživované děti...

vendy2
28. pro 2020

@zanetdm Ahoj,záleží pouze na Vás dvou 😉 Mě je 34let a muže mám o 30let staršího.Máme 3 děti.První se narodilo v jeho 52letech.Ani jeden nelitujeme.Ano,někdy je to náročnější,ale to i pro mě.Děti maji aktivního tatínka stále.

te_reza
28. pro 2020

Ne nešla.

somalicats
28. pro 2020

Muj manzel je o 3 roky starsi, nez Tvuj (ode mne je o 14 let starsi). Kondici ma skvelou, zvlada jak moje starsi deti, tak nasi pulrocni dceru a neplanovane cekame dalsi. Tohle musite vedet predevsim vy dva, jak na tom manzel je, jestli ma dost sil to.zvladnout nebo zda uz se do toho radsi nepoustet.

korin
28. pro 2020

@sudylichozrout S mým tátou by to nešlo. Naproti tomu, když srovnám jeho kondici v padesáti a kondici svého muže v témže věku, je to 100 a 1... Nemluvím ani o svých vrstevnících, někteří jsou nepoužitelní už před čtyřicítkou.

michaela666
28. pro 2020

Bude to znít hnusně, ale v tak pokročilém věku bych si dítě už nepořizovala. Vnitřně mi vadí představa toho, že bych tady pro něj naplno nemohla být v těch důležitých momentech života - maturita, první lásky, svatba, vnoučata,...Teď je manžel energický a vitální, ale za 15 / 20 let už to takové asi nebude.

keksik002
28. pro 2020

Takto, manzel je o 13let starší, je mu 41 a druhe uz v planu neni kvuli veku.. Preci jen muz ve 40 nmit 5ti lety dite nebo v 60 je dost rozdil, obzvlast kdyz to vezmu z pohledu - dite bude mit 15let puberta s nim bude mlatit a vas muz bude mit skoro 70,bude chtít mit vlastni klid a neresit tridni schůzky, přijímačky na stredni, maturitu atd.. Proste si myslim ze v tom věku je to duchodce ne rodic schopný vychovávat. Ale to je jen podle me ;)

te_reza
28. pro 2020

@keksik002 mám to stejně jako z mnohých dalších důvodu, chlapovi bylo 40 když jsme měli holku a už to byl strop. Když jsme se dali dohromady, bylo mu 37 a děsně na dítě spěchal, že nepůjde na maturiťák v 60.

hermanecka
28. pro 2020

Hodne zalezi jaky typ rodicu jste..znam takove, co tak nejak i v lete max na chvili ven, televize..pohoda..
S mymi detmi jsme akcnejsi..radi pohyb,sport..v aquaparku nas umlatila 7leta holka tak 30 jizdou na toboganu🙈. Nekdy ten vek jde pak uz bohuzel proti nekterym aktivitam..je to prirozeny..ja osobne uz bych do toho nesla..11

sonaxoxo
28. pro 2020

nesla bych do toho urcite..jsem limitovana vekem i u sebe..podle me,jak u zensky a chlapa,resit dite kolem 40-50 je uz pres limit..

zelenaesmolda
28. pro 2020

@sudylichozrout
Jacto tak mela,ze tatkovi bylo kolem 50 kdyz jsem sla do skoly.Rodice mam ve veku prarodicu mych kamaradek a fakt to neni zadna vyhra.

zdenda9
3. led 2021

@zanetdm dejte na své pocity. Já bych do toho šla.