Rostoucí židlička - s jakou jste spokojení?

bt85
2. črc 2018

Ahoj, chtěla bych poradit od vás, co jste pořídily svým dětem rostoucí židličky, tipy na konkrétní značku nebo typ a jak jste s nimi spokojení. Chci pořídit synovi zatím k jídelnímu stolu a časem do pokojíčku k psacímu stolu (takže ty z Ikei ne🙂). Díky moc🙂

kikina7
2. črc 2018

http://www.rostouci-zidlicky.cz/rostouci-zidle-...
Máme tuhle a velká spokojenost, v pohodě unese i dospělého. Budeme určitě kupovat i pro mladší.

soleilll
2. črc 2018

@bt85 Máme klasickou Jitro. Stojí sice majlant, ale podsedák a doprava zdarma. Oproti té uvedené výše, je opravdu z masivu (buk), takže dřevo vydrží fakt hodně. Starší ji má od 2 let a požívá ji denně - zatím u jídelního stolu, až bude ve škole, přemístíme ji (asi) do pokojíčku. Mladší jsme stejnou židli kupovali teď ke 2. narozeninám tady https://www.rostoucinabytek.com/produkt/rostouc...

petrasipkova1
2. črc 2018

@bt85 teď jsme koupili také jitro dcerce ke 3.narozkam,dostane v neděli,tak jsem zvědavá, doteď seděla na Chicco.

bt85
autor
2. črc 2018

@petrasipkova1 A dáte mi pak vědět jak teda jste spokojení až ji trochu zaběhnete?

bt85
autor
2. črc 2018

@soleilll takže vy ji už nějakou dobu máte a jste spokojení? není na ní nic co vám vadí, nevyhovuje?

78marcela
2. črc 2018

@bt85 taky máme jitro. A jsem za ní moc ráda, je vážně stabilní, dcera se umí docela zprudka odstrčit od stolu, q nikdy se nepřevrhla. Mladší, roční syn po ní šplhá, ale z druhý strany!! A židle drzi. Jsem moc ráda, že jsem nekoupila levnější varianty, ty by tak stabilní nebyly.

soleilll
2. črc 2018

@bt85 Máme ji přes 3 roky a u jídelního stolu vyhovuje. Je velmi stabilní a odolná, podsedák je pratelný. Pořídila jsem ji prvně jako náhradu klasické dřevěné jídelní židličky - na tuhle si dítě vyleze samo, nemusela jsem ho už zvedat. Jedinou nevýhodou je hmotnost židle (při přenášení). A taky si moc neumím představit, jak židle funguje u pracovního stolu, když je dítě ještě docela malé (tak 1. a 2. třída) - samo se nepřisune ke stolu - na to potřebuje dospělého. Jsem zvyklá na židli na kolečkách, kde člověk sám snadno "zajede" ke stolu, s touto to půjde fakt těžko.

78marcela
2. črc 2018

@soleilll to je pravda. Na druhou stranu předpokládám, že dítě v první druhé třídě si bude dělat úkoly u kuchyňského stolu pod mým dohledem..takže ho tam klidně prisunu. A pak se uvidí, jak to dál bude zvládat, jestli se bude přisunovat samo nebo se pak pořídí jiná židle.

jipe
2. črc 2018

My máme domácí výrobu a spokojenost :D (máme šikovného strýčka)

bt85
autor
2. črc 2018

@jipe tak to se máte, ale to my nemáme😀

mia255
2. črc 2018

Máme Hauck a nemůžu si vynachválit 🙂 pro první dcerku máme beta, pro druhou alpha 🙂 mají velký výběr barev, kvalitní zpracování, je pohodlná... 🙂 Druhé dcerce jsme koupili adaptér(má 4 měsíce tak s náma může "jist" u stolu). Prostě za mě TOP TOP

areh
4. črc 2018

Mám taky Jitro a malej je spokojenej. Od cca 6 měsíců (co sedí) v ní jí. Dá se dobře přizpůsobit.

martiniquest
4. črc 2018

Zvazovala jsem Jitro, pak jsem nasla skvelou v Lidl shopu a koupila ji. Nevidim v nich zadny vetsi rozdil - Jitro jsem zkoumala u kamaradky. Cenove nas vysla na 1290 Kc

bt85
autor
4. črc 2018

@mia255 proč jste druhé dceři zvolila jinou? Je alpha lepší než beta?

bt85
autor
4. črc 2018

@martiniquest můžu poprosit o odkaz?

martiniquest
4. črc 2018

@bt85 Koukam, ze uz neni v akci, takze je za 1590
https://www.lidl-shop.cz/Safety1st-Rostouci-jid...

soleilll
4. črc 2018

@bt85
@martiniquest Bacha - má nosnost jen do 30 kg!!!

lussinka88
4. črc 2018

Mame stokke tripp trapp (kupovala jsem za 3200 v akci) a jsme moc spokojeni. Na druhy mimco koupime stejnou v jiny barve s baby setem. Docela jsem litovala ze jsme koupili az v 7mes

mia255
4. črc 2018

@bt85 protože jsem chtěla jinou barvu 🙂 beta má kolečka vzdadu, v ceně jsou i polštářky na sedátko a zádovou opěrku a má jak ten velký stoleček tak jen ten uzoucky. Alpha je to samé bez koleček, polštářku a toho širokého přídavného stolku.

martiniquest
4. črc 2018

@soleilll Vsak ji taky nebude mit do puberty 🙂

soleilll
4. črc 2018

@martiniquest Takže bude sloužit jen jako jídelní pro malé dítě, ale už ne k psacímu stolu. Původní požadavek tu byl na obojí, jen proto na to upozorňuju.

bt85
autor
4. črc 2018

@soleilll ano, přesně tak, děkuji za upozornění😉

bt85
autor
4. črc 2018

@mia255 ¨díky za upřesnění🙂

luckapol
4. črc 2018

Kupovali jsme teď Timba Safety 1st.

kac_kac
9. črc 2018

Máme Jitro už sedm let, druhou jsme dokoupili cca před pěti roky pro mladšího pacholíka. Spokojenost zatím velká, mají nosnost 160 kg, takže nějaké psí kusy našich děťátek bez problémů zvládají, sedají si na ně i dospěláci s prckem na klíně.
Nevýhoda všech takovýhle židlí je že se děti sami nepřisunou ke stolu pokud na ní sedí. Od cca pěti let jsou naše děti schopné si židli sami přisunout ke stolu do nějaké rozumné kompromisní vzdálenosti kdy jsou schopni na ni vylézt a zároveň se jim dobře u stolu pracuje, jí apod. takže se bez asistence dospěláka obejdou.
Nejstarší dcera už při svých 135 cm Jitro nepoužívá, sedává na normální dospělácké, Jitro zdědil nejmladší holomeček.

next87
12. črc 2018

My máme Stokke Tripp Trapp a jsme moc spokojeni. Na další mimi koupíme stejnou..🙂

simina2809
30. bře 2019

@lussinka88 mohu se zeptat kde jste sehnala za tyto penize? Dekuji ;)

lussinka88
31. bře 2019

@simina2809 kupovala jsem prvni v xxl lutz, tam meli slevu pres o2 extra a ted druhou za podobny penize ve funbaby

simina2809
31. bře 2019

@lussinka88 to je super akce. Nikde jsem nenasla levneji nez 4.990kc :(

lucie_j
31. bře 2019

Máme Hauck beta, ale druhou jsme kupovali Safety z Lidlu, má o dost vyšší opěradlo, tu od Hauck si nedovedu k psacím stolu představit, až druhé dítě povyroste, koupíme druhou z Lidlu. Nosnost je sice 30 kg, ale materiál je stejně silný jako u Haucku s vyšší nosností, možná jen nemají atest na vyšší hmotnost, ale bytelná je dost.