Shein. Vyplatí se to?

zuzibuzi
11. črc 2024

Holky mate zkušenost nebo váš názor na SHEIN jestli se vyplatí tak kupovat boty a oblečení .. Děkuji

nat
11. črc 2024

Boty nekupuji,ale obleceni kupuji.Sleduji teda material a hodne recenze,a vzdy jsem spokojena 🙂

konidana
11. črc 2024

Nevyplati, protoze to zvetsuje rozdily v ziv.urovni ve tretich zemich a zaroven podkopava zivnosti lokalnich vyrobcu a remeslniku

alexandria80
11. črc 2024

@nat nakupujeme hodně a často.Maji tam moc pěkné a levné věci.Spokojenost

zuzibuzi
autor
11. črc 2024

Hlavně mi jde o materiál a kvalitu

zuzkasim
11. črc 2024

@konidana To máš rozhodně pravdu. Na druhou stranu, před pár dny jsme byli na trzích ve Španělsku. Těšila jsem se, že si koupím něco lokálního. Ani jediný stánek! Vše přeprodejci hader, botů, kabelek a cetek☹️ Projeli jsme takový kus Evropy, všude koupíš to, co u nás. Ráda bych podpořila něco lokálního, není možnost. Takže mám sice nové šaty, ale vyrobeny opět kdesi... Jediné místo, kde se daly koupit místní věci bylo centrum Bernu, které spadá do UNESCO, asi to tak mají nařízené. Byli jsme tam až po zavírací době a člověk si ještě musí uvědomit rozdíl cen ve Švýcarsku... Moc mě to mrzí, ale krom jídla se nic místního koupit zatím nedalo. Mluvím o 2 týdnech napříč celou Evropou. Zase zážitky nám nikdo nevezme🙂
Mám ze Sheinu jedny šaty, materiál umělý, šití to nejjednodušší, ale to jsem čekala. Nejvíc mě dostalo, že kolegyně v práci na doma prý stejné jen v jiné barvě🤣

me_druhe_ja
11. črc 2024

@zuzibuzi já teda občas kupuju na Temu, což je to samý v bledě modrým a boty bych asi nekoupila. Jinak oblečení jo, ale chce to koukat na recenze a holt u těch levnějších nepočítat se super kvalitou. Já si tam koupila pro sebe asi 10 triček už a 8 pecka, dvě horší kvalita. Pro děti jsem tam kupovala na zimu zateplený kalhoty a leginy a to jsem si nemohla vynachválit! Příští rok kupuju zase!

ai30
11. črc 2024

@zuzibuzi Vyplati, pokud je ti uplne jedno, ze tvoje obleceni siji otroci v silenych pracovnich podminkach. Nevyplati, pokud mas byt minimalni eticke zasady a neni ti jedno, koho svym nakupem podporujes. 🤷‍♀️

alianan
11. črc 2024

@zuzkasim Myslím, že ani cizinci u nás moc lokálních výrobků nekoupí. Spíš jídlo, ale oblečení těžko.
V zahraničí to samé, koupíš regionální potraviny, ale autentické spotřební zboží téměř žádné.

@ai30 Lidské otroky využívají snad všechny velké a známé firmy, naposled jsem zahlédla, že se otročení lidí se provalilo u Diora. Takže v tomto je to to prašť jako uhoď, je jedno jestli Temu nebo obchodní centrum v ČR nebo obchod na Pařížské.
Já už jsme tu psala, nenakupuji v Čině oblečení pro děti, mám strach z chemie. Ale pro sebe pár kousků mám, umělina, ale vypadá pěkně.
Zrovna v oblečení mám celkem čisté svědomí, pár kousků z Číny (téměř doslova pár), většinu mám od českých výrobců.

V Číně ráda nakupuji kraviny, sponečky, gumičky, sezonní dekorace.... a to je i v místních obchodech z Číny, akorát o mnoho dražší.

zuzkasim
11. črc 2024

@alianan Asi to tak je, těšila jsem se na ty trhy, ty u nás bývají často lepší, nebo možná jen vím kdy a kam jít? Přijde mi to škoda.

asojakova
12. črc 2024

Vyplatí se to. Protože už jsem xkrát našla tytéž hadry, co jsou na Sheinu, tak na různých jiných eshopech, butikách, obchodech... jen třeba 4x dráž. V Asii se očividně šije dnes už prakticky vše... jen každá značka si k tomu dá různou přirážku, no

eliss232
12. črc 2024

Přesně, základ je sledovat tam ty recenze, podle toho víš, co se vyplatí objednat a co ne. Ale také jsem s těmi věcmi, co mi dosud přišly úplně ok. 🙂 Za tu cenu super. Vůbec se nestěžuju🙂

vandemee
25. črc 2024

Já jsem tam kupovala boty a už bych do toho nešla. Sice cena super, ale kvalita na nic. Ale možná jsem měla smůlu.

eldoradoh
25. črc 2024

Koukej hodně na recenze, to je základ.
Já tam kupuji hlavně věci na léto - sukně, mám několikery šaty. Z čehož jsem ale nadšená jsou pyžama z moc příjemného materiálu (150 Kč). Obaly na mobil pro syna s fotbalovou tématikou (25 Kč), úžasně pohodlné pantofle na léto na lítačku (200 Kč), naprosto super cyklistické kalhoty s vypolstrováním (asi 200 Kč)..
Co už tam nekouím jsou zimní svetry, jsou mi skoro všechny krátké a materiál nepříjemný.

eldoradoh
25. črc 2024

Jo a ještě jsem zapomněla plavky. Ty jsou taky super.

junetule
25. črc 2024

@zuzkasim ahoj. Me treba tento tyden dosli saty ze shein. Kdyz jsem hledala na netu, na shein 250 korun. Uplne ty same, dokonce uplne stejne fotky, jako na shein na ceskem e-shopu cena 1490 korun. Myslim, ze vyber byl jasny bohuzel.

zanett
25. črc 2024

@junetule A i material mely oboje saty stejne? Resp. verim tomu, ze pokud byly oboje saty z polyesteru, ale nejak se mi nechce verit, ze by oboje byly z prirodniho materialu (napr. bavlna, len...). Je blby, ze i radoby renomovane znacky, napr. Ralph Lauren, ma obleceni z polyesteru, ale s silenou cenou, a kupovat umely polyester za tisice, to opravdu nehodlam. Na druhou stranu je dost malych krejcovskych dilen atp., ktere siji z prirodnich (tedy udrzitelnych) materialu, tam je mi jasne, ze saty nebudou stat dve stovky. Nejak se zdraham verit, ze bavlnene saty za dve stovky prodava Shein. I kdyz pamatuju, ze Petra Vancurova alias Petralovelyhair pred lety pela ody na bavlnene topy z madeiry, ktere sehnala prave na Sheinu 'za par stovek'....

junetule
25. črc 2024

@zanett tak dalece jsem to nezkoumala. Oblekla jsem, super lehky material na leto. Spise me zarazilo, ze ta fotka satu na ceskem eshopu a shein byla uplne stejna ( jen okopirovana, ale kdo vi, ktery web ji okopcil, nemyslim, ze shein hledal na ceskem eshopu stejne tehotenske saty) Dokonce stejny vyber jen dvou barev satu.

swan42
25. črc 2024

@zuzibuzi nevyplati

junetule
25. črc 2024

@zanett divala jsem se, je tam polyester, vizkoza, elastan. Na obou 🙂 prirodni by byli urcite drahsi, ale ten cenovy skok je opravdu nestastny.

swan42
25. črc 2024

@alianan co je to za blbost? Lokalnich/ceskych vyrobcu obleceni tu mame dost

alianan
25. črc 2024

@swan42 STejně jako mají určitě i jiné země, ale když jde na nějaký profláklý trh, dostaneš zboží EU nebo spíš z Číny. Schválně si projdi turistické cíle v Čr, ty největší, kam jezdí hodně cizinců, stánků hodně, ale lokálního téměř nic. A stejně to funguje i jiných zemí, když chceš lokální, musíš vědět, kde hledat a cizinci nevědí.
Tak to myslím.

eviicka
25. črc 2024

@junetule mě by zajímalo, co je to za eshop. Věřím, že se najde spousta vyčůránků, kteří takto přeprodávají stejné zboží. Tam bych nic nekoupila ani tady v ČR. Ale u tradičních značek a větších firem věřím, že tam rozdíl v kvalitě (minimálně v atestech bude).
Pak jsou tu ještě řetězce s levnou módou, ale tam se šaty za 1400 obvykle neprodávají 🙂.

zuzkasim
25. črc 2024

@junetule To chápu. Občas něco koupím na aliexpressu, protože bych to stejně koupila a tam to zkrátka vyjde levněji. Takový obal na čtečku, sklo na mobil... to jsou věci, které se tu taky prodávají a nakupují se v Číně, takže pokud si můžu vybrat, koupím sama levněji.

liynks
25. črc 2024

Zatím jsem vyzkoušela jen Temu, ale koupila jsem si tam i sukni a boty a za mě super. A pak věci do domácnosti, který mají i tady, ale mnohem dráž.

@me_druhe_ja mohu poprosit o ty zateplené kalhoty a leginy? Pokud byly super, ráda je koupím, těch není nikdy dost. Díky moc 😘

hanka_12345
19. srp 2024

@zuzkasim mám pocit ze kdyz clovek jede na dovolenou a chce fakt neco lokalniho tak tak max syry, kořená apod.....treba kdyz jsme byli v Rumunsku tak jsme nakupovali od babicek v maringotkach, co prodavali u silnice svoje vyrobky (ty sýry)..jinak hadry to nema cenu to aby hledal clovek jehlu v kupce sena