Robotický vysavač nebo tyčový vysavač - co více ulehčí úklid s dětmi?

cherie24
18. črc 2023

Co je podle vás více ulehčující pro eliminaci neustálého objevování nových a nových drobků? 😀 Máme 2 děti a králíka na volno a mám pocit, že bych snad mohla vysávat 10x denně. Když to není výpomoc dětí v kuchyni, tak to jsou vysypané křupky, na tajno uloupený rohlík nebo apokalypsa po obědě/svačině, roznošené hobliny na tlapkách, někdy úřaduje i mladší s hoblinami 🤦🏼‍♀️ A vážně mě už k smrti nebaví neustále tahat nebo zakopávat o klasický vysavač (uklízet ho do technické se ani nevyplatí). Ale zas děti pořád tahají hračky, v obýváku máme židle, teepee, křeslo, kusový koberec, kuchyňku, tak si nejsem jistá, jestli by vůbec robotický vysavač byl schopný vysát? Nechce se mi každý den zvedat židle a odklízet vše, kvůli vysavači. 🤔 Ale zas se mi velmi líbí představa, že děti posbírají ve stresu z vysavače hračky a utíkáme ven, načež se vracíme do vysátého 😁
Co vám více pomáhá? Vypustit robotický vysavač nebo vzít do ruky tyčový a vysávat okamžitě každý drobek?

veru181
19. črc 2023

@cherie24 Hlasuju pro robotický (nebo ruční). Máme docela starší model robotického a celkem si poradí i s roztahanými hračkami, maximálně je posune 😀. Případně mi ruční přijde lepší než tyčový - nezabere místo a je to právě na to "honem vysát každý drobek". Ale čas určitě ušetří spíš robotický, pouštím ho průběžně dle potřeby a můžu se jít věnovat dětem 🙂.

metallico_mondo
19. črc 2023

Mám robotický ( starý, naprd, vše na zemi mu vadí a dost vynechává ) , tyčový akumulátorový ( baterie vydržela v plné síle ani ne rok, pak šel výkon rapidně dolů) i klasický ( těžký jak prase 😄 ) . Nepoužívám ani jeden 🤦 . Dávám jako tip - Karcher VC 5 👍 kterej sem koupila před rokem, ten jede furt 🤩 .

lovemusicsun
19. črc 2023

U nás stejná situace.. A mám obojí, Roombu a tyčový Dyson. Robot jezdí každý den když nejsme doma, dostane se do 70% bytu. Jasně, nevymete každý roh a nábytek neodsouvám, ale když se vrátíme domu, tak je čisto. Holky jsou zvyklé, že když odcházíme, tak jsou všechny hračky uklizené, aby jim je vysavač nesežral. Tyčovým jednou za dva dny projedu byt důkladněji. Se šňůrou bych se už tahat nechtěla.
Máme i robotický mop, také ho pouštím několikrát do týdne. A teď hledám takovou mopovou alternativu i k tyčovému vysavači..

brunetka11
19. črc 2023

@lovemusicsun Potvrzuji, máme totéž. Plus mop Braava.
Ale kdybych si po těch letech musela vybírat, pak na každodenní úklid provozního bordelu bych investovala do kvalitního tyčáku - Miele, Dyson nebo Vorwerk, kde se dají komponenty nakombinovat (ale ten je už cenově ústřel).
Electrolux a Rowenta - i ty dražší - byly v poslední době vždy po roce out.

@cherie24 Představa, jak si děti uklízí hračky preventivně je vtipná 😅 1-2 krát, pak jeblo stejně p dohadování. A pokud člověk někam pospíchá, tak to vzdá a v tom lepším případě matka s úklidem pomáhá. V tom klasickém - rychle to uklidí sama, zapne vysavač a vystřelí z domu.

eviicka
Autor odpověď smazal
Zobraz
journals
19. črc 2023

Máme Dyson, teď cca 1,5 roku a byla to nejlepší investice! Mám ho v ruce xkrát za den a ten bordel pod stolem vysávám hned po akci. Nemůžu si ho vynachválit. Robot by mi nestačil. Potřebuju některá místa (pod stolem) vysávat hned, ať se to nerozdupe

kakba
19. črc 2023

S detmi jedine tycovy. Posledni tycovy mam od Ety a teda jsem mile prekvapena, koupila jsem si rovnou s vytiranim a to me prekvapilo 2x. 😂

cherie24
autor
19. črc 2023

@kakba a to máš který od ety? Já mám tuhle značku celkové ráda. 🙂

cherie24
autor
19. črc 2023

@brunetka11 no jakože asi jo no. 😆 Dost často jsem četla, že děti se to lépe naučí uklízet, když vidí, že robot vyrazil a že se jako bojí o ty hračky 😀 ale je pravda, že už jsem jednou demonstrativně vyházela hračky z okna a s dcerou to vůbec nehlo. Druhý den si na to vzpoměla a šla se podívat za barák a ptala se, kde jsou ty hračky. Říkám, no nevím, asi si je někdo odnesl ... (Večer jsem je posbírala) a ona na to jen aha a šla si po svým. Takže nějaký vysavač by jí dost možná byl úplně putna. 😀

kakba
19. črc 2023

@cherie24 Tyčový vysavač ETA Moneto Aqua Plus

kacka1994
19. črc 2023

U nas se nesmi donest robot do pokoje dokud nejsme vsichni venku, jinak je rev jak neco :D Pritom ho zna od narozeni, ale v Bingovi vysavac snedl auticko, takze vysavac = rev 😂🙈 Takze jo, u nas to zabira 😂😂 Akorat i kdyz vysavac nesu do prislusneho pokoje (mame branky a prahy pres ktere nekde neprojede), tak se na me deti tvari jakoze nesu v rukach nejakou selmu a dost si oddechnou jakmile zavru dvere (zvenku, nedejboze abych tam zustala) 😁😆

cherie24
autor
19. črc 2023

@kakba a vysává pěkně? 🙂 Taky jsem na něj už koukala, i cenově je přívětivý a má dlouho vydrž baterie. Dost často si lidé stěžují, že mají tyhle tyčové vysavače malý tah a jsou na prd.

kakba
19. črc 2023

@cherie24 tento je muj asi 5.v rade. Rekla bych, ze je srovnatelny s Elektrolux a opravdu me mile prekvapil. Mam doma i chlupatou kocku, vysaje drobky, chlupy, vlasy, pisek i mensi sutry. Vepredu ma svetylka, baterka vydrzi, dobiji se do plna a pak se nabijeni automaticky vypne. Jedine co, tak trosku skripou jezdici kolecka, ale v recenzich jsem o tom cetla takze jsem o tom vedela. Za me jsem s nim spokojena.

vikinkav
19. črc 2023

Mam tycovy Philips - da se na nej dat nastavec na vytirani, a pak roboticky, se 3 detma potrebuju oba, jeste by se mi hodilo mit v kazdem patre jeden, at je nemusim nosit tam a zpatky 😀 Preventivne neuklizi, o hracky se boji, ale stejne to musim uklidit vetsinou ja sama, protoze ty kvanta nez by uklidili tak nic jineho nedelame 😃 Nabytek neposouvam, na robotovi je super, ze zajede i pod gauc, zaroven tak decentne vytre, neni to zadny uklid na jednicku, ale na chvili to vypada uklizene ☺️

astracreek
20. črc 2023

Máme robotický (ten je super, máme kočky, jezdí denně), ale chce to trochu porovnat byt. No a pak mám tyčový Electrolux, kterým uklízím takový ten bordel pod stolem a tak. Takže u nás se využívají oba dva. Pokud chceš ale spíš takový ten místní úklid po dětech, tak asi tyčový je lepší volba. 🙂