Stále vypadám jako dítě. Řešil někdo něco podobného?

4. črc 2022

Dobrý den, trápí mě to, že jsem se vzhledově zasekla ve dvanácti letech. Teď se tady objeví určitě spousta komentářů, že si nemám stěžovat a mám být za to ráda, ale ono to nejde. Často vidím ty pohrdavé výrazy, slyším výsměchy a potkávám lidi, kteří jsou schopni se se mnou do krve hádat, že mi opravdu není 22 ale pouze 12. No, je to šíleně otravné a hlavně náročné na psychiku. Jsem momentálně zasnoubená, takže příští rok, možná až za dva roky svatba, pak dítě a já už se teď přistihuji při tom, že se děsím toho, jak na mě budou lidi koukat s kočárkem nebo těhotenským břichem. To ani nemluvím o tom, jak asi dětinsky budu vypadat ve svatebních šatech. Já mám sama sebe ráda, co se týče vzhledu, ale kdybych vypadala alespoň na těch osmnáct... Jsem drobná, do toho ten dětský vzhled. Řešil někdo něco podobného? Dá se s tím vůbec něco dělat nebo jen čekat do čtyřiceti, až si konečně začnu užívat toho, že vypadám mladě?

lv
4. črc 2022

Samozřejmě jsem chtěla napsat, že máš být ráda 🤓 ale chápu. Co střih a barva vlasů, brýle nějaké přísněji vypadající výraznější, bussines styl oblečení - to dětsky nevypadá, podpatky, make-up..

barumrallyebum
4. črc 2022

Co treba zkusit nejakeho vizazistu?

jarunkaxyz1
4. črc 2022

Také Tě musím uklidnit, jsem na tom úplně stejně. Do určité doby mi to nevadilo, ale ve svých 42 letech, kdy mi říkají, že vypadáme s mou 14 ti letou dcerou jakou ségry, řeším vnitřně to samé:o)) Taky vypadám jak holčička, navíc ráda nosím i dívčí styl , který tomu vzhledu extra nepřidá. Jenže tím, že jsem dost štíhlá, je mi zase líto na sebe pověsit volné oblečení. Stejně tak vrásky - ty prostě mám jen od smíchu. Možná bychom měly být opravdu rády....

lenerka1
4. črc 2022

Zapracovat na sebevědomí, klidně i s pomocí odborníka. Pak je člověku fuk, co si o něm kdo myslí (především u cizích), hlavně když je on sám se sebou spokojený. Jinak se ti hádající se lidi dají dobře odpálkovat třeba poznámkou, že máš hormonální poruchu, tak vypadáš mladší...většina pak už neotravuje.

zrzeckas
4. črc 2022

Ja vim, ze to slyset nechces, ale co ve 40, kdo vi jak budes vypadat v důchodovém veku, to bude terno 😁 takove mladici ho nebudou ani chtit dat 😃
ja bych se optala zda zavidi 😃..... Vidím to jak holky.... Zapracovat na sobe abych si to tak nebrala (klidne i s tim odbornikem), treba fakt zavidi... Zkusila toho vizazistu, makeup dela divy a umi jak omladit, tak i zestarit, to same obleceni - barva, styl... Mela par vet na odpalkovani a ukonceni blbe hadky o veku.....rypalove byli, jsou a budou 🤔 u nekoho to je da se rict i takova porucha ne?..... Si muzes rict, ze jsou naruseni 😁

dianemash
4. črc 2022

Upravit střih a barvu vlasů, popř. svoje kouzlo dokáže i makeup

darinka84
4. črc 2022

Mám to podobne..bylo mě něco přes 30 a v obchodě chtěli obcanku protože Mezi nákupem bylo pivo.. ale já si toho užívám...a kecy ostatních jsou dle mě závist... ale zajímala by mě fotka.. můžeme poradit Jak změnit účes, líčení, Jak chodíš oblikana? To dělá hodně.... už děti mám a stejně mě často osloví slečno.. když jsem bez nich..a je to boží 😃

nicollbc
4. črc 2022

Jak já ti rozumím 😄 bude mi 29 a celý život se mnou lidi mluví a koukají na mě jako na dítě, okolo 14. Když jsem si postěžovala, zrovna s pochopením jsem se nikdy nesetkala. Vždy jen kecy typu, buď ráda. Jenže oni neví, jak je to ponižující. Hodně se to podepisuje na mém sebevědomí a už jsem se v životě setkala fakt s blbcema, co se mnou mluvili kvůli tomu fakt nepříjemně a uráželi mě tím, ponižovali. Rada, jak se s tím vypořádat, asi neexistuje, nepomohl ani psycholog😏 😄. Sama už mám dvě děti a po druhém porodu, už občas zacítím, že by mi to mohlo i lichotit (jakože po dvou dětech dobrý 😂) ale že bych byla ráda, to bude chtít, fakt ještě asi těch deset let 🤭. Dneska jsem byla v nakoupit v Lidlu a NECHTĚLI po mě občanku kvůli alkoholu, asi chápeš, jakou mám radost 😂 (nebo se mám začít obávat, že taky stárnu?) 😄. No, tak snad tě alespoň podpoří, že taková nejsi sama a že ti rozumím 😊.

zelenaesmolda
4. črc 2022

@barumrallyebum
presne to jsem chtela navrhnout taky

drex951
4. črc 2022

Mám to stejně, je mi 34 a štve mě to čím dál víc.

lilian2111
4. črc 2022

Mám totéž. Je mi 31 a OP vytahuju už automaticky pokud kupuji nějaký alkohol. No a víš co? Buď ráda! Já když potkávám spolužačky ze školy a vypadají minimálně o 10 let starší než jsou a jsou takový vyžilý, tak si nadávám že si stěžuju. 🙂

sorboni30
4. črc 2022

Zmena ucesu udela hodne.. zkus na sobe neco zmenit. A co rika na to tvuj partner? Ptala ses ho na nazor?
Každopádně taky mi rikaji, ze vypadam mlade a netipuji mi muj vek.. coz me ale zase velmi tesi 😉👌

optimistic
5. črc 2022

Je to závist. Bohužel na to člověk přijde později. Pak si jen budete říkat, jak já tehdy byla hloupá...

veruuu_kubesovic
5. črc 2022

Co takhle si zvýšit sebevědomí🤔?
Mě bude příští týden 36let a stále vypadám mladě... No a? A že musím občas ukázat občanku když kupuju nějaký alkohol, to mě nijak netizi...
Jooo a mám 2 děti, se starší dcerou mnohdy vypadám jak její starší ségra než maminka, opět mi to nijak nevadí....
Jinak raději vypadat mladě na svůj věk, než když se kouknu kolem sebe co za "hrůzy" vycházejí ze ZŠ nebo SŠ 😂😂😂

krisstina93
5. črc 2022

Naučít se namalovat a vybrat vhodný účes. Hele když může na dvacet vypadat holka na základce, když se na ten věk namaluje a oblikne, tak můžeš i ty :D nicméně mě by bylo úplně fuk, co si říká okolí, jen ať si čumí, hlavně že sem se sebou spokojená já (případně manžel ) :D

emillyhk
5. črc 2022

Taky vypadám mladší, i když tak moc už teda ne 😉 Jo, je to otravný, když s tebou někteří jednají jako s nesvéprávným děckem, opravdu pomáhá přijmout svůj skutečný věk a podle toho jednat. Takže jak psaly holky, zapracuj na svém sebevědomí. Pokud ty sama cítíš, že jsi dospělá a mělo by se s tebou tak jednat, tak si za tím stůj. Jsou situace, kdy to kromě asertivity vyžaduje i trochu diplomacie (stávalo se mi to se zákazníky, že si na mě vyskakovali), ale prostě se ozvi. Pokud jde o změnu účesu, líčení, oblečení - to je na zvážení. Chceš ty sama něco měnit nebo jsi spokojená? Pokud to druhé, tak bych se určitě nesnažila stylizovat do něčeho, co mi není blízké.

pribylovapetra
5. črc 2022

No možná trochu mimo téma, ale nemůžeš mít intoleranci lepku? Takto to mela známá. Přišli na to asi v 15 když vypadala na 10.

eliska_f
5. črc 2022

To mi připomíná kamarádku, která do 30 vypadala max na 14, i teď pokud si ji pořádně neprohlednes ji máš za nactku a to má v koutcich už vrásky 🙂 no a jednou u sousedů ve vedlejším baráku hořelo v noci, tak jeden hasič klepal i na ně, zda jsou v pohodě a jak otevřela (navíc s břichem v 8 měsíci 😅), tak se jí ptal, zda má doma rodiče :D ale ona to brala vždy s humorem ;)

kitycat
5. črc 2022

Tak hlavne ze snubenec ta berie za dospelu a chce si ta vziat 🙂

jirovapa
5. črc 2022

Nedávno jsem se divila proč ta sestřička v nemocnici se ke mně chovala jak k malé a při další kontrole se vyjasnilo, že si myslela, že mi je 17náct (je mi 28 a mám 3 děti). 😂 Takže nejste sama a já jsem za tyto situace ráda, potěší to.

veronikav31
6. črc 2022

Rozumím ti,když mi bylo 25,tak po mě v hospodě chtěli občanku 😂. Teď mi bude 40,máme 2 malé děti a pořád vypadám mladší než je můj věk,i když sem tam nějaké vrásky mám. Určitě doporučuji poradit se s někým o make-upu a oblečení.ja vyznávám pin-up styl,rifle ani vytahane mikiny ne,cítím se žensky i když jdu s dětmi na hřiště nebo na pivo 😉

ferda90
6. črc 2022

Ahojky, mě je 32 let, máme 17 měsíčního syna. Když jsem byla ještě těhotná a šla s přítelem do lidlu pro pár věcí + víno pro kamarády ke kterým jsme šli má návštěvu, tak po mě prodavačka chtěla občanku, ale já u sebe neměla peněženku, víno mi prodat nechtěla. Musel občanku ukázat přítel a přítel zaplatit i to víno. Občas se mi to taky stává, že mi lidé nevěří, že mi je opravdu 32. Jsem drobné postavy,166cm,52 kg. Nevypadám úplně žensky, možná to je i důvod proč si lidi myslí, že jsme mladší. Upřímně mi to nevadí, říkám si, že lépe vypadat mladší než aby mi někdo řekl, že vypadám starší než jsem, takže to je vlastně jako lichotka 🙂 Možná bys mohla změnit účes, barvu, střih a nebo i postavu. Já třeba cvičím, hlavně nohy a zadek, jelikož jsem štíhlá a možná když budu mít nějaké ty křivky, tak třeba budu vypadat, trošku,, dospěleji,, 🙂

elfka21
6. črc 2022

Taky jsem to prožívala. Měřím 157cm, mám stále 48kg. Občanku všude s sebou, překvapení lidé. Trochu jsem toho zneužívala. Když si někdo myslel, ze jsem mladší a měl na mě menší nároky, nechala jsem ho u toho. Jen mě trápilo, že si i kluci mysleli, že ještě nejsem k mání, což není Tvůj problém, tak buď ráda. 😉 Svatby se neboj, správné líčení fakt přidá na vzhledu několik let. Teď je mi 36 a už občanku nevytahuji. Neboj, taky Tě to dožene a možná i překvapí a budeš se muset zase vyrovnávat s tím, že Ti najednou budou hádat Tvůj věk. 😉 Já mám třeba komplet šedé vlasy od třiceti (což nikdo neví, když se barvím). Ale být přirozeně štíhlá je prostě obrovská výhoda a důvod k vděčnosti. Opakuj si, za co být vděčná a vytěsni to ostatní. 🙂 A přeji hezký svatební den až nastane. 💐

janule0123
6. črc 2022

Úplně stejně jak když chtějí dvanáctky aby jim nalili pivo 😂 oblečení a namalovat se 😎

kometkak
6. črc 2022

Pořád lepší vypadat mladě, než staře.. V padesáti budeš ráda.. Možná by pomohlo jiné oblečení, účes, třeba brýle..

shirilka
6. črc 2022

Je to těžké a ubíjející to pořád vysvětlovat ale jak píšou holky výše, je to ta lepší varianta než vypadat o mnoho let straší než bys ve skutečnosti byla. Já až někdy do 25 vypadala nenamalovaná na 15, teď po dvou dětech přibyly kila na víc, tak už mi hádají více, ale stále skoro o dekádu méně než mi ve skutečnosti je😄

radulinka
6. črc 2022

Mě je 34 a mám dvě děti, synovi je 13 a je větší než já, když jdem spolu, všichni si myslí, že jsme sourozenci. Když jsem někde bez dětí, úplně běžně se mi stává, že si všichni myslejí, že jsem studentka, nebo tak. A když řeknu, že mám dvě děti, tak mi nikdo nevěří, nebo si myslí, že jsem je měla v patnácti, jinak to není možný. V obchodě po mě téměř vždy chtějí občanku, když kupuju alko... Atd. Mě to teda vůbec nevadí a naopak mě to těší, že vypadám mladě😄Horší by bylo, kdybych vypadala staře😄

leilinka1234
6. črc 2022

Je mi 36 a nedávno mi jedna paní, pravda, byla starší, možná potřebovala brýle 😁, že mi může být tak maximálně 22 😀 podobně je na tom i manžel. Taky vypadá mladší, než je. Mockrát jsme se setkali s tím, že jsme mladý pár a na děti jsme měli ještě čas 😀

priefi
6. črc 2022

Chápu, jsem na stejné lodi. Když řeknu, že mám 2 děti, všichni jsou z toho vyjímání, v kolika letech jsem ty děti měla. Hádají mi o dost méně, než mi skutečně je a někdy to není jednoduché, protože se ke mně chovají jako k mladé žábě, která zrovna vylezla ze školy, což už dlouho není pravda... Když už toho pak mám fakt dost, řeknu můj skutečný věk a všem jde brada dolů.... Někteří mě odhadují na čerstvou maturantku, někteří, kteří vědí, že mám titul mi typují věk ukončení VŠ. Ano, svým způsobem to člověka potěší, ale postupně to je pak hodně nepříjemné.

veronicka89
6. črc 2022

Myslim ze bys mela zapracovat na sebevedomi .
Co ti je vubec po tom jak kdo na tebe kouka 🙂
Prave naopak udelej si z toho prednost 🙂
Az budes chodit na tridni schuzky budes za hvezdu mezi ,, babkama 🙂🤣

Nejsi tlusta \ nezdrave vyjezena any ses za to treba musela stydet.
Vypadas mlade a prijde mi to super.

Ono hodne dela barva obleceni ...liceni ...uprimne ja se oblikam tak jak se mi libi a netesim ze nekdy vypadam mladsi a nekdy starsi je mi to uprimne jedno.
Spise naopak se citim super kdyz vypadam mlade tahu kocar a mam vedle sebe skoro skolaka 🙂